Care e cea mai mare durere din dragoste?

by: cioco_bocco
Care e cea mai mare durere din dragoste?
Dupa parerea mea, iubirea neimpartasita e cea mai dureroasa experienta, caci de aici, indirect, vin si celelalte suferinte.
As vrea sa mai aud si alte pareri.

aidaa

aidaa

e imposibil sa fie totul perfect.....!!!!

18 Apr 2007, 20:38

eu zic ca atunci cand ambii partenerii se iubesc si nu pot fi impreuna....se poate si asa!si nu e vorba de lasitate....

ancabarbos

ancabarbos

Iubirea doare

20 Feb 2007, 13:59

Se zice ca atunci cand iubesti simti ca traiesti, iar atunci cand iubirea doare nu mai are nimic nici o valoare. In anumite etape ale vietii, iubirea neimpartasita este cea mai mare durere. Ne maturizam si trecem, cateodata lasam deoparte acea iubire, o dam uitarii si ne concentram pe noi, pe ceea ce ne intereseaza. Dar raman amintirile...si este firesc. Cu ele trebuie sa invatam sa traim, dar nu din ele.
Pentru cele care sufera din aceasta cauza: fetelor, mergeti mai departe...invatati sa traiti pentru voi si pentru cei care va iubesc!!!
Meritati mai mult!!!

lumiana

lumiana

cea mai mare durere...

10 Feb 2007, 13:24

...
sa nu-ti doresti niciodata sa stii care e cea mai mare durere din dragoste...
...sa nu simti niciodata ca te doare sufletul, ca nu poti respira, ca nu poti gandi fara cel pe care-l iubesti mai mult decat pe tine!
Se spune ca sufletul nu moare niciodata, el doare numai...
poate nu e tocmai ce sperai sa auzi, din nefericire, am fost un pic egoista.Sunt trista, debusolata si incerc sa ma-nving, eu, cea stinsa din mine!!!
sa ai parte de toate bucuriile din lume!

P.S.poate voi reusi sa fiu mai explicita, pe viitor.