cat de greu este dupa despartire

by: giulia07
buna fetelor, ash dori si eu nishte sfaturi si pareri.
M-am despartit de fostul acum aprope 3 luni si credeam ca dupa ma voi simti bine si totul va fi ok. Am simtit si stiut ca relatia nu mai avea nici un viitor, dar acum ma vad singura de atunci si aproape imposibil sa leg cu cineva o relatie. El nu a mai incercat sa mai contiue relatia si a disparut fara urma. Povestea e lunga si plina de probleme: a lui parinti nu ma suportau iar planurile lui de viitor au devenit independente de mine ( deodata ). Astept sfaturile voastre despre cum ar trebui sa gandesc. Va multumesc

zenit

zenit

daca

03 Feb 2008, 02:18

daca l-ai iubit enorm, este tot enorm de greu sa-l uiti. se zice ca te vindeci de-abia dupa jumatate din durata de timp a relatiei tale. vindecarea vine cel mai bine prin inlocuire. Chiar daca nu reusesti sa te indragostesti nebuneste de altul, macar te vindeci in mare masura. try it

andreec

andreec

...

01 Feb 2008, 01:40

Cred ca cel mai bine ar fi sa inlocuiesti "amintirea" lui,cu o alta persoan care sa te merite!Poate altcineva te va aprecia atat pe cat meriti si va fi bucuros sa iti faca planuri de viitor impreuna cu tine! Stii vb aceea: "Daca il iubesti lasa-l sa plece , daca te iubeste , se va intoarce" .
Deocamdata, fi puternica si incearca sa fi o perioada egoista. Stiu ca nu va fi usor,dar o sa reusesti. Si eu am trecut prin asa ceva. Si in mom de fata trec printr-o perioada grea , incercand sa ma detasesz de geloziile pe care le am in minte :)
Bafta in tot ceea ce iti propui!

giulia07

giulia07

multumesc

18 Ian 2008, 15:45

fetelor va multumesc mult pentru sfaturile voastre. Si eu m-am gandit la toate aceste lucruri sa le fac. Cred ca sunt o persoana puternica, cu toate ca uneori simt ca totul se prabuseste. Acum imi schimb si jobul si sper sa fie bine macar din punctul asta de vedere acum. Astept sa mai vorbim. Va pup

brunetzica

brunetzica

am mancat un rand :)

18 Ian 2008, 12:16

trebuia sa sune cam asa: apuca-te de ceva nou care sa iti faca placere:" scoala de soferi etc etc.... cred ca e din cauza tastaturii pe care am schimbat-o recent si cu care inca nu m-am obisnuit. te pup

brunetzica

brunetzica

nu te mai agata de tot ceea ce a insemnat el

18 Ian 2008, 12:12

Incearca sa-ti traiesti viata si faci abstractie de el. Iesi cu prietenele, du-te la o sala si fa miscare, apuca-te de ceva nou care sa iti e soferi, cursuri de limbi straine etc) ceva care sa iti ocupe timpul in mod placut. In felul asta nu vei mai simti nevoia sa te gandesti la cat de bine te simteai cand erati impreuna si te va ajuta sa-ti faci si prieteni noi. Spune-ti intotdeauna ca exista altcineva mai bun decat el si tu meriti tot ceea ce este mai bun.Bafta!

sweety007

sweety007

:)

11 Ian 2008, 20:33

da....este greu dupa o despartire...nu o sa-ti "treaca" asa repede...din nefericire
a insemnat ceva in viata ta...asa k nu poti sa te desprinzi asa usor.....ai rabdare...timpul chiar vindeca toate...si cand o sa te astepti mai putin o sa intalnesti persoana potrivita cu care sa ai o relatie frumoasa
incearca sa nu te mai gandesti atat la el....umpleti timpul...iesi cu fetele...distreaza-te....o sa fie bine...ai sa vezi;)
sper k te-am ajutat cu ceva:P
sa ne scrii...sa stim ce mai faci;)
pupici:*:*:*