Ce sa fac?

by: asta.mika.756
Acum o luna m-am intalnit cu un baiat,e mai mare decat mine cu 2 ani,eu am 18.Eu stau la vreo 30 d km de Bucuresti si el a venit pana aici la mine sa ne cunoastem.Nu stiu daca am facut bine sau rau ca ne-am sarutat de la prima intalnire,dar acum deja faptul e consumat.El vrea sa ne mai vedem,sa vin in Bucuresti,sa stam mai mult unu cu altu,eventual sa o si facem.Mi-a spus ca are rabdare cu mine si ca ma intelege.Eu am niste probleme in familie si nu stiu ce sa fac.Din cauza acestor probleme am o anumita retinere in ceea ce priveste relatia mea cu acest baiat.Sincer mi-ar si pare rau sa rupem legatura,dar mi-e si teama ca parintii mei isi vor pierde increderea in mine daca fac ceva.Am stat si m-am gandit in cazul in care ne ia valu intr-o zi si o sa o fac prima oara cu el,m-am gandit sa nu le spun ca am facut asta,dar nu mi se pare ceva corect,dar stiu si ca daca spun nu voi mai avea nicio legatura cu el.Stie ca inca sunt la scoala,mai am un an de liceu,o sa dau bacu,dar i se pare prea mult sa ma astepte un an ca dupa sa o facem...nu stiu ce sa fac :(

Nu s-a postat nici o replica.