ceva de vis

by: nicola
cred ca toate fetele au avut dezamagiri in dragoste si au suferit mult, asa am patit si eu am suferit mult din cauza ca nu am gasit pana acum iubirea desi cu in urma cu patru ani am gasit un baiat pe care l-am iubit iar cand mi-a declarat iubirea am fugit 4000 de km de el pt ca imi era frica sa accept o relatie cu el sa nu fiu din nou dezamagita m-am intors dupa un an si pot sa spun ca l-am cam lasat in urma dar vreau sa ajung acum la clipa de azi cand iar ma aflu departe de casa intr-o tara in care am spus ca nu o sa ajung niciodata din cauza ca nu imi place dar am ajuns si aici incepe povestea mea de dragoste sa va povestesc cum stau lucrurile. cautam de lucru pe internet si am trimis un cv exact la el deci va dati seama ca e soarta iar dupa doua zile m-a sunat el si m-a chemat la interviu pentru un post la care nu visam nici acasa si nici aici. in ziua urmatoare m-am prezentat la interviu cand am facut cunostinta si ne-am atins mainile am simtit un fulger in inima si el se uita la mine si nu imi lasa mana era ceva straniu pentru amandoi pt ca simteam acelasi lucru, a avut loc interviul iar el din ziua urmatoare m-a si chemat la lucru.cand intram se uita la mine ca si cum vroia sa inteleg din priviri ca ii plac dar eu nu ma puteam gandi la nimic de genul pt ca era seful meu, si uita asa au trecut zilele in care trecea de 100 de ori pe langa biroul meu si se uita, imi zambea asa de dulce incat mai ca ma scurgeam de pe scaun iar cand plecam acasa imi spunea ciao comoara mea imi parea ciudat si imi spuneam in gande ca nu se poate asa ceva pana intr-o zi cand m-a sunat si mi-a spus tot ce simte pt mine am ramas fara cuvinte eram confuza imi trecea prin cap numai cuvantul sef la care el a spus ca spera ca si eu simt la fel pt el totul s-a intamplat cam in doua saptamani de cand l-am cunoscut si am ales sa traiesc clipa si cum spunea el nu gandi mai bine simte si asa am facut. e un om bestial nu numai ca arata super beton e si super inteligent si ma rasfata cu vorbe dulci care le cred si le simt si nu vreau sa ma gandesc ca s-ar putea sa ma ard traiesc clipa si sunt foarte fericita cand suntem la lucru ne comportam sef-angajat iar dupa program suntem numai noi si pasiunea dintre noi care e din ce in ce mai mare e omul pe care il cautam de o viata si soarta m-a adus la el dar ca exista intotdeauna un dar si din pacate acesta e imens iar am gasit ceva imposibil din cauza ca e insurat deci am ajuns de unde am plecat la ceva de vis dar traiesc clipele la maxim

Nu s-a postat nici o replica.