compatibilitate

by: barbie2010
sunt intr-o relatie de o luna de zile care incepuse acum foarte multi ani dar care nu a continuat din cauza familiilor noastre.
Ne-am regasit si am hotarat sa luam totul de la capat.
Lucrurile par sa mearga bine,in afara de faptul ca nu sunt satisfacuta in pat si nu stiu cum sa-i spun prietenului meu,caci nu vreau sa se simta ofensat.Practic se excita si dupa 1-2 minute de la inceperea actului sexual are orgasm.Mie imi trebuie mai mult de 2 minute pentru a ajunge la orgasm.Daca cineva a trait astfel de situatii as fi bucuroasa sa primesc un sfat.Multumesc.

eva31

eva31

Uite un sfat. Sper sa iti foloseasca

02 Apr 2011, 02:45

Da, am trecut printr-o situatie asemanatoare, acum 2 ani, cu amantul meu de atunci. Dar nu din cauza asta ne-am despartit, ci pentru ca el era nebun. Si inca mai este nebun. Dar e greu sa explici asa ceva unui barbat. Si nici din punct de vedere medical nu as sti ce sa iti spun. Doar sa incerci sa lungesti putin preludiul, si nu ma refer doar la cel din pat, ci si la cel de dinainte de pat. Incearca si tu niste ``trucuri`` clasice, ca masajul tailandez, invata si tu de pe internet niste miscari de strip tease cu care sa il impresionezi in ``privat``, sampanie, lumanarele parfumate.... chestii de genul asta. Nu orice impotenta este fizica, majoritatea sunt psihice. Si fa-l sa se simta cat mai relaxat si sa nu se mai gandeasca la esecul care urmeaza, de obicei.

barbie2010

barbie2010

compatibilitate

13 Oct 2010, 10:50

i-am spus deja totul ceea ce v-am spus si voua.mi-a raspuns ca in curand va fi bine.asta mi-a spus-o acum vreo 6 zile.mai in curand s-a repetat acelasi episod si mi-a spus ca daca nu bea asa se termina el.eu nu am nimic impotriva daca prima data se termina repede,as dori sa reia a doua oara actul sexualcare tine mai mult si asa suntem satisfacuti amandoi.nu vreau ca el sa bea si apoi sa nu se mai inteleaga nimic.

cred

06 Oct 2010, 23:33

inclin sa cred ca are el o problema si nu faptul ca tu il exciti termina asa repede :(
ca ar trebui sa ii spui lui ce ne spui noua, adica ai nevoie de mai mult de 2 minute :) incercati impreuna sa gasiti o solutie ca sa te simti si tu bine.

barbie2010

barbie2010

compatibilitate

02 Oct 2010, 12:59

O data mi-a spus ca il innebunesc la pat de aceea se excita foarte tare si are un orgasm rapid.Altadata mi-a spus ca asa e el.Prima data are un orgasm rapid si daca il las 15 minute sa-si putem continua.Am observat ca daca bea alcool(cam o sticle de vin rosu) nu mai are orgasm deloc si asta nu-mi place.Nu bea in fiecare,numai la ocazii.

barbie2010

barbie2010

compatibilitate

02 Oct 2010, 12:54

Multumesc pt. raspuns Clandestina..Nu este vorba ca nu a mai avut relatii sexuale de mult timp.Mi-a povestit ca in prima relatie serioasa pe care a avut-o a durat 4 ani si faceau dragoste o data pe luna.Apoi in cea de a doua relatie care a durat 7 ani faceau de 2-3 ori pe luna.Eusunt de parere ca sexul are un rol principal intr-o relatie si daca nu in fiecare zi macar la 2 zile trebuie facut.Nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga caci nici nu vreau sa gandeasca despre mine ca sunt fanatica sau mai stiu eu ce.