Concurs: Romanul de dragoste

by: moderator
Spune-ne cateva cuvinte despre ultimul roman de dragoste pe care l-ai citit si poti castiga unul dintre cele 3 volume Tot ce-si doreste ea sau unul dintre cele trei exemplare ale cartii Dragoste si matematica.

boscenco

boscenco

Concurs - o placere

05 Iul 2009, 07:43

Chiar ieri am inceput un roman de dragoste care m-a prins ceva de speriat.
Am uitat ca e zi de smotru in casa, ca bate licenta la usa, ce mai, m-am rasfatat si eu un picut.

Romanul se numeste P.S. Te iubesc de Cecelia Ahren, e un cadou primit de curand.

Povestea se centreza pe un cuplu perfect Holly si Gerry, cu o casnicie minunata, train la Dublin alaturi de prieteni, cu o viata sociala stralucitoare.

kaelyndra

kaelyndra

Dragostea nu moare

22 Iul 2008, 23:20

O carte exceptionala, care merita citita.. De ce? Nu stiu, cititi'o si spuneti'mi pe urma de ce :P

carmenbanica68

carmenbanica68

roman de dragoste

22 Iul 2008, 08:37

ultimul roman de dragoste pe care l-am citit a fost "DADACUL" , imi cer scuze, dar nu mai stiu autoarea. Este o carte interesanta plina de umor. Mi-a placut foarte mult

leila_111

leila_111

dragoste, dragoste

05 Iul 2008, 23:54

"Sabina" de Paul Goma. Romanul este descris de critica ca o poveste de dragoste, senzuala, proiectata pe fundalul epocii staliniste...
Autorul spune: "...oricum, din citite am mai aflat ca iubirea se face, nu se vorbeste si, in nici un caz, nu se studiaza....." si
"O cautam - intr-un cuvant. O cautam - in doua, in doua mii, in doua sute;de mii de tentative de a o atinge; cu iubirea mea; cea cum nu se mai afla pe lume, iubire."

just_moldy

just_moldy

Manastirea din Parma - Stendhal

03 Iul 2008, 10:16

Manastirea din Parma este un roman care nu-ti permite efectiv sa-l lasi jos din mana. Fiecare cuvant e de-a dreptul pasionant, deoarece te miri cum doamne reuseste in 3 cuvinte simple sa spuna atat de multe.
Este un cantec de iubire... romantic, tragic, patimas.
Manastirea din Parma descrie "iubirile" autorului sau, punand in pagini ceea ce a vrut sa faca in viata.

ancamihalcea

ancamihalcea

concurs

02 Iul 2008, 18:30

Ultimul roman de dragoste pe care l-am citit este "Pasarea Spin"...e una dintre cele mai frumoase,poate chiar cea mai frumoasa carte citita de mine...am fost impresionata pana la lacrimi de taria personajelor,de sacrificiile pe care le faci pt iubire,chiar o iubire imposibila,dar mai ales de puterea de a o lua de la inceput.Le-o recomand tuturor celor ce gasesc placerea in citirea unui roman

getafolescu

getafolescu

scuze

02 Iul 2008, 14:26

imi cer scuze pt postarile multiple

getafolescu

getafolescu

carte

02 Iul 2008, 07:45

CRUCEA LUI MORRIGAN de Nora Roberts care este primul din "Trilogia Cercului", in care cunoscuta scriitoare o poveste care sparge granitele intre realitate si fictiune, in care eroii din vremuri de demult lupta pentru soarta umanitatii. Actiunea cartii m-a purtat pe taramuri fantastice, in care vampirii, vrajitoarele si zeita Morrigan se infrunta, unii pentru a face rau si a stapani lumea, altii pentru a stopa fortele malefice si a salva omenirea. Acum a aparut partea a doua si abia astept s-o citesc.

getafolescu

getafolescu

ultima carte citita

02 Iul 2008, 07:40

CRUCEA LUI MORRIGAN de Nora Roberts care este primul din "Trilogia Cercului", in care cunoscuta scriitoare o poveste care sparge granitele intre realitate si fictiune, in care eroii din vremuri de demult lupta pentru soarta umanitatii. Actiunea cartii m-a purtat pe taramuri fantastice, in care vampirii, vrajitoarele si zeita Morrigan se infrunta, unii pentru a face rau si a stapani lumea, altii pentru a stopa fortele malefice si a salva omenirea. Acum a aparut partea a doua si abia astept s-o citesc.

getafolescu

getafolescu

ultima carte citita

02 Iul 2008, 07:39

cobzaru

cobzaru

concurs

01 Iul 2008, 01:23

ultimul roman de dragoste pe care l-am citit a fost
,,Dragostea in vremea holerei'' de Gabriel Garcia
Marquez.Este una dintre cele mai frumoase si mai
tragice povesti de dragoste din literatura universala.

silvia_m

silvia_m

Mandrie si prejudecata

30 Iun 2008, 21:09

Acum citesc, pentru a 3-a oara, romanul "Mandrie si prejudecata". De fiecare data descopar lucruri noi, vad povestea cu alti ochi, si incerca sa invat din greselile personajelor :)

manuela-elena

manuela-elena

Romanul de dragoste

30 Iun 2008, 19:45

Chiar nu am mai citit de foarte mult timp un adevarat roman de dragoste,ultima carte citita(ca sa spun asa) este:Viitor cu cap de mort-din culisele puterii,chiar mi-as dori sa castig si eu o carte buna.Multumesc!

claudia31

claudia31

concurs

30 Iun 2008, 09:42

Ultima carte citita Ingeri si demoni, este o carte foarte frumoasa, care te tine in suspans de la inceput pina la sfirsit

trifandaniela

trifandaniela

romanul de dragoste

29 Iun 2008, 14:33

"Memorile unei gheise", Arthur Golden. Actiunea:Chiyo, o fata dintr-un sat de pescari, este vanduta unei ..okiya.. pentru a fi initiată în artele gheişelor: dans, actorie, conversaţie spumoasă.Şi de aici începe acţiunea...............

vio32

vio32

Concurs

29 Iun 2008, 13:16

"SUPERLIRT" O carte frumusica, roz de-ti ia ochii si cu foarte mult vino incoace... Tracey Cox, autoarea cartii SuperSex, a mai scris un volum SuperFlirt, un ghid complet, scris cu umor si inteligenta despre flirt.
Cartea se bazeaza foarte mult pe limbajul trupului si iti da idicii despre cum sa recunosti daca o persoana te place sau nu, despre cum sa intri in vorba cu o persoana pe care o placi, despre cum sa te faci placut. Asa cum arata si subtitlul, cartea este un manual garantat de seductie. Iti arata in pasi simpli cum sa fii un seducator irezistibil.
O carte despre, poate cea mai placuta activitate, care ne binedispune si ne stimuleaza intelectual si nu numai ;).
Stilul in care este scrisa cartea este spumos si facil, astfel ca e o incantare sa o citesti, iar imaginile si prezentarea grafica sunt minunate.

vio32

vio32

Concurs

28 Iun 2008, 21:49

"INDRAGOSTITA DE UN MASAI"Atunci cand pune pentru prima data piciorul pe pamant african, Corinne Hofmann nu banuieste ca viata ei va lua o turnura decisiva. Venita in Kenya pentru a-si petrece concediul, Corinne descopera la varsta de 27 de ani o dimensiune cu totul noua a dragostei. Este suficienta privirea patrunzatoare a razboinicului-masai Lketinga, pentru ca ea sa renunte, impotriva oricarei ratiuni, la viata ei din Elvetia: la prietenul ei, la cultura sa, la afacerile profitabile. In cateva luni, Corinne isi desprinde ancorele din Europa, pentru a se aventura intr-o lume noua. Se muta in mijlocul salbaticiei, in patria tribului Samburu, langa marea ei dragoste africana, unde cunoaste atat raiul, cat si iadul.Traieste ani plini de aventura, ani de dragoste, dar si de renuntari si probleme fara sfarsit: o comunicare anevoioasa, un mod de viata neobisnuit si o ierarhie sociala cu totul alta.Bolile care ii ameninta viata, foametea, comportamentul lui Lketinga dominat de o gelozie exagerata si conflictele culturale, care nu mai puteau fi mascate, fac in cele din urma imposibila viata de cuplu a celor doi. Dupa patru ani de convietuire, dragostea lor este definitiv distrusa.

ramonafr

ramonafr

dragoste eterna

27 Iun 2008, 22:54

ultimul roman de dragoste pe care l-am citit a fost
,,Dragostea in vremea holerei'' de Gabriel Garcia
Marquez.Este una dintre cele mai frumoase si mai
tragice povesti de dragoste din literatura universala.

muppets14

muppets14

concurs

27 Iun 2008, 20:42

Ultimul roman citit a fost un unul istoric intitulat Pompei, roman scris de Robert Harris, dar care avea in plan secund si o frumoasa poveste de dragoste

serban_lili

serban_lili

carti

27 Iun 2008, 16:24

Ultima carte citita a fost Zodia cumpenei, un roman istoric despre romanii din Transilvania sec. al XII-lea. Este o carte foarte interesanta, am citit/o "cu sufletul la gura".

simha

simha

concurs

27 Iun 2008, 16:07

Ultimul roman este scris de Nora Roberts si se numeste A fost odata o stea, stimuleaza fantezia, este captivant, romantic si amuznt.Personajele sunt exceptional realizate de autoare.

gradinaru_adina

gradinaru_adina

PRINTUL FERMECATOR

27 Iun 2008, 12:26

Una dintre scriitoarele mele preferate este Julie Garwood, iar ultima carte citita a fost Printul Fermecator, care sare in ajutorul unei "Lady" pentru a o salva din mainile unchiului ei, ajutand-o in felul acesta sa-si tina promisiunea fata de bunica ei, ce vor afla la sfarsitul acelei calatorii... pentru a afla trebuie sa cititi si voi cartea, si sa descoperiti alaturi de minunatele personaje,carora Julie le-a dat viata, o viata plina de Pasiune si Romantism. Julie reuseste sa te transpuna in epoci demult apuse, te face sa traiesti in acele vremuri, sa intelegi oranduirile acelei epoci si viata care se ducea pe cand nu aveai posibilitatea sa-ti asculti inima, dar iata ca, veti vedea cat sunt de intortocheate cararile iubirii. Lasati-va cuprinsi de vraja dragostei!

muresica

muresica

concurs

27 Iun 2008, 06:35

ultimul roman citit a fost despre viata Daianei, care mi-a placut si ma impresionat

ansima

ansima

iubirea de multe ori raspunsurile

27 Iun 2008, 00:59

ultima carte citita a fost "LA FEL DE IUTE CA DORINTA".aceasta carte m-a impresionat mai ales prin personajul principal,JUBILO,care este o sinteza a 2 culturi,mayasa si mexicana.el reuseste sa uneasca aceste 2 culturi prin iubire,mostenite de la bunica respectiv bunica sa.este un roman senzual imresionand mai ales prin trairile personajului principal.el dezvaluie mesaje numai de el intelese.