credeti in dragoste la prima vedere?

by: viorelia
Credeti in dragoste la prima vedere?Eu nu credeam, dar dupa ce mi s-a intimplat...Recent am cunoscut un tip.L-am vazut pentru prima oara, nici macar nu stiu nimic de el, dar din acea clipa nu mai pot sa-l uit.Nu pot sa uit acei och, care m-au privit atit de aproape.Acea privire spunea multe, insa el a preferat sa taca.Eu insa m-am indragostit fara sa vreau.I-am trimis un mesaj, dar nu am primit nici un raspuns.Nu mai inteleg nimic...

simi24

simi24

Nu cred

31 Oct 2007, 12:55

Eu nu cred in dragostea la prima vedere.Mi s-a intamplat sa"cred"ca m-am indragostit la prima vedere,dar mi-am dat seama pana la urma ca aia nu era dragoste,era pur si simplu atractie fizica.Pentru baiatul de 25 de ani care spune ca parintii lui nu se iubesc...probabil la ei a fost doar atractie.Eu cunosc bunici care si dupa 40 de ani de casnicie isi iarta greselile de zi cu zi si inca li se mai citeste iubirea in ochi si pe zambet.

qloty

qloty

ciprian

24 Oct 2007, 09:23

daca iti faci impresia ca ma straduiesc sa te conving de existenta iubirii pe lume .... gresesti. Cred ca fiecare dintre noi a trecut prin perioade de negare ca aceea prin care treci tu acum. Dar stii ce? O sa iti treaca! Trust me!

tomberoni

tomberoni

Offfffffffffff

24 Oct 2007, 02:08

Ba lasati-o mai moarta cu iubirea voastra pana la adanci bataneti. Crede-ti in ceva care nu exista. Daca nu ma crede-ti pe mine intrebati-va parintii daca ei se mai iubesc.

Va pup

E=mc2

pisi

pisi

Generalizezi,tomberoni?

23 Oct 2007, 19:25

si tu chiar crezi,mai tomberoni,ca daca TU ai iubit o singura data,gata,si ceilalti trebuie sa fie nefericiti in dragoste sau sunt incapabili de iubire sau sa se indragosteasca la prima vedere?

prea iti plangi de mila si esti superficial,nu-mi plac deloc genul acesta de persoane,care gandesc precum tine.

qloty

qloty

ciprian

23 Oct 2007, 10:53

tu ori ai ceva sechele la activ ( legate de femei) ori pur si simplu esti teribilist.
De ce te inversunezi in felul asta la o discutie asa..... lejera si fara cine stie ce complicatii?
Crezi ca cei 25 de ani ai tai ( afisati ostentativ fara sa ti-o ceara nimeni) sint o justificare pentru exprimarea asta taioasa?
Ei bine, nici eu nu cred in dragoste la prima vedere. Nu cred ca as putea trai vreodata asa ceva ( daca nu mi s-a intimplat pina acum... cam greu de acum incolo) dar asta nu ma impiedica sa admit ca altora li se poate intimpla. Fiecare percepe dragostea in felul lui. Tu nu o percepi deloc, dupa cum vad. La 25 de ani... nu cred ca e chiar sanatos

tomberoni

tomberoni

Dragoste?

22 Oct 2007, 03:17

Mai lasati-ma cu dragostea voastra. Am 25 ani si o singura data am iubit atunci cand eram copil. Nu exista asa ceva. Dragostea exista in filme. Obisnuiti-va cu ideea. Cine a stiu sa profite atunci cand a iubit prima data bravo lui felicitari. Oricum sa-mi raspundeti voi acum la o intrebare.

Oare cate persoane traiesc fericiti cu prima iubire. eu inca nu am cunoscut cuplut care au ramas impreuna si sunt la prima iubire.

Asa ca scutiti-ma cu dragoste la prima vedere. Astea sunt povesti de adormit copii. Sau cine scrie ca lui i s-a intamplat acest lucru cu singurata persoana aceea este "grasa si urata"

Va multumesc

Ciprian

25 ani

pisi

pisi

Nu cred

19 Oct 2007, 10:28

Nu mi s-a intamplat pana acum,deci nu cred.
As avea nevoie de mult mai mult decat de un chip frumos si o pereche de ochi superbi,ca sa ma indragostesc de un barbat.

loricel

loricel

da

18 Oct 2007, 22:11

cand eram mica si am vazut fotografia lui alain delon ,m-am indragostit nebuneste .dormeam cu poza lui pe perna ,mimam sarutul cu el ,sarutam poza ,visam ,dar a trecut ,copilarie.Poate inca mai exista dar la mine nu cred ca mai tine.Da ,cred ca dorinta exista de la prima vedere dar altceva...nu