Cum e posibil sa iubesti o persoana asa de mult..?!?

by: ingerash89
O sa incep prin a va spune k acum 4 ani am cunoscut un baiat.Eram micutza pe atunci dar sentimentele mele pt el au fost foarte puternice ink de la inceput.Aveam 13 ani.Pot sa va spun k in decursul acestor ani fiecare a luat-o pe drumul lui,eu nu am fost cu el niciodata pt k nu am avut curajul sa ii spun ce simt pt el.In schimb am fost amici..desi per total am vb doar 10 min fata in fata,am stiut din prima k el este idealul meu barbatesc.Nu pot explica aceasta certitudine a mea dar stiu k nu m-am inselat.Acum,in prezent am un prieten de 1 an jum.si cred k il iubesc,sigur,nu e acea iubire cu fluturi in stomac kre te face sa zbieri de fericire in mijlocu strazii -ipotetic vorbind- sau sa-ti bata inima mai tare de fiecare data knd il vezi, insa cred k este iubire.sper sa nu fie obisnuinta.
Problema mea este k nu reusesc sa descifrez acest mister.pt k pt mine este un mister.Cum il pot iubi pe acel baiat atat de intens,atat de mult,de 4 ani.Si,da,este genul de iubire kre te face fericita kre iti face sufletul sa rada kre te imbata cu cele mai nobile simturi.
Am uitat sa va spun k am vb cu acel baiat,pe net ce-i drept,dp atata timp si i-am spus tot,i-am spus k ink il mai iubesc si in ciuda anilor ce au trecut ink mai simt aceleasi lucruri pt el.Am apukt sa vb mai mult cu el,nu tocmai 10min ci vreo 10 ore in total si mi-am dat seama k nu m-am inselat in ceea ce il priveste,el este exact asa cum mi-am imaginat,baiatul perfect pt mine,in schimb,cum era de asteptat de altfel,are o prietena,mi-a vb foarte frumos,mi-a spus k ii pare rau si k deocamdata cel mai bine ar fi sa il uit din perspectiva asta,k vrea sa imi fie cel mai bun prieten amic si atat.O iubeste pe tipa aia si eu ii respect decizia si inteleg perfect.Tocmai de aceea nici nu l-am mai cautat de atunci.
Insa imi este foarte greu sa il uit,nu stiu de ce dar,desi sunt constienta k nu poate fi nimic intre noi,k e prea tarziu,nu-mi iese din ganduri si mai ales din inima.Nu stiu cum e posibil k un sentiment sa fie atat de puternic si de multe ori ma gandesc k poate era mai bine sa nu il fii cunoscut..Ce-as putea face pt a ma elibera de acest sentiment?..Mi-as dori foarte mult sa pot simti la fel pt prietenul meu insa pur si simplu nu ii pot impune inimii pe cine sa iubeasca si pe cine nu.. :(

alexia_alexi

alexia_alexi

hmm

26 Oct 2006, 12:13

Iubesti un ideal care sigur nu exista...Revino cu picoarele pe pamant...si incearca sa faci orice pentru prietenul care-l ai acum, asta e cea mai mare realitate petru tine.Iar fostul care te-a facut sa visezi atat uita-l fiindca altfel, tot tie iti faci rau.
Succes...

meghe

meghe

Of dragostea asta!

20 Oct 2006, 12:00

Ai o poveste interesanta dar nu imposibila! Te-ai agatat de un fir de ata in tot acest timp! Ai sperat si poate de-aia simti ca nu il poti uita!
Dar gandeste-te ca poate nu e cum pare, sau daca nu ai o relatie cu el nu sti ce merge si ce nu!
Si inca ceva...daca e sa fiti impreuna tot se va intampla candva, nu trebuie sa fortezi norocul sau sa-l astepti cu disperare ca nu va veni!
Daca te simti bine langa iubitul actual profita de toate momentele placute ca pot fi unice!
Incearca sa nu te mai gandesti asa mult la celalalt!
Speranta totusi ramane...dar traieste in prezent nu trecut!
Sper ca nu te-a deranjat parerea mea!
Mult noroc, multa rabdare, iubire si intelepciune, fiecare la timpul lor!
Sa ne ti la curent cu ce ti se intampla!
Pupici!