Cum imi conving parintii sa ma mut la el?

by: belatrix
Salutare dragilor. Fac in curand 23 de ani, stau de 3 ani departe de ai mei, cu chirie in Bucuresti intr-o garsoniera mai precis, dar cu toate astea ma confrunt cu o problema stupida. Provin dintr-o familie de oameni intelectuali in care am fost crescuta “ca o floare”. Am o relatie cu un baiat deosebit de aproape 3 ani, el este sprijinul meu aici si omul pe care si l-ar dori aproape orice femeie, in sensul ca nu am absolut nimic ce sa-I reprosez.El locuieste cu mama lui intr-un apartament cu doua camera si pentru ca le sunt atat de draga, m-au chemat sa locuiesc la ei. Mai mult, invitatia lor a fost facuta si pentru ca eu nu ma mai descurc cu banii de chirie, iar parintii mei sunt momentan in imposibilitatea de a ma mai sustine.Problema mea cea mare este ca ai mei nici nu vor sa auda de o asemenea mutare pentru ca ei considera ca eu m-as indatora prea mult celor doi si nu suporta gandul sa stie ca traiesc “in concubinaj” cu un barbat de 29 de ani. Mereu imi dau exemplul ca pe vremea lor era altfel, iar eu m-am saturat sa le argumentez ca vremurile s-au schimbat de mult. In plus, le este greu sa accepte ca eu as dormi cu acest barbat in acelasi pat sau au impresia ca

Nu s-a postat nici o replica.