Cum sa aflu adevarul?

by: georgina
De 2 saptamani viata a devenit un adevarat calvar. Totul a inceput cu un mesaj pe care l-am gasit pe telefonul lui de la o anumita G in care ea ii cerea sa se intalneasca dupa servici pentru a discuta "chestiunile in cauza". Exact acestea erau cuvintele folosite. Nu cunosc pe nimeni cu acest nume, nu este una din cunostintele comune.

De atunci incerc sa observ daca e ceva aiurea cu comportamentul lui, dar nu pot spune ca ceva s-a schimbat. As vrea sa il intreb dar imi este teama sa nu ma fac de rusine...

Ce credeti ca ar trebui sa fac?

adda

adda

sinceritatea cea mai buna solutie..

26 Iul 2006, 11:19

Intr`o relatie sinceritatea este cea mai importanta.Poate ca nu este nimic la mijloc, tocmai deaia si pentru a afla adevarul cred ca cel mai bine este sa`l intrebi direct si deschis..atunci iti vei da seama daca are rost sa te temi sau nu.Sa fi atenta la cum reactioneaza.Gesturile si mimica inseamna mai mult decat 1000 de cuvinte.Bafta!

erika

erika

:)

15 Apr 2006, 22:39

Nu stiu cum stau lucrurile intre voi, cat de bine va cunoasteti, de cat timp sunteti impreuna. Sa inteleg ca te-ai uitat in telefonul lui pe furis? :) Oricum, nu vad de ce te-ai face de rusine... pur si simplu il intrebi si gata. Scapi de o grija. Te faci de ras daca incepi cu reprosuri, tipete, istericale, dar daca il intrebi frumos, pe un ton normal, nu vad unde ar fi problema...

erika

erika

Nu trage concluzii pripite,

15 Apr 2006, 22:39

probabil ca nu e nimic necurat la mijloc.