Cum sa obtii ce-ti doresti!

by: 
Fiecare ne dorim mai mult de la viata, luptam sau pur si simplu asteptam sa ni se ofere, dar important este ca avem visuri, sperante , dorinte!
Eu iubesc cu toata fiinta mea un barbat, m-a dezamagit (nu va ganditi ca ma inselat, nu!)am fost despartiti, ne-am impacat, dar situatia nu s-a schimbat deloc!Este la fel de egoist ca la inceput, se gandeste doar la el, cum sa se simta el mai bine! Din sapte zile pe saptamana nu ne vedem decat cel mult doua. Daca ii reprosez imi spune ca" asta este situatia, ca el isi doreste o femeie care sa-l inteleaga" Dar ce sa inteleg? Voi intelegeti ce vrea omul asta? Sa nu-mi spuneti ca trebuie sa renunt la el, trebuie sa-l uit, ca nu ma iubeste si alte lucruri de acest gen ! E inutil! Mi-a spus ca ma iubeste, chiar am simtit asta, nu iese in oras fara mine(defapt iese foarte rar in oras, in baruri) Imi faceti rau! Mai bine spuneti-mi ce ar trebui sa fac, cum ar trebui sa ma comport sa se schimbe, adica sa-si doreasca sa stam stam mai mult timp impreuna si de ce nu sa locuim impreuna!
Astept sfaturile voastre !

popioana_ro

popioana_ro

eu mor

29 Oct 2005, 13:30

de fiecare data cand mai aud despre cate o carte care te invatza cum sa il si cum sa il. Cu scopul doar sa il facem pe el sa se schimbe. Ceea ce este o prostie, nimenu nu se va schimba peste noapte, mai ales daca e o poveste asa lunga cum spui, si deja v-ati despartit din aceasta cauza. Poti sa joci hard to get daca vrei, e o chestie clasica gen Romeo si Julieta - ce obtii cu greutate este mai pretios sa spunem asa. Da, parerea mea e ca, ok, il faci mai inrteresat, si apoi? Ce faci? Joci la infinit roluri si partituri ca sa il faci sa fie cu adevarat langa tine? O viata de aceasta iti doresti?

la_ra

la_ra

re:

29 Oct 2005, 12:40

Draga mea,
Am citit de curand o carte "Regulile seductiei" (carte care din pacate nu se mai gaseste in librarii) care ne invata pe no fetele cum sa devenim mai interesante in ochii celui iubit. Ideea de baza era sa devenim cat mai putin accesibile, cat mai putzin disponibile, cat mai ocupate (preocupate) de orice altceva decat persona lui. Se spune ca barbatilor le plac provocarile si de ce nu, fetelor, haideti sa le oferim provocari! In ceea ce rpiveste problema ta, in cazul in care esti sigura ce te iubeste (deci numai in cazul asta se mai merita sa mai stai cu el) joaca si tu un pic "hard to get" cum zice englezul. NU mai fii tu cea care-i propune sa va vedeti, lasa-i lui initiativa si nu mai fii disponibila ori de cate ori vrea el sa va intalniti. Incearca asta si... multa bafta!!