cum va alintati persoana iubita?

by: katy
Fiecare dintre noi simte nevoie sa si numeasca persoana iubita intr un anumit fel! Cred ca cel mai popular este termenul de "pui" ... Voi c parere avetzi? Cum va alintati minunea c va minuneaza fiecare zi?

doe

doe

...

28 Iul 2006, 14:26

nasuk
botik

:D

27 Iul 2006, 16:25

Am revenit cu noile cuvinte de alint pe care le aud.Deh,mi`am schimbat iubitu.. :D acum aud altceva :D
Puiu meu-cand ne dragalim ( si ironia sortii..nu am suportat niciodata sa mi se spuna asa,dar cand vine de la el suna altfel) :))
Bebe( cand ne alintam ) :D
Fitzoasa-cand fac fitze :))))
Mocsinela -cand o fac pe suparata si pun botic :D

katy

katy

:D

16 Iul 2006, 22:53

eu ii mai zic "pufygan, pufylau " atunci cand e rau si ma menerveaza :)), cand este bun ii zic cum apuc :)) tot c mi se pare dragutz, incerc sa ii atribui lui! :D

pisi

pisi

Nu-ti spun Erika, cat se amuza

22 Mar 2006, 21:36

cand ii zic asa :))) E intr-adevar, inalt si solid, dar n-are 120 kg, ci vreo 95 !:D
Cand o avea 120 , o sa-i Tzutzurica Mare !:D
Apropos de nume de alint : el imi zice mie Pisi:)sau Mandra :D !
Pe voi cum va alinta iubitii sau iubitele ?:)

erika

erika

And the Oscar goes to....Pisi

22 Mar 2006, 19:44

Ai fost cea mai funny. Parca vad un tip la vreo 120 kg, 1,90, care raspunde la numele de "Tzutzurica mica". :))))

pisi

pisi

Eu ii spun in fel si chip

19 Mar 2006, 23:30

Hai sa va dau cateva exemple:Mitzikitzi, Bursucel ( cand vreau sa-l tachinez :D ), Pufulet, Tzutzurica mica ( cand vreau sa-l alint ),Somnorici (cand e proaspat trezit din somn ), Ariciosu' ( cand e uracios ) etc
Ne lasam dominati de fantezie , cand ne alintam ! :))

the_dreamer

the_dreamer

:))

15 Mar 2006, 19:57

nice..

doe

doe

am mai gasit ceva...

15 Mar 2006, 09:10

fulgusor,patratel

pinky

pinky

bleak

10 Mar 2006, 20:07

mie mi s-a urat de "pui"! nu mai suport, peste tot, in jurul meu, aud numai "pui" in sus, "pui" in jos... mi se face scarba dak mai aud macar 1 data! please, stop!

the_dreamer

the_dreamer

:-??

10 Mar 2006, 19:28

"Doe",ce n-ai inteles din ce-a zis "raluk"? e foarte simplu..alintaturile banale si comune (e cam acelasi lcuru,da ma rog..) sunt gay!! ...dar fiecare are dreptu sa se alinte cum vrea....iuby oricum e cel ami enervant,no offense.....parerea mea

tuca

tuca

Tzucu.....

13 Feb 2006, 00:49

Fiecare are alintul lui,dar asta depinde de fiecare persoana in parte si depinde si de relatiile anterioare,nu e deloc placut ca iubitul actual sa te alinte ca si fostul.Eu am fost alintata mereu Tzuca...incepand cu parintii mei,colegii mei,in final a ajuns ca un al 2-lea nume.Alintul de "pui" l-am avut odata totusi si nu prea mi se potrivea:))....Insa imaginatia noastra e foarte bogata....si de multe ramanem surprinsi cum se alinta unele persoane....dar in final conteaza mai mult sentimentele decat felul cum iti spune persoana iubita....pt ca asta ajunge o obisnuita si un cuvant in vocabularul obisnuit....

buburuza

buburuza

Hello lume :)

12 Feb 2006, 22:11

Marfa subiectul:)Sa speram insa k nu vor fi furate idei:P Eu shi prietenul meu ne alintam" "copilu" shi "mama" :) uneori insa ne mai spunem shi: "ingerash" (el)- "micutzul meu" (eu) :)

pinky

pinky

mda

12 Feb 2006, 20:54

si pe mine ma streseaza pui si iubi... prea banale... eu ii zic in multe feluri si el mie in multe feluri, majoritatea legate de statura mea... but i find them cute :) de obicei ii zic cum imi vine in mom respectiv si reciproc :)

hi hi hi

12 Feb 2006, 11:38

interesant topic.Mie mi se spune my babe,mica,mumoasa mea.Urasc sa mi se spuna pui(nu stiu de ce). :))
aaa si imi mai spunea cineva pasarik :))

doe

doe

adica raluk...

12 Feb 2006, 10:26

ce vrei sa spui mai exact?

raluk

raluk

Yach

11 Feb 2006, 23:19

Urasc alintaturile astea folosite de toata lumea. Ma enerveaza sa mi se spuna asa cumva comun. Nu va spun cum ne spunem noi, k sa nu va dau idei.:)) Glumesc. dar in orice caz urasc orice gen pui sau iubi. Ii mai spun si eu, dar imi plac alintaturile personalizate.

meonlyme

meonlyme

%

11 Feb 2006, 20:16

Dap e fff folosit termenul "pui,puiutz" :) eu il alint pe pr meu Ingerashul meu,puiutzu meu...is multe dar nu imi vin toate in minte acum..aa..chear SI IUBY !! V-am pupat..

doe

doe

...

11 Feb 2006, 11:33

strunfito

inofensive_girl

inofensive_girl

:)

10 Feb 2006, 20:15

yo acum mi-l alint Tutzi...venea de la tzutzi..da mi s-a incurcat limba in gura odata..si am zis ca e mai original asa :)