Cuvintele care as fi vrut sa nu ti le spun niciodata...

by: search
Nu stiu de ce iti scriu acest mail,
...poate pentru ca imi este atit de dor de tine si te ador.
...poate ca vreau sa scriu si spun ceea ce simt simt pentru tine iubirea mea. Oricum, si azi m-am trezit stiind ca iti voi scrie din nou pentru a nu stiu cata oara si mi-au trebuit cateva zile sa il termin (mail-ul), dar nu-mi va ajunge o viata sa exprim tot ce vreau sa-ti spun si ceea ce simt pentru tine dragostea mea.Stiu ca pentru tine poate nu mai conteaza ceea ce a fost intre noi sau vorbele mele sincere de iubire ... si ca iti vezi de viata ta care acum iti este mult mai linistita si calma. Vorbele mele nu le mai auzeai demult, dragostea si iubirea mea nu-ti mai trebuiau ... probabil ca te plictisisei si intrasei in monotonie ... nu mai eram ''interesant'' pentru tine.

tashulina

tashulina

@Raul-Ada

02 Iul 2010, 09:25

Foarte cinice cuvintele tale, insa teribil de adevarate...

reallife

reallife

cuvinte care dor

11 Iun 2010, 23:53

Buna !Am gasit intamplator acest mesaj acum cateva luni!Dupa ce l-am citit prima data,l-am copiat si l-am recitit de n ori..Exprima multa suferinta !!!De ce trebuie sa suferim atat de mult pentru anumite persoane de ce imaginea lor ne obsedeaza zilele ???Pentru incurajarea ta sa stii ca uneori cand ma simt singura si abandonata in aceasta lume citesc acest mesaj!Nu inteleg de ce m-au marcat atat de mult rindurile scrise de tine dar imi dau putere sa merg mai departe in lupta cu destinul!Multumesc!

raul-ada

raul-ada

hy

08 Apr 2010, 16:33

Prima regula este sa stii sa-ti ascunzi lacrimile.Pe cine intereseaza nenorocirile altuia?Unii le asculta fara se le auda,altii se plictisesc,dar toti se uita stramb.
A doua regula care decurge din prima consta in a stii sa traiesti in totala singuratate daca nu vrei alt drum….Trebuie sa eviti societatea cand suferi,caci ea este dusmanul de temut al nefericitilor…iti doresc sa poti trece peste suferinte si sa le invingi;)...
Cea de-a treia regula: o mandrie de nezdruncinat.Orgoliul este virtutatea nefericitilor.”

search

search

15

02 Mai 2009, 15:38

Te rog sa nu imi raspunzi absolut nimic, stiu ca orice mi-ai scrie sau spune ma va durea.
Iti doresc, sa iti fie bine si sa fii fericita.
Si cu toate ca poate pentru tine nu mai inseamna nimic iubirea mea, eu am sa ma rog in continuare lui Dumnezeu sa imi dea o sansa sa te intorci la mine,
...chiar daca va fi maine,
... sau peste 20 de ani.
Sau poate nu va veni ...niciodata.
Te ador... ... un Suflet Pierdut prin lume. moto:
"Nu am incetat niciodata sa TE IUBESC,
... incerc doar sa invatat cum sa traiesc fara tine, ... nu prea imi iese ...dar voi persevera"

search

search

14

02 Mai 2009, 15:38

Sa stii ca gindurile mele te insotesc mereu si citeodata ma intreb cum de nu simti ca imi este atit de dor de tine incit as face orice doar pentru o clipa cu tine si daca vreodata te vor durea picioarele sa stii ca este pentru ca alergi prin mintea si gandul meu zilnic.
Iti doresc tot binele din lume puiutz si am sa TE IUBESC in continuare la fel de mult,
... si cat voi mai trai o sa am speranta ca intr-o zi te vei intoarce la mine.
...stiu ca sint pueril si ca poate razi de mine acum, dar fara tine nimic nu ma mai incanta si sunt atat de gol. TE IUBESC ... ... dar parca te aud acum spunand ''MAI TAIE!'' sau ''TAIE!'' ...cu rautatea pe care mi-ai spus-o mereu ca o ai in tine si pe care eu nu o credeam, nu o vedeam ...dar tu m-ai avertizat ...si iar este gresala mea ca nu am vrut sa aud ''avertizmentul'' tau ...iubirea mea pentru tine nu ma lasa sa cred asa ceva ...offf Te rog sa nu imi raspunzi absolut nimic, stiu ca orice mi-ai scrie sau spune ma va durea.

search

search

13

02 Mai 2009, 15:37

Dar probabil ca era mai uituca de felul ei si a spus doar atat:- Sa fii iubita ...in viata ta.Dupa ''fuga'' ta de mine atatea zile fara un cuvant, fara o explicatie si mai ales dupa melodiile pe care mi le-ai trimis in seara aceea si cuvintele din versurile lor (+ statuts tau pe mess), si cuvintele tale (putzine dar clare) mi-am dat sema ca totul este pierdut / terminat intre noi si daca vreodata va mai fi o ''prietenie'' intre noi o vei face de mila sau compasiune pentru un ''suflet pierdut'' sau din plictiseala pana iti vei gasii un nou prieten si ca nu va mai fi niciodata nimic din ceea ce a fost, sau am visat doar eu ca a fost intre noi.... tu vei fi cea cu capul pe umeri, pentru ca mereu ai fost asa, iar eu ''cersetorul''
de iubire care bate la poarta inchisa a sufletului tau.
... pe de alta parte imi doresc sa fi fericita si sa aiba cineva grija de tine, pentru asta ma rog mereu cind trec pe langa o biserica.- Sa iti fie bine, sa fii fericita.
Am renuntat la certurile cu Dumnezeu si il rog de multe ori sa te aiba in grija, sau sa te aduca inapoi
...sau sa ma ajute sa te uit.

search

search

12

02 Mai 2009, 15:36

Poate ai inteles,
... sau poate nu: Dar pentru mine chiar a insemnat ENORM de mult faptul ca am fi putut avea o sansa impreuna (sansa noastra),
... sansa la care visam eu si pe care te-am rugat s-o reacorzi pentru noi, dar imi
dau seama ca tu nu ti-o doreai cu mine si poate ca nu eram cu adevarat persoana cu care vroiai sa-ti traiesti viata, langa care sa imbatranesti frumos,...oare o exista acea persoana? ...sau mai bine zis: oare tu chiar iti doresti o astfel de persoana?Si-mi raspund singur: Nu exista si nu-ti doresti o astfel de persoana, pentru ca tie iti plac ''jocurile'' de-a iubirea, de-a dragostea.Ma gindesc acum ca poate de fapt tu ti-ai dorit sa mergi mai departe pe drumul tau, poate cautai sansa ta alaturi de sotzul tau sau poate langa altcineva... si eu iti stateam in drum.... sau poate ai considerat ca m-am indragostit prea mult de tine, iar tu iti doreai
altceva de la mine, de la relatia noastra si imi trebuia o revenire la adevarata viata si relatie pe care o doreai tu alaturi de mine.Cred ca atunci cand te-ai nascut ursitoarea dragostei trebuia sa spuna asa:''Sa fii iubita si sa iubesti in viata ta''

search

search

11

02 Mai 2009, 15:35

O vorba spune cam asa:Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti.
...NU inimi.
Pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.Eu am desenat mereu in locul numelui tau o inima si am facut in jurul ei un cerc ...asa speram ca nimeni si nimic nu poate ajunge la inima ta ca sa o rupa sau sa o raneasca.
Dar tu nu ai stiut sa ierti si sa uiti ...iar fiecare gresala ''copilareasca'' a mea, ai taxat-o ca pe ceva foarte, foarte grav ...poate chiar asta asteptai de la mine, un pas gresit pentru care sa-mi spui ''IESI'' ...iar tu sa fii cea buna si eu cel rau ...dar te intreb, ai incercat sa-mi vorbesti ca de la om la om, ca de la suflet la suflet si sa-mi spui ca am gresit? ...sa-mi spui ca te-am ranit?Daca ai fi facut-o intelegeam ... dar tu ai preferat sa le strangi sa le aduni in ''saculet'' si sa mi-le arunci la gramada toate si sa nu-mi dai dreptul sa indrept nimic ...sa nu ma ajuti sa indeptam greselile impreuna. Erau ''AS-i'' tai din maneca pe care i-ai scos si m-ai ''taxat'' cu rautate si indiferenta ... offf, asta-i viata, dar trista si rea pentru mine.

search

search

10

02 Mai 2009, 15:35

Tu ai fost ultima si ...singura alaturi de care ma mai vedeam cu o familie unita, fericita,
... chiar daca acum sunt doar vise stinse, pierdute. Am incetat sa mai plang,
...dar sufar mult ...suferinta mi-a fost mereu alaturi, nu m-a parasit niciodata pana acum ...poate mi-a fost data in viata asta ca ''alinare'' a mea, jumatatea mea.
Citeodata imi doresc, sa plang ...dar nu mai am lacrimi.
Stiu insa ca poate vreodata ...vor venii si lacrimile tale.Se pare ca nu am fost dorit in viata ta, poate de aceea ai putut sa ''fugi'' de mine si sa nu privesti macar o secunda in urma ta ... si dragoste cu sila nu se poate, unde nu sunt dorit nu pot ramane, nu pot sta ca un ''cersetor'' la usa sufletului tau, ma retrag incet cu lacrimi in ochi si privesc mereu in urma ...am ramas cu regretul, cu visele care ma dor si cu o urma de speranta ... in ce mai sper? ... nici eu nu mai stiu.

search

search

9

02 Mai 2009, 15:34

Am cazut in abis si in suferinta incercand sa te caut si sa te regasesc,
... dar tu ai vrut sa fii de negasit pentru mine.
Plang acum ...
... mi s-au impaienjenit ochii de lacrimi,
... dar voi continua sa scriu.
Sau... - NU .
Mai bine inchei aici totul...
Sa stii ca inca mai iubesc fiecare particica din tine,
... iar fiecare particica din mine ma doare, pentru ca tu nu-mi esti aproape.
Sa nu uiti ca tu esti tot ce mi-am mai dorit in viata asta a mea (ultima dorinta).
Ca tu esti singura careia i-am daruit tot ce am avut mai bun din mine, ... cand nu mai vroiam sa o pot face pentru nimeni. Si gresala face parte din dragoste ...si numai acela care nu a gresit in viata si-n dragoste, poate ridica piatra si poate judeca pe altii.

search

search

8

02 Mai 2009, 15:33

Mi-as dorii sa am si eu un suflet atat de tare ca al tau si sa pot intoarce spatele cuiva care ma iubeste ...dar eu am doar un suflet si nu pot face impotriva legilor iubirii, impotriva legilor cu care a fost scrisa dragostea.
Nici sa visez nu mai indraznesc, pentru ca atunci cand visez ...ma doare.
Incerc sa...*Inchid ochii din nou,
... si te simt alaturi si-mi este frica de viata, de viitor, de necunoscut, pentru ca
tu nu vei fi langa mine.Lacrimile vor fi mangaierea mea mereu ...dar nici macar ele nu imi pot alina durerea pe care o simt.
- De ce viata mea este uneori asa nedreapta?
- Cu ce am gresit?
- Ce pacate platesc eu acum si pentru cine?
- Cum sa iti mai arat cat de mult TE IUBESC ...fara sa folosesc cuvintele?
De cate ori am incercat sa fac un pas spre fericire,
... am cazut.

search

search

7

02 Mai 2009, 15:33

Poate nu mai conteaza nici ca eu TE IUBESC ...si ca as vrea sa fiu cu tine, ti-am spus-o mereu dar vorbele mele ramaneau mereu la usa sufletului tau.Ceea ce nu inteleg eu acum, este ca:
- De ce in viata nu poti alege iubirea ...dar fara suferinta?
... sau ziua fara sfarsit,
... sau viata fara tristete?
Nu stiu ...este o lege a universului meu. Toate imbratiserile, sarutarile, visele si sperantele se sting intr-o singura despartire, ultima despartire,
... dar nu credeam ca atat de repede, imi doream ca sfarsitul vietii sa o faca pentru noi si ca vom imbatranii frumos impreuna ca o familie, dar se pare ca era numai visul meu ...si ''jocul'' tau cu un naiv.
Pentru mine reprezinta foarte mult aceste randuri pentru ca pot sa spun tot ceea ce simt acum ...si cum ma simt.
E o nebunie curata sa vreau ...si sa NU pot sa te ating! Cred ca daca te-as vedea acum, as murii de fericire.
Cand voi avea oare sansa sa iti spun toate astea in fata?
Niciodata ...

search

search

6

02 Mai 2009, 15:32

Cum as putea oare descrie in cuvinte tot ceea ce simt pentru tine acum? Nu s-au inventat inca acele cuvinte...Dar totusi, incerc:
... TE IUBESC cu fiecare secunda din timp, si abia astept sa te vad, sa te mangai,
sa te sarut si sa te strang in brate ... chiar daca imi fac rau ...da, stiu naivul din mine inca mai exista.Insa nu stiu daca voi (vom) mai avea vreodata aceasta sansa.
Stiu ca tu nu ma mai iubesti... stiu,
... dar te rog sa nu ma uiti.Uneori chiar ma intreb daca m-ai iubit cu adevarat, iar ''te iubesc'' al tau nu era decat o vorba din ''jocul'' tau cu mine.Un vis este singurul lucru pe care ti-l cer... pe care ti-l mai pot cere acum.*Inchid ochii, si incerc sa-mi imaginez ca esti langa mine, ... dar, e un vis prea scump si nerealizabil.
Tu pentru mine ai ramas ...un vis,
... iar visele se destrama ...si tu, ca orice vis, te vei destrama si vei disparea usor,
cum ai mai facut-o ...si fara urma de regret.

search

search

5

02 Mai 2009, 15:31

Si eu ti-am dat dragostea mea, imima mea, sufletul meu ...si nu am un suflet perfect (daca eram perfect, eram inger ), dar m-am straduit sa fie bine, sa-ti fie bine... si am crezut ca toate necazurile si supararile vietii noastre s-au stins ... asa am crezut. Dar ...tu nu cred ca vroiai sufletul meu si nu ma vroiai pe mine in viata ta,... mereu ma intreb defapt ce doreai cu adevarat de la mine, de la noi?''Aventura'' ? ...Offf, de cativa ani fug de ea si tot de ea am parte. De ce nu mi-ai spus de la inceput? ...si ma lasai dracu in ''tarana'' in care ma gasisei. Pentru ce atatea vorbe frumoase mi-ai spus si pentru ce m-ai facut sa visez? ...poate ca asta este ''jocul'' tau in viata iar eu am fost cel naiv care a crezut orbeste in vorbele tale ...vorbe frumoase ... pacat, mare pacat. Tie iti place sa fii inconjurata, curtata si cautata de barbati ... iar eu te vroiam numai pentru mine ...pentru ca si eu eram numai al tau.Ti-e ti-ar fi placut sa ne vedem si sa vorbim odata pe saptamana ...eu mi-as fi dorit sa te am alaturi permanent.

search

search

4

02 Mai 2009, 15:30

Si nu este vorba de singuratate, este vorba de acele sentimente care cateodata ma fac sa simt ca ceva sta gata sa se rupa in mine, acele sentimente care ma fac sa deschid ochii dimineata cu gandul la tine si aceleasi sentimente care ma fac sa adorm cu tine in gand. Sunt slab (emotional), stiu ca poate ma detesti pentru acest lucru, si poate ca ti-ai fi dorit altceva, dar tu esti singura careia i-am daruit tot ce am avut din mine mai bun, singura alaturi de care ma vad fericit si cu o familie linistita, chiar daca acum sunt doar vise stinse dintr-un trecut parca atat de indepartat. FAMILIE ... cuvant interzis pentru mine, pentru viata mea ... un vis pe care am crezut ca l-am gasit prin tine, am crezut in cuvintele tale ca iti doresti o familie ca ti-a lipsit o familie si ca inca mai speri si inca o mai cauti,... se pare ca erau doar cuvinte frumoase prin care ''minteai'' frumos. Te-am intrebat odata: ''Pui, dar tu pana acum ce ai cautat? Ce cauti tu?''Si mi-ai raspuns: ''Un suflet pui, un suflet care sa-mi fie alaturi cu iubire, cu dragoste!''

search

search

3

02 Mai 2009, 15:29

Dar eu am cerut sinceritate, si am oferit ...tu nu ai fost dispusa pentru a oferii.Stau si ma gandesc ca poate tu ti-ai dorit doar o ''aventura'' cu mine ...si nu ai avut curajul sa o spui de la inceput ...iar eu mai naiv am crezut in vorbele tale.Offff, de ce pui? ... de ce?
Acum mi-e teama sa merg prin locuri in care am fost impreuna, sau prin care am trecut impreuna ca nu cumva sa te vad cu cineva, pentru ca stiu ca inima mea ar ingheta si s-ar putea sa ma prabusesc definitiv in mine. Caut mereu pe strazi cu privirea acel suras al tau, chipul tau si in acelasi timp imi spun ca am scapat si de data asta... stiu puiutz ca TE IUBESC, si nimeni nu iti poate lua locul in inima mea, pentru ca nu pot lasa pe altcineva, nu mai vreau pe altcineva ...nu mai am curajul, nu mai am puterea. Am cunoscut oameni care au vrut sa fie langa mine, chiar stiind ca inima mea nu mai poate fi daruita (sau poate am inteles eu gresit intentia lor), si i-am alungat pentru ca toata fiinta mea te vrea pe tine iar inima mea a ramas la tine pentru totdeauna.Mi-e dor de linistea pe care o aveam cind te simteam linga mine, de emotia pe care am avut-o alaturi de tine, de tot ceea ce reprezinti tu pentru mine.

search

search

2

02 Mai 2009, 15:27

Dar eu TE IUBESC la fel de mult si pe zi ce trece imi este tot mai dor de tine.
Nu stiu cind a incetat sa-ti mai pese de mine si de iubirea mea, dar asta nu ma poate face sa simt la fel pentru tine, esti in sufletul meu permanent,... si nimeni sau nimic nu te va lua din el in toata viata mea care mi-a mai ramas.Am incercat sa te uit, am incercat sa ma ascund, dar te-am cautat mereu cu privirea, chiar daca stiam ca imi este prea teama sa te vad... am ajuns sa fiu bolnav de teama, sa nu te intalnesc pe strada... si in acelasi timp imi doresc enorm sa te vad, sa te ating si sa-ti vorbesc mereu. Stiu ca uneori am vorbit prea mult, dar a fost pentru ca vroiam sa exprim sincer si real ceea ce simt pentru tine in inima.... poate daca vorbeam mai putin si cu subantelesuri (minciuni) m-ai fi iubit mai mult si daca greseam fara sa stii nu as fi ''platit'' nici un minut ... dar am fost sincer si am gresit un minut (si ti-am recunoscut, nu m-am ascuns) si am ajuns sa ''platesc'' pe viata.Se pare ca dupa SINCERITATE si ''prostesti'' greseli esti ''taxat'' la maxim ... iar MINCIUNA si vrajala de ''top'' merge si iese invingatoare mereu.