despre relatii

by: youandme
fetelor...ati avut s-au ati accepta sa aveti o relatie cu un baiat de vrio 4-5 ani mai mic ca voi? ori daca aveti exemple,cunoasteti persoane

dcroxana

dcroxana

a little story

17 Iun 2008, 17:09

In urma cu 2 ani,am avut primul job..unde am intalnit diverse tipologii umane,printre care si pe el,un pusti,,de 18 ani(eu aveam 23 de ani).Am devenit intr-un timp foarte scurt prieteni foarte buni,,ne impartaseam toate trairile.El s-a indragostit rapid de mine si timp de 2 luni s-a tinut "scai" de mine,pentru a ma convinge sa-i dau o sansa.Am incercat sa-l fac sa inteleaga,ca exista o diferenta de varsta intre noi,peste care nu pot sa trec..dar,am sfarsit prin a ceda,adoptand atitudinea .
Pot spune ca am trait unele dintre cele mai frumoase momente din viata mea,am invatat sa ma bucur mai mult de lucrurile simple,am invatat sa acord importanta laturii mele copilaroase,care m-a ajutat sa vad viata intr-o lumina optimista
Relatia nu a durat,datorita,unor factori externi..nici nu mai conteaza,,suntem inca prieteni,dupa atata timp..el spera sa fim,din nou,impreuna,dar eu am alte prioritati acum.
Din aceasta experienta am invatat amandoi..el s-a maturizat,iar eu am regasit pofta de viata si am devenit mai puternica. Cine stie ce se va intampla in viitor?
Te pupacesc YOUANDME

raluca79

raluca79

da..

13 Mar 2008, 13:29

Am o prietena al carei sot e mai mic decat ea cu 4 ani.Sora ei tot asa e casatorita cu un tip mai mic decat ea cu 3 ani.Nu stiu ce sa-ti spun insa stii vb aceea:baietii se maturizeaza mai tarziu decat fetele.Si cred ca asa este.Aduceti-va aminte de perioada liceului.In vreme ce noi ne indragosteam,ne uitam dupa cel mai simpatic baiat,cel mai smecher sau mai cool,baietii din clasa noastra inca bateau mingea de baschet in curtea scolii...si nici macar nu-si dadeau seama ca sunt admirati :D.Am intrebat-o pe prietena mea cum este sa ai o relatie cu un tip mai tanar si mi-a zis ca:sunt unele aspecte unde inca ''il mai creste'',mai are de invatat ...Probabil dupa o varsta nu se mai simte diferenta dar cand esti tanar cred ca 4-5 ani inseamna mult.