Diferentele de varsta

by: -geta-
bine v-am gasit
As vrea sa vad si eu parerea altora despre aceasta problema. M-am simtit foarte bine cu barbati mai tineri dacat mine , nu doar din punct de vedere sexual. Acum am o relatie cu un barbat cu 2o de ani mai invarsta decat mine. E mult mai bine. Voi ce credeti, cum e mai bine?

lolitalove

lolitalove

.

05 Iun 2008, 21:03

si eu am iesit cu barbati mai mari de cat mine cel mai mare a fost cu 14 ani , am iesit si cu unu cu 10 ani si primul prieten a fost cu 7 ani mai mare , toti fuarte cuceritori si masculini , plini de incredere , etc ....
dar fetelor acest fel de comportamente sunt normale la un barbat de 30 de ani in compania unei pustuaice , sigur ca o incanta , el a trait mai mult , sie mai multe , de aia stie ce sa zica si ce sa faca , dar e totul controlat , ptr ca el chear are mai multa minte de cat tine .
cand ajungi si tu la varsta la care incepi cu adevarat sa gandesti , iti dai seama ca e tot la fel ca si barbatl de 25 de ani , numai ca in privinta celui mai in varsta , datorita varstei ai mi mult respect :P .......eu am avut aceeasta atractie fata de barbatii mult mai mari de cat mine , in perioada in care imi lipsea tatal ( asa ca ganditiva , spun psihologii ca si acesta este un motiv)
la ora actuala am un sot cu 5 ani mai mare de cat mine , dar mental e cu 5 ani mai mic :)) dar ma simt bine cu el , ma simt super tanara , si stept cu nerabdare sa imbatraneasca o data cu mine :) si sa ajunga in sfarsit la maturitate :))

pisi

pisi

Diferenta de varsta

26 Oct 2007, 10:56

Niciodata intre mine si fostul meu partener sau intre mine si partenerul actual n-a fost o diferenta de varsta mai mare de 5-6 ani.
Se spune ca asta ar fi diferenta de varsta ideala intre parteneri,acum poate ca este doar un mit.

loricel

loricel

e bine sa fie mai BATRAN

17 Oct 2007, 17:44

SI EU AM FOST CU UN BARBAT CU 11ANI MAI MARE DECAT MINE SI A FOST DE NEUITAT ACEL MOMENT.PACAT CA EU SUNT CASATORITA,EL NU.

elenyta

elenyta

de acord, dar....

11 Oct 2007, 10:30

la mine e o diferenta de 8 ani, de ce considerati ca o relatie cu o diferenta ata de mare de varsta e mai stabila? Asta depinde de la caz la caz. In plus treaba cu 40/60????? fetelor..... ganditi-va si la voi nu stiu exact ce mai poate sa-ti ofere un barbat de 60 hai 70 cand tu vei avea 50, in afara de dragoste si respect. Asta e punctul meu de vedere

jeanet

jeanet

,....

29 Sep 2007, 18:50

parea mea este ca dragostea nu are varsta si gusturile nu se discuta,dar na totul are o mica sau mai mare limita...si mie imi place anturajul,oamenii mai in varsta dar cei mai mari doar ca amici..cei mai mari cu cel mult 10 ani as putea avea o relatie dar nu mai mari:d..na poate gresesc dar nu-s omul perfect...sunt anumite princiipii care treb sa tinem cat de cat de ele..:*

nicollexxx

nicollexxx

20/40=40/60???

29 Sep 2007, 08:03

Din moment ce suntem casatoriti inseamna ca avem de gand sa ramanem impreuna si cand oi avea eu 44 iar el 60.
Dar presupun ca intrebarea ta se refera la cu totul altceva... si dupa parerea mea pot spune ca sunt mai putine cupluri 40/60 decat 20/40. Femeile la 40 (singure) cauta barbati mai tinerei (n-am idee de ce, probabil se simt si ele mai tinerele in felul asta) iar barbatii la 60 daca au bani pot avea femei la 20, daca nu... se multumesc cu ce gasesc. Deja la 60 de ani nu cred ca mai cauti dragostea, cauti pe cineva sa-ti fie aproape la batranete...
Oare gresesc!?

-geta-

-geta-

Diferentele de varsta

28 Sep 2007, 20:48

bunn... am vazut parerile voastre...
acum o noua intrebare....
aproape "matematica"> 20 de ani sunt la fel de multi atunci cand varstele sunt 20/40 ca atunci cand sunt 40/60(ea/el)?

-geta-

-geta-

Diferentele de varsta

28 Sep 2007, 20:48

bunn... am vazut parerile voastre...
acum o noua intrebare....
aproape "matematica"> 20 de ani sunt la fel de multi atunci cand varstele sunt 20/40 ca atunci cand sunt 40/60(ea/el)

bymby

bymby

sal

28 Sep 2007, 19:01

esti o femeie curajoasa cu adevarat!!!felicitari!!si intre mine si tipul cu care ma intalnesc e o diferenta d 12 ani,el avand 30 iar eu 18!!!ne am cunoscut p net si ne am si inalnit.cred ca din partea mea a fost dragoste la prima vedere.il plac enorm.st multe d spus in privinta reletiei noastre care.pana acum,sincer cred ca s bazeaza doar p sex.nu stiu daca merita sa ma "complic"cu aceasta relatie dar cred ca o sa mai astept un timp sa vad cum o sa mearga si daca o sa mai tinem legatura!chiar as avea nevoie d un sfat din partea voastra!ms

bluewy

bluewy

comunicarea

25 Sep 2007, 19:29

De acord cu tine NicolleXXX :) fara comunicare, eu cred ca nu poti avea cu adevarat o relatie.Este ceea ce ne leaga pe toti intre noi.
pupici..:)

nicollexxx

nicollexxx

Diferenta de mentalitate...

24 Sep 2007, 22:34

exista si intre persoane de aceeasi varsta. Care ar mai fi farmecul daca am gandi la fel? In cazul nostru nu s-a ajuns niciodata la cearta, preferam sa luam discutia de la capat cu calm, s-o analizam si sa decidem impreuna. Punctul forte al relatiei noastre este comunicarea, nici unul din noi nu ia decizii importante fara parerea celuilalt.

bluewy

bluewy

depinde

24 Sep 2007, 21:54

eu cred ca depinde de amandoi in acest caz..diferenta de mentalitati..da,exista. Dar intotdeuna a avut rabdare sa vb cu mine,sa-mi explice ce este mai bine si de ce. 90% a avut dreptate in tot cu ce m-am contrazis cu el :)dar cum am mai zis..intotdeuna m-a lasat sa aleg ce vreau eu..este un tip perfectionist,la fel ca si mine..:) dar lasam amandoi loc ptr compromisuri..:)

simona2

simona2

???

24 Sep 2007, 16:47

Daca exista o diferenta mare de varsta, nu exista si o diferenta de mentalitate? Nu ajungeti sa va certati din aceasta cauza?

nicollexxx

nicollexxx

Timpul le va rezolva pe toate...

23 Sep 2007, 23:10

da, cu timpul, cand ai tai se vor convinge cat de fericita esti alturi de alesul inimii tale vor accepta pentru ca fiecare parinte doreste sa-si vada copilul fericit. Este mai greu dar nu imposibil. Ai mei abia dupa ce l-au cunoscut personal pe sotul meu l-au placut (in nici un caz cand le-am povestit despre el) iar acum il considera ca si copilul lor cu toate ca e mai apropiat de varsta de ei decat de mine:p. Suntem impreuna de 3 ani, casatoriti doar de 4 luni si mai fericiti ca niciodata :D.
Va doresc toate cele bune si multa multa fericire alaturi de alesul inimii...

bluewy

bluewy

una dintre norocoase..:)

20 Sep 2007, 21:02

Parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra..tot imi zic ca nu are ce sa iasa bun din asta si ca diferenta de varsta e prea mare si faptul ca nu e NORMAL sa ai o astfel de relatie..nu am putut sa ii inteleg in aceasta privinta si nici nu cred ca voi putea vreodata sa-i conving de altceva...El este cel cu care vreau sa fiu si.. se simte tare bine..:) va pupik

nicollexxx

nicollexxx

Relatia perfecta!?

18 Sep 2007, 23:11

Eu de cand ma stiu am fost atrasa de barbati mai in varsta ca mine si drept dovada sotul meu este cu 16 ani mai mare. Cum vad relatia noastra? PERFECTA!!! Cum o vad cei din jur? Cei apropiati se bucura pentru fericirea noastra iar despre necunoscuti nu ma intereseaza, probabil se intreaba "oare ce averi are" :))

bluewy

bluewy

eu

18 Sep 2007, 18:45

salut! credeam ca sunt singura cu o astfel de relatie..:) glumesc..eu sunt cu un barbat cu aproape 18 ani mai in varsta ca mine..si e foarte bine! ne cunoastem de 3 ani aproape si sunt cu el de un an si jumatate. ne intelegem perfect..mai avem ciondanelile noastre, ca orice pereche,dar chiar e ok! Ce e mai bine..nu stiu sa-ti zic..depinde de fiecare persoana..Cel cu care sunt acum..e foarte atent cu mine,niciodata nu m-a obligat sa fac ceva ce nu am vrut,mi-a spus intotdeuna parerea lui despre ceva dar m-a lasat sa aleg..am o incredere totala in el.Merita o astfel de relatie daca amandoi chiar tineti unul la altul si nu e vb doar de ..protectie din partea lui,distractie si sex..Eu am o alta intrebare...:) Cum au reactionat cei din jur (familia,prietenii) cand au aflat de aceasta relatie in cazul vostru..? Astept cu nerabdare raspunsuri :)

kriss81

kriss81

e ok, parerea mea

18 Sep 2007, 16:03

Un tip mai in varsta este automat mai matur. Fetele care au trecut prin asta stiu ca un astfel de tip te poate cuceri foarte usor, mai ales daca e sincer si arata si bine.
Numai ca pe la varsta asta sunt casatoriti si daca stii ca relatia nu duce nicaieri nu prea are rost sa incepi.

cioco_bocco

cioco_bocco

tind

15 Sep 2007, 16:47

pai cred sa tind ca parerea noastra nu conteaza.conteaza ceea ce simti u fata de aceasta persoana.daca tie iti este bine.atunci totu e oki.din punctul meu de vedere nu sunt de acord cu acetse relatii.sau cel putin nu cu o difierenta mai mate de 4 ani...