doar sex sau ceva mai mult?

by: lorien
am cunoscut acuma 2 luni un tip de pe internet - sa prezizez k e cu 5 ani mai mare si in urma unui pariu cu prietena mea am ajuns sa ma culc cu el. i-am zis k va fi prima si ultima oara dar s-a dovedit a fi ceva mai mult. cand l-am cunoscut avea prietena de vreo 2 saptamani, dar ea plecase in strainate si se despartisera. intre noi parea un joc care trebuia sa se sfarseasca conform filmului meu care se taie dupa 2 luni. acum mi-a zis k e in dilema pt ca peste o luna se intoarce fosta lui prietena. ne placem reciproc, ne intelegem de minune, dar nu stiu ce sa fac...sa ii dau drumul dupa 2 luni cum am zis sau sa raman cu el asteptand mereu regretul "cum ar fi fost dak ar fi fost cu cealalta...". eu cred ca principala dilema e varsta. si ca la 23 d ani ai lui vrea mai mult si aspira probabil spre casatorie si isi pune problema diferentei de varsta. dar daca ii dau drumul sa mearga la ea si nu il voi mai vrea cand se intoarce???

sssttt

sssttt

:)

08 Aug 2007, 00:00

Tu sa fii sanatoasa... Chestia cu netul o relativa... Am intalnit ciudati(e) pe net, dar probabil ca sunt eu mai ciudat ca altii. Pe prietena mea pe net am cunoscut-o si nu e nimic in neregula cu ea pana acum :D Dar stiu sigur ca daca ai deja o relatie si vrei sa dureze, bine ai face sa stopezi mancarimile si sa-ti vezi de ea, lasa netul deoparte... ca e inselator rau. Succese maxime... si distractii asemenea

lorien

lorien

si...

07 Aug 2007, 23:54

si internetu desi aduce fericire pt unele mie mi se pare aiurea. prefer sa intalnesc un tip in multime si sa il observ asa cum e el,natural.bine, sa fie o chestie reciproca k atfel degeaba. si...ahhh...sssttt ms d pareri si sfaturi.imi prind bine rau:D

lorien

lorien

hmm

07 Aug 2007, 23:45

dak as fi fost in locul lui probabil as fi facut la fel...pt k nna...nu dai cioara din mna p aia d p gard.si probabil knd ea s-ar fi intors si el renuntase la ea ramanea intrebarea 'cum ar fi fost dak...'.oricum cu ea nu era decat de 2 saptamani d aia l-am inteles.:)si nu o ajuns sa o cunoasca atat d bine in timpu ala.astea is chestii la oameni ce gandesc prea mult:)) am invatzat k nu e bine sa analizezi prea mult o situatie si sa te intrebi cum ar fi cum va fi si cum a fost...mai bine traiesti prezentu k dak traiesti in viitor il pierzi si dak traiesti in trecut pierzi prezentu:)

sssttt

sssttt

si inca ceva

07 Aug 2007, 23:31

Pfiuuuuuu era sa uit ceva
Lorien, tipu' ala al tau e clar ca e pervers si comod ca n-a renuntat pentru tine la fosta lui iubita (o denumesc fosta pentru ca daca il mananca dupa altele, inseamna ca nu-l mai intereseaza doar ea ;) ) Si cred ca asta e singurul lucru la care ar trebui sa te gandesti in caz ca vrei sa planifici o relatie lunga cu el

sssttt

sssttt

continuare

07 Aug 2007, 23:29

continuare la 3, ca nu ma lasa astia sa tastez oricat vreau eu intr-un singur post...
"cred ca e cam tarziu am vaga impresie ca deja ai depus sentiment" HA HA HA!!! Moare cumva Lorien daca depune sentiment? Sau sa inteleg ca tre' sa analizezi toate consecintele pana iesi la pensie fericita ca n-ai facut nimic toata viata? Sorry, dar ma depaseste chestia asta. Nu doar la 20 de ani, dar mai ales atunci, NU e cazul sa analizezi... actioneaza orbeste, ca numai asa te calesti. Bulina neagra, raluca, desi nu vreau sa te judec pe seama a 2-3 fraze
4. Imi cer scuze de la albinutzele de-aici ca mi-am bagat nasul in fagurii lor, dar nu ma puteam abtine :D
5. De curiozitate, raluca... cati ani ai?
6. Thanks

sssttt

sssttt

oh my god

07 Aug 2007, 23:25

Se vede treaba ca ma bag intr-un stup de albine... oare toate femeile au aceleasi idei?
Am cateva comentarii:
1. ariana16: "infantila in gandire" e o acuza adusa cumva unei adolescente? nici macar nu o poti eticheta asa, pentru ca la urma urmei e un lucru normal, tu erai altfel la varsta asta? Nu inveti nimic daca nu gresesti... sau "Good timber does not grow with ease; the stronger the wind, the stronger the trees"
2. So Lorien... nu sta pe ganduri ca trece vremea ("analizeaza problema cu maturitate" e o chestie absolut gratuita, ai timp sa fii matura... mult mai tarziu)... Sexul e important pentru tine? atunci fa-l, bine ca ai cu cine si ca e bine... atentie numai la riscuri. Iar in afara de sex ce poate fi periculos? sa te indragostesti si sa fii ranita ulterior? It's a fact of life... nobody can avoid it.
3. raluca30: ha ha... cati ani ai? in ce secol traiesti? in ziua de azi pentru un adolescent orice lucru poate fi un pariu... Spre norocul meu n-am pierdut legatura cu cei de varsta asta... si o sa-mi ajute, ca am un kinder care va fi adolescent in cativa ani... Sper sa am cap si sa ma comport cu el in asa fel incat sa diminuez un inevitabil conflict intre generatii.

lorien

lorien

si mai ceva...

07 Aug 2007, 11:50

de data asta plec eu in grecia.si m-am gandit la el si am facut un pact.daca nu imi va fi dor d el ma despart de el.si chestia are iz d telenovela pt k la un moment dat era telenovela.el nu se despartise de fosta nici macar nu se certasera.in fine mai e de zis.ideea e k nu am avut nici o reactie decat d surprindere.si...a ramas cu mine. chestia e k desi sexul conteaza foarte mult intr-o relatie dar trebuie sa fie mult mai mult d atat.

lorien

lorien

:|

07 Aug 2007, 11:37

crek m-am exprimat un pic gresit pt k am fost prea obiectiva...problema nu era diferenta d varsta sub nici o forma.tipu s-a indragostit d mine intr-un final.chestia e k am o problema...ma plictisesc enorm d rpd:|si nu imi pot explica de ce.si m-am gandit k ma pot indragosti dar asta era foarte putin probabil pt k nu pot pune sentimente.tipu e super ok nu ne certam absolut deloc.si majoritatea imi zic k gandesc mult prea matur pt varsta mea.era un moment in care tineam la el si crek asta pt k il simteam k il pot pierde.si apreciezi mai mult o persoana atunci knd o pierzi.risc sa ma despart d el si sa regret apoi.dar prefer sa traiesc prezentul:)

raluca30

raluca30

buna

06 Aug 2007, 20:37

Am cateva intrebari: cum ai putut sa faci pariu pe asa ceva?Nu te-ai gandit la consecinte?Ce faci daca te indragostesti de el?la asta te-ai gandit?

De fapt, cred ca e cam tarziu am vaga impresie ca deja ai depus sentiment.

sssttt

sssttt

Re:

03 Iul 2007, 10:48

Esti culmea... 5 ani diferenta e mult??? Dar la mine sunt 11 si nu-mi fac probleme. Mai degraba esti tu un pic naiva cand crezi ca un barbat de 23 de ani vrea sa se insoare... Ar fi un caz extrem de rar. Eu zic sa nu-l lasi din mana... desi gandeste-te ca ai putea tu sa pleci 2 luni in strainatate... si poate pica in capcana alteia