Dragoste

by: inutza
...se spune ca fiecare are o jumatate,sufletul pereche...daca o intalnesti sau nu depinde de destin,noroc,risc,rabdare...voi ce spune-ti credeti in sufletul pereche???

the_dreamer

the_dreamer

...

11 Mar 2006, 13:32

eu n-as putea trai fara sa sper in asta...chiar daca si eu imi spun uneori ca nu exista si ca n-are sens sa ma mint....dar pana la urma are ..

ella_elijah

ella_elijah

Jumatatea...hmmm

11 Mar 2006, 12:46

La ora actuala as fi tentata sa cred ca nu exista asa ceva...auzi...suflete pereche...!Dar, sa sper, acolo in adancul sufletului, asta mai pot sa fac!Prin Roma Antica(parca) se credea ca acum f multi ani oamenii aveau 4 maini,4picioare si 2capete, iar intr-o zi Zeii s-au suparat si au aruncat un blestem asupra lor, despartindu-i p jumate...d atunci oamenii au 2 maini si 2 picioare si isi traiesc viata cautandu-si jumatatea, adica cealalta parte din suflet...!Oare..?Ei, eu sper s-o gasesc asa cam pana p la 50 de ani, daca nu...aia e, mi-am trait traiu, mi-am mancat malaiu'..:)) va pup

pisi

pisi

Ella *, i-am daruit lui Sergiu, iubitul meu,

10 Mar 2006, 23:03

anul trecut o insigna , pe care scrie asa : " Live your Dreams !", si i-am spus sa considere ca asta e mesajul lui pt cei din jur , sa fie o mandrie pt el, ca si-a implinit aproape toate visele, eu mai am pana sa mi le realizez pe toate, dar lupt pt realizarea lor ! Si ma bucur ca viata mi-a dat aceasta sansa ,ca mi-a permis sa lupt si-n ziua de azi pt ele !
Sper sa intelegi ca la un moment dat am fost f aproape de moarte, si din momentul ala mi-am dat seama ce conteaza cu adevarat in viata ! :))
Seara buna, Ella* !

pisi

pisi

Pt Irina S sau Visatoarea

10 Mar 2006, 21:52

E bine sa visezi, dar sa o faci cu masura, in momentul in care ti-ai transformat universul intr-o lume onirica si toate se invart doar in jurul ei, uiti sa mai traiesti !

the_dreamer

the_dreamer

DA !!

10 Mar 2006, 20:08

daca n-as crede ca exista as muri in momentul asta!! cum sa nu sper ca cel la care visez seara de seara ma asteapta si el pe undeva,la fel de nerabdator ca si mine? cum sa nu sper ca voi avea copii si voi fi cea mai fericita mamia si sotie din lume? daca n-as visa la astea nu as fi eu....EL exista..si oricat incearca sa ma trezeasca lumea la "realitate" sau uneori chiar si realitatea din mine,tot nu reuseste!! e bine sa visati,mai..chiar nu inteleg..cum sa alegi sa fii realist????? realitatea e dura aproape tot timpul..in schimb cand visezi esti fericit...si cand te trezesti si vezi iar mizeria din jurul tau e dureros..dar macar poti oricand reveni in visare..si ....poti fi mereu bucuros ..cand visezi..

angel

angel

pai....

01 Mar 2006, 20:35

"jumatatea" asta a fiecaruia sincer din cer nu pica:) si sa stai iar ea sa vina la tine iar nu se poate:).Da eu zic ca sunt 2 "jumatati" care se gasesc una pe alta si se lipesc.Deci exista si cred in jumatete logik dar pt asta : trebuie sa lupti , sa cauti, sa iubesti sincer .Daca faci aceste lucruri sigur iti gasesti jumatatea iar ca sa fi sigur/a vezi daca sunt reciproce cele enumerate mai sus. iubitiva sincer si din sufletzel si nu mai avetzi nevoie de cupidon.)ciaoo alll, kisss iuby mea MeOnlyMe:X:X

pinky

pinky

da

01 Mar 2006, 10:48

eu cred in povestea asta cu "jumatatea" pt ca sunt o romantica incurabila si toata ideea asta de "jumatate" mi se pare ca implica si o iubire puternica, mistuitoare, o iubire care sa te sece de orice (nush daca ma intelegeti)... poate sunt eu idealista... acum mai ramane sa facem alegerile potrivite... mie una mi-e tare frica sa nu ii dau cu piciorul, din pura greseala, ca asa sunt eu, cateodata iau decizii cam proaste... uneori am sansa sa le indrept, dar daca o sa trec pe langa jumatatea mea si nu o sa-mi dau seama ca el e???

alinna_a

alinna_a

jumatate...

01 Mar 2006, 08:45

sunt clipe in viata...cand vrei sa crezi ca totul depinde de tine..ca daca vrei poti...incerci, te straduiesti, il cauti...dar parca nu e nicaieri...atunci te hotarasti..sa astepti...spunanad...ca e vorba de destin...dar si asa...parca tot nu apare....te simti frustrata si dezamagita...si intr-un final zici...."asta e o sa fiu singura, nu se moare din asta ", si cand in sfasit te-ai resemnat....il intalnesti...
cred ca fiecare din noi are pe cineva, un suflet pereche,doar ca trebuie sa avem rabdare, si poate ca nu e momentul...atunci cand vrem noi...