Dragostea doare

by: radu_justin2000
Mi sa intamplat de f multe ori sa fiu cu cineva la inceput de relatie si la un moment dat ajunge sa imi placa de cea mai buna prietena a partenerei mele de atunci. Mai exista o faza Iubita ajunge cu cel mai bun prieten al tau. Dc se intampla mereu asa?

ninaricci

ninaricci

dragostea doare cel mai tare

01 Oct 2006, 23:09

dragostea doare si inca nu s-a inventat remediu miraculos care sa ne vindece suferintele din dragoste.
nu este suferinta mai mare decat sa iubesti si sentimentele sa nu-ti fie impartasite. cam asa a fost prima mea relatie pot spune acum pt k atunci eram prea orbita k sa-mi dau seama. am tinut f mult la el, poate si el insa k mine. la inceput a fost pasiune, insa apoi cred k doar obisnuinta a mai tinut relatia pana m-am hotarat cu greu sa-i pun punct pt k am ajuns la limita in care nu ma mai multumeam doar cu atat, vroiam mai mult.si acum nu-mi pare rau deloc de alegea facuta, insa dezamagirile astea ne fac mai neincrazatoare si poate k vom intalni barbatul vietii si il vom lasa sa treaca pe langa noi din cauza neincrederii. poate e adevarat k exista barbatul potrivit pt fiecare insa putine dintre noi au norocul sa il gaseasca,sau sa il gaseasca la timp.

ninaricci

ninaricci

01 Oct 2006, 23:08

dragostea doare si inca nu s-a inventat remediu miraculos care sa ne vindece suferintele din dragoste.
nu este suferinta mai mare decat sa iubesti si sentimentele sa nu-ti fie impartasite. cam asa a fost prima mea relatie pot spune acum pt k atunci eram prea orbita k sa-mi dau seama. am tinut f mult la el, poate si el insa k mine. la inceput a fost pasiune, insa apoi cred k doar obisnuinta a mai tinut relatia pana m-am hotarat cu greu sa-i pun punct pt k am ajuns la limita in care nu ma mai multumeam doar cu atat, vroiam mai mult.si acum nu-mi pare rau deloc de alegea facuta, insa dezamagirile astea ne fac mai neincrazatoare si poate k vom intalni barbatul vietii si il vom lasa sa treaca pe langa noi din cauza neincrederii. poate e adevarat k exista barbatul potrivit pt fiecare insa putine dintre noi au norocul sa il gaseasca,sau sa il gaseasca la timp.

ninaricci

ninaricci

01 Oct 2006, 23:08

baby_grl

baby_grl

Re:

10 Oct 2005, 19:10

Si eu am trecut de multe ori prin aceasta situatie...
Ma intrebam daca va aparea vreodata barbatul care ma va iubi...Si a aparut....Cred ca este singurul barbat care ar fi capabil sa renunte la viata lui pentru mine.
Toti ne gasim odata si odata perechea...

rulaje

rulaje

inteleg sentimentul.....

01 Aug 2005, 23:06

pentru ca si eu am trait si traiesc la fel. Asta e ...... nu prea avem ce face.

nycgirl

nycgirl

"optimismul debordant"

19 Mai 2005, 21:07

ei, nici chiar optimism debordant!!
Si cum sa te gandesti ca e mai bine ca prietena ta s-a culcat cu iubitul tau??
Ce tampenii!!
Ma indoiesc ca cineva ar putea privi cu "optimism debordant" o situatie ca aceasta. Cu resemnare, da.
E mai bine ca sti, acum te poti gandi daca ai gresit tu, daca e vina lui, sau poate doar n-a fost sa fie...

eu nu cred in destin!

19 Mai 2005, 14:17

eu nu cred in destin! ce rost ar mai avea atunci sa traim, sa ne dorim ceva, sa avem vise si sa luptam pentru realizarea lor! totul depinde de noi, de noi si de omul de langa noi! nimic mai mult!

raluk

raluk

e destinul

17 Mai 2005, 00:47

Uneori lucrurile nu ies cum vrem noi si poate ar trebui sa ne gandim cu un optimism debordanta, ca poate asa este mai bine. Poate pur si simplu, nu erati facuti unul pentru celalalt si e mai bine sa nu ajungeti impreuna decat sa intrati intr-o relatie din care sa nu mai iesiti.
Daca tu personal esti atras de prietena ei cea mai buna, inseamna ca ea nu este aleasa. :)

nycgirl

nycgirl

se intampla...

10 Mai 2005, 13:20

se intampla pentru ca nimeni nu e perfect, si pentru ca...asta e viata.
Daca nu am avea momente in care sa suferim, n-am fi atat de fericiti atunci cand totul merge bine.
Chiar daca ti se pare un cliseu, este foarte adevarat
Iar despre sentimentele care nu sunt reciproce...cred ca exista cineva pentru toata lumea. Trebuie doar sa-l gasesti pe cel "pentru tine"

luminita_popescu1

luminita_popescu1

Serina

09 Mai 2005, 10:09

Cred ca dragostea doare ingrozitor atunci cand iubesti si nu esti iubit. Eu din pacate, numai varianta asta am trait-o...