el sau cariera???

by: bibiroro
Buna!Am apelat la acest forum pentru ca sunt foarte confuza!Eu am 20 de ani sunt studenta in anul 2 si fac parte dintr-o familie normala. Probemele mele au aparut o data cu Marian,iubitul meu.El are 34 de ani,nu are un job stabil si locuieste undeva in judetul Mehedinti.Dupa multe relatii nereusite m-a cunoscut pe mine,pentru mine a fost primul barbat din viata mea.Ma iubeste enorm de mult, dar eu sunt confuza in ceea ce simt.Ceea ce imi doresc eu de la viata(o cariera reusita,un statut social care sa ma satisfaca intelectual si financiar..)nu e in concordanta cu ce isi doreste el.Marian vrea sa ne casatorim,sa avem un copil,sa initieze o mica afacere pentru familia noastra si eu sa nu lucrez.Nu imi surade absolut de loc aceasta idee pentru ca eu vreau sa imi termin scolile sa ma bucur de tinerete, sa am o cariera frumoasa,sa calatoresc,sa fiu pe picioarele mele! Toate acestea iubittului meu ii displac si nu poate sa conceapa asa ceva...el vrea o familie a noastra cat mai repede...eu nu pot sa renunt la ambitiile mele si nici el nu vrea sa ma inteleaga! Atat timp cat sunt confuza sentimental nu stiu ce sa ii propun ce sa ii zi...nu vreau sa ii incurc viata..dar stiu ca ma iubeste!!

gaspy

gaspy

te iubeste acum, dar mai tarziu?

13 Feb 2009, 18:02

esti tanara, nu cred ca ar trebui sa renunti la viata ta atat de devreme. pana la urma daca el te-ar iubi cu adevarat ar intelege lucrul asta, nici prin gand nu i-ar trece sa te faca sa renunti la tineretea ta si la perspectivele de viitor asa devreme. dar ceea ce simte el pentru tine este un soi de dragoste egoista, care mai tarziu isi va arata si coltii. trebuie sa te inteleaga daca vrea sa continuat relatia. orice ai face nu renunta la visele tale.