Far iubire in viata

by: monita
Poti sa nu intalnesti dragostea toata viata? Exista posibilitatea asta sa treci pe langa jumatatatea ta si sa nu o observi? Poate un om sa nu iubeasca cu adevarat toata viata?

utsy

utsy

E in fata ta

19 Ian 2008, 21:02

Adevarata dragoste e intotdeauna in fata ta. Bineinteles....sunt si exceptii....ma refer aici la persoanele de nationalitati diferite care se cunosc in diverse conjuncturi. Persoanele indiferente si neinteresate isi gasesc mai repede jumatatea, pentru ca pot iesi in evidenta prin aceste lucruri, plus ca barbatii sunt insistenti in astfel de cazuri. Daca nu e acum, stai linistita, va fi in curand, cu conditia sa nu disperi.

brunetzica

brunetzica

poate incerci prea mult s-o gasesti

18 Ian 2008, 12:24

Parerea mea este sa lasi timpul sa o rezolve si sa nu te incapatanezi sa vezi dragostea in orice barbat pe langa care treci. Stii, e ca si chestia aia cu orgasmul. Cu cat te concentrezi mai tare sa-l obtii cu atat intarzie sa apara. Incearca sa nu te mai concentrezi atat pe ideea asta si nici nu-ti vei da seama cand inima ta va incepe sa bata mai tare chiar pentru colegul ala al tau pe care ai impresia ca-l stii de-o vesnicie si la care nu te-ai fi gandit vreodata ca la un posibil partener

samaria

samaria

Monita

10 Ian 2008, 20:02

...draga, eu am invatat in timp ca povestea sufletului pereche este un mit.Suntem oameni intre oameni si crede-ma ca ne putem gasi iubirea foarte aproape langa noi fara ca aceasta sa fie asa zisul suflet pereche.Sau daca te face sa te simti mai bine sa stii ca `sufletul pereche` nu este un singur om...

Vei iubi si vei fi iubita, cat va dura sau cum va fi relatia va depinde doar de tine, important este sa ai incredere si sa-ti oferi sansa de a cunoaste pe cineva pe care sa-l iubesti.

Este adevarat ca un anumit om iti poate sclipi mai mult, ca iti poate darui mai multi fluturi care sa se zbata in sufletul tau, ca te poate face sa te simti mai fericita dar tot de tine depinde sa-ti darui sansa sa-l intalnesti...