Ingrast dupa sarcina

personbeapopescu

care ati reusit sa nu va ingrasati mult cand ati fost gravide? Sunt in luna a patra si chiar nu vreau sa ajung cat un munte

• person 7-10 kg mai putin intr-o luna

Buna fetelor, puteti slabi intre 7-10 kg dupa 30 sedinte de CRIOSAUNA, o terapie deloc dureroasa si foarte benefica si asupra sanatatii. Te ajuta sa scapi de stres, dureri menstruale, probleme articulare si de reumatism, riduri, celulita si kg in plus. Incercati, Mai multe detalii gasiti aici www.luarabeauty.ro/criosauna

16 Apr 201316:17
  • person incearca vibroliposuctia dupa nastere

In niciun caz nu am putut sa ma abtin de la mancare in acea perioada, si asta a fost destul de vizibil, pentru ca am crescut cu doua marimi la haine. am preferat sa nu imi mai fac griji de astea si sa ma bucur de acea perioada de maternitate, pentru ca stiam ca exista varianta liposuctiei, pe care au incercat-o si 2 colege de la lucru. nu am avut retineri sa o fac, mai ales ca dr. Silvia Stanculescu Vasalos a folosit o tehnica noua, pe baza de vibratii, mult mai eficienta. nici nu a fost nevoie de o perioada lunga de recuperare, si rezultatele s-au simtit destul de repede. pot sa-mi port vechile haine acum..noroc ca nu am investit intr-o garderoba noua! ;)

22 Feb 201315:20
  • person sfat

draga bea,

sunt convisa ca daca vei "achizitiona" cateva kg le vei da jos.
    un aspect important sunt vergeturile, asa ca nu uita sa iti masezi burtica/picioare/coapse cu orice crema grasa. asa vei scapa de problema vergeturilor.!

26 Oct 201214:15
  • person dupa sarcina

am o prietena care la o luna de la sarcina arata impecabil, revenise la formele initiale:) si luase destul de mult in timpul sarcinii...tot ce a facut a fost sa poarte o burtiera pentru a-i scadea burta si a avut grija la ce manca:)

19 Oct 201214:13
  • person am gasit ceva...

am gasit pe internet exercitii pentru gravide si le fac :) Am gasit si agetnie de bone se numeste PCA sunt tipe faine acolo si am gasit pe cineva care a luat bona de acolo si zice ca e multumita. Mi s-a parut o agentie bune dar sa vedem.

17 Oct 201212:09
  • person of!

Daca iti e foame , mananca tot ce poftesti, ce poti sa faci? Incearca macar portii mai mici la dulciuri si orice mancare procesata! Poti sa faci putin sport ? Eu am avut un DVD ptr femei insarcinate si am mai facut exercitii acasa pana prin luna a 7-a si m-am mentinut bine. In ultima luna am explodat pur si simplu, am inceput sa retin apa si m-am umflat ca un balon. Nu stiu daca a mai patit cineva care a luat in greutatea mult la nastere, dar mie mi s-a lungit laba piciorului cu jumatate de numar!!! Foarte buna ideea cu bona, daca nu ai parinti sau rude sa te ajute cu gatitul sau sa iti dea o ora doua de pauza sa te poti odihni.

02 Oct 201222:32
  • person Usor de zis

Da... usor de zis sa mananc doar 300 de calorii...poftesc si mi-e fpame in continuu. Si nu o sa ma descurc singura, asa ca deja caut bona, asa ca cum sa slabesc mult dupa nastere nu prea vad; doar ca nu ma descurc singura cu copilul. Si sotul meu a zis ca luam bona si am incept sa caut ca dureaza mult, o sa luam o filipineza, are o prietena si e foarte multumita.

02 Oct 201215:13
  • person Ingrasatul in sarcina

Pe toata perioada sarcinii au pus doar 12 kg. Este sanatos si normal sa nu mananci in nestire, si sa cantaresti din ochi portiile. Cantitaile imense de mancare nu fac mai bine copilului si nici tie, este total gresita ideea de a "manaca cat vrei, uita de kilogame" pentru ca iti va da viata peste cap ani buni dupa ce vei naste, te vei lupta cu probleme de sanatate. Este normal sa pui intre 10 si 15 kg, dupa aceasta greutate incep problemele, acum depinde si de sanatatea ta si de cat esti de puternica...dar problemele nu au incetat sa apara atunci cand au fost cazuri de peste 20 de kg dupa sarcina.

Dar gasesti toata aceasta informatie pe internet, citeste si vei intelege mai bine ce doresc ati spune acum cu "fii atenta cat manaci si mai ales ce mananci cand esti gravida".

Sanatate maxima si un copil sanatos si frumos!

26 Sep 201208:09
  • person Ingrast dupa sarcina

Asta trebuie sa fie ultima ta grija acum.Mananca sanatos si nu te ingriji de cate kg. o sa iei in sarcina.Cu cat te dezvolti mai mult cu atat si copilul tau se va dezvolta normal si sanatos.Colaboreaza intens cu medicul ginecolog si medicul de familie si daca ei iti vor spune ca sunt probleme cu greutatea prea mare,atunci o sa luati masuri impreuna.Deci stai linistita.Sarcina usoara si iti doresc sa ai parte de un bebe cel putin ca al meu(doarme bine,mananca bine,este cuminte,rade si se joaca tot timpul,nu face pipi in pat cand ii dau pampers-ul jos,nu a facut iritatii pe piele si cojite in cap......).

24 Sep 201220:49
  • person felicitari

In primul rand felicitari pentru bebita. Stii deja ce ai, fetita sau baietel? Nu manca mult in timpul sarcinii. Gandeste-te ca ai nevoie doar de 300 calorii in plus pe zi, in ultimele 6 luni de sarcin. Orice extra mananci se pune pe tine in general in zonele in care nu iti doresti : ( . Daca ai sa alaptezi poti sa pierzi din greutate mai repede, dar nu te baza pe asta, caci nu e neaparat o regula. Eu am slabit dupa nastere f mult ptr ca nu am avut ajutor cateva luni de zile si sincer nu am avut timp sa mananc : )) , cand aveam putin timp liber, dormeam … mancam doar pe fuga. Faptul ca am alaptat m-a ajutat enorm. Dar am prietene care nu au putut alapta copilul, si inca se lupta cu kg dupa nastere. In plus gandeste-te ca o slabire brusca dupa nastere nu e recomandata, iti supui organismal la un stress fantastic : ( plus aspectul inestetic al pielii dupa o slabire rapida … oh, prea mult ptr o mamica tanara la primul copil. De unde crezi ca sunt atatea cazuri de depresii dupa nastere? Asa ca incearca sa mananci cu grija , gusta din toate dar nu face excese.

21 Sep 201219:32
  • person Buna

nu trebuie sa-ti faci griji daca vei lua in greutate, este normal si sanatos pentru copil, conteaza ce vei face dupa nastere. Sa stii ca am o prietena care a pus cca. 20 de kg in timpul sarcinii, kg pe care le-a dat jos intr-o luna si jumatate:) si un secret de-al ei a fost o centura (brau) pe care o purta mereu, bine, pe langa alimentatie sanatoasa:) bafta

21 Sep 201211:59
Recomandari

Newsletter Ele.ro

parintii
  • person

"o persona diferita"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON