Mi se irita pielea destul de rau

personwonderland

atunci cand vreau sa fac un tratament cu gomaj sau sa folosesc un gel de dus mai abraziv, ce pot sa fac? nu as vrea sa renunt de tot la astfel de "tratamente" pentru ca am auzit ca sunt foarte bune pentru indepartarea celulelor moarte

• person cum sa faci masti acasa

uite am cautat pe net si am gasit unele foarte simple si m-am gandit sa ti le recomand pentru ca si eu o folosesc pe cea cu bicarbonat si chiar e super buna. gasesti aici cum sa o prepari:https://ideideviata.ro/2017/02/21/masca-de-fata-pentru-fiecare-ten-parte-intinerire-si-exfoliere/

17 Mar 201701:18
  • person masti faciale

poti sa folosesti masti facute in casa pentru ten sensibil, cu produse naturale. si eu am probleme cu tenul, este sensibil, de la multe produse ma ustura pielea si am si pielea uscata si fac tratament cu gomaj nu mai des de 1 data la 3 saptamani. dupa ce am inceput sa imi fac eu mastile imi este mult mai bine. si folosesc crema hidratanta de la aslavital
    Ai grija totusi ce fel de masti iti faci, trebuie sa te documentezi bine inainte

17 Mar 201701:10
  • person masti faciale

poti sa folosesti masti facute in casa pentru ten sensibil, cu produse naturale. si eu am probleme cu tenul, este sensibil, de la multe produse ma ustura pielea si am si pielea uscata si fac tratament cu gomaj nu mai des de 1 data la 3 saptamani. dupa ce am inceput sa imi fac eu mastile imi este mult mai bine. si folosesc crema hidratanta de la aslavital
    Ai grija totusi ce fel de masti iti faci, trebuie sa te documentezi bine inainte

17 Mar 201701:07
  • person Lancome

Eu folosesc Lancome Energie de Vie. Merita fiecare leu. Are rezultate uimitoare de calmare si regenerare. L-am luat acum 2 luni de pe Strawberrynet, mai bine decat m-as fi asteptat!

15 Mar 201618:50
  • person crema in loc de gomaj

Eu sunt fana produselor pe baza de miere, care sunt foarte indicate pentru stimularea regenerarii celulelor si de aia folosesc crema revitalizanta de noapte Apiserum de la Dr. Nobis. Din cand in cand, mai apelez si la un scrub natural, dar aplicat usor, ca sa nu se irite pielea.

06 Ian 201321:10
  • person natural

Buna
    Nu este sanatos un gomaj la fiecare dus, insa este sanatos o data la 2 sap de ex. Dar daca va referiti la unul intensiv.
    Eu de ex aproape la fiecare dus fac un semigomaj..daca ii pot spune asa.
    Folosesc zatul de cafea amestecat cu ulei de masline si gel de dus.
    este minuntat, piele este catifelata si sanatoasa.
    nu este necesara hidratarea cu o crema dupa dus, atat de fina este pielea.
    frecarea pielii cu aceasta compozitie nu se face mai mult de un minut, insa cafeaua este minunata pentru catifelare, de uleiul de masline nu are rost sa mai mentionez.
    Va recomand cu drag aceasta solutie. Pielea mea este sensibila si sunt incantata de !gelul meu de dus!
    astept raspuns de la voi daca ati incercat

11 Nov 201217:31
  • person natural

Buna
    Nu este sanatos un gomaj la fiecare dus, insa este sanatos o data la 2 sap de ex. Dar daca va referiti la unul intensiv.
    Eu de ex aproape la fiecare dus fac un semigomaj..daca ii pot spune asa.
    Folosesc zatul de cafea amestecat cu ulei de masline si gel de dus.
    este minuntat, piele este catifelata si sanatoasa.
    nu este necesara hidratarea cu o crema dupa dus, atat de fina este pielea.
    frecarea pielii cu aceasta compozitie nu se face mai mult de un minut, insa cafeaua este minunata pentru catifelare, de uleiul de masline nu are rost sa mai mentionez.
    Va recomand cu drag aceasta solutie. Pielea mea este sensibila si sunt incantata de !gelul meu de dus!
    astept raspuns de la voi daca ati incercat

11 Nov 201217:31
  • person produs organic

Buna, poti incerca si gama organica de la Evolve, ei aveau o lotiune usor exfolianta Heavenly Body Polish - undeva la 70-80 lei, eu am prmit cadou si a fost f faina (am piele care se inroseste repede de la orice)

06 Aug 201211:02
  • person creme

poti incerca niste creme care sa iti hidrateze pielea, in urma gomajului si sa o hraneasca. eu iti recomand din gama vichy sau ivatherm..

18 Iul 201213:19
  • person multumesc

pentru sfaturi, voi tine cont de ele:)

24 Mai 201212:02
  • person si eu am pielea sensibila

asa ca folosesc Dove ptr piele sensibila, sau cand nici asta nu mai ajuta sapun ptr bebelusi :)

24 Mai 201209:01
  • person hello

eu imi fac gomaj cam o data pe luna, mai mult nici nu cred ca ar fi indicat, iar saptamanal folosesc un gel de dus cu particule fine de curatare:)

15 Mai 201217:48
  • person Ai grija!

Nu folosi abuziv gomajul, este bun doar o data pe saptamana si foloseste creme sau geluri de dus cu particule foarte fine! De asemenea, gomajul este eficient doar daca dupa ce indepartezi celulele moarte aplici neaparat o crema hidratanta. In mod natural celuele pielii se refac cam la 27- 28 de zile si cad de la sine, de aceea pielea trebuie ajutata sa le indeparteze dar nu trebuie sa facem din asta un mod de viata :)

15 Mai 201213:41
Recomandari

Newsletter Ele.ro

TITLU
  • person

"daca nu spui ce ai de spus, risti sa raspunzi la "cine esti tu?" cu "nimeni!""

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

GHIRLANDA CARTON HAPPY BIRTHDAY 2M

9 RON   11 RON

Ofert Ele.rochevron_right
20% reducere