sotret/roaccutane

personandre_ddc

salutare fetelor!uite...am si io o intrebare!am de vreo 4-5 ani probleme cu acneea(am 21 de ani).am fost la dermatolog..si normal am incercat tot ce se putea!si acuma cateva zile mi-a prescris sotret 10mg!il iau de 2 zile,sunt de abia la inceput!vroiam sa va intreb pe cele care stiti de acest tratament,si l-ati facut poate...cum a mers...cat a durat?la mine a fost foarte "vaga" doamna doctor...nu mi-a spus prea multe...nici cat trebuie sa tin tratamentul...ca a zis ca tinem legatura si vedem cum merge...ma rog...!inca o chestie este ca mi-a dat 10mg/zi..adica 1 pastila pe zi!din cate am citit eu pe forumuri...nu prea am vazut cu 1 pe zi!!!e bine si asa??eu stiam ca se incepe cu 2 sau 3 si dupa aia se scade la 1(spre final)!!voi ce parere aveti!va multumesc anticipat!!pupici:*

• person Acnee

Pentru acnee se poate incerca si cu derminax un supliment din plante.

26 Ian 201711:32
  • person Acnee

Problemele cu acneea sunt foarte pacatoase si pot sa provoace si unele boli de natura dermatologica.

14 Iul 201613:56
  • person eu cred

ca nu prea este indicat un tratament puternic...mai bine incerci sa schimbi putin tipul de alimentatie (fara grasimi multe, dulciuri, fainoase) si eventual sa incepi cu produse de ingrijire bio / / naturale / organice, se va vedea efectul foarte repede. Am o prietena cara are aceeasi problema cu tine, i s-a recomandat Roaccutane insa a refuzat sa-l ia, a citit efectele secundare..a scapat insa de problema cu ce am scris mai sus.

06 Aug 201211:09
  • person din fericire nu m-am confruntat cu astfel

de probleme si nu stiu ce as putea sa-ti spun, insa pentru a-mi mentine tenul curat mereu folosesc tot felul de masti si creme

10 Feb 201212:31
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Free Paris
  • person

"fashion is the science of appearances"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

GHIRLANDA CARTON HAPPY BIRTHDAY 2M

9 RON   11 RON