nu inteleg glumele celor din jurul meu

persondance_cezara_m

Buna ziua/Buna seara, numele meu este Cezara, am o mare problema consider eu, nu inteleg glumele celor din jurul meu, iar aceasta problema imi afecteaza relatia pe care o am cu prietenul meu, pur si simplu nu realizez cand cineva glumeste si o iau in serios.Din aceasta cauza a problemii mele am purtat cu priettenul meu o discutie dar care duce mereu la supararea atat a mea cat si a lui, va rog ajutati-ma cum sa inteleg simtul umorului.

• person multumiri aduse celor care m-au ajutat sa inteleg!

aveam impresia ca are ceva cu mine prin glumele lui care nu le intelegeam, dar comunicand ne-am rezolvat aceste probleme, multumesc mult pentru ajutor, o zi/ seara placuta in continuare

21 Iun 201216:30
  • person invatati si voi

sa traiti viata asa cum este, nu inteleg ce va atacati la glume, este foarte ok sa ai o relatie in care sa iti permiti sa faci tot felul de glume, sa fim seriosi acum....nu credeti ca exagerati???

12 Apr 201212:16
  • person sal

Poti sa dai un exemplu ? fara sa stiu totusi de ce natura sunt glumele inclin sa iti dau dreptate, daca tu simti ca prietenul tau vrea sa te ‘intepe’ inseamna ca asa este … poate spune el ce vrea. Eu nu apreciez ‘glumele ’ facute la adresa mea, si prietenul meu a incercat la inceput niste glumite la adresa mea , pe care I le-am taiat scurt …

11 Apr 201222:25
  • person majoritatea glumelor sunt la adresa mea

da, glumele sunt mare parte la adresa mea si de cele mai multe ori le iau in serios ...majoritatea glumelor sunt facute de prietenul meu in care simt ca-mi trimite asa cate o sageata...el spune ca glumeste, mie imi pare ca vrea sa spuna ceva prin ele...

12 Mar 201219:06
  • person glumele la adresa unei persoane

depinde foarte mult daca acele glume sunt strict la adresa ta sau sunt glume generale, de moment, insa nu este foarte greu sa inveti sa nu iei toate lucrurile in serios, mai ales daca spui ca acest lucru se intampla frecvent; daca este vorba mereu de aceleasi persoane ar fi trebuit sa te obisnuiesti cu modul in care trateaza anumite subiecte; sa intelegi simtul umorului - nu este ceva ce se invata, ci mai degraba ceva care se simte, in orice caz, trebuie sa nu mai iei lucrurile intr-un mod personal (ca banuiesc ca asta faci) si sa incerci sa studiezi si comportamentul celor din jurul tau atunci cand se fac acele glume, succes!

12 Mar 201212:27
Recomandari

Newsletter Ele.ro

ai sa te-ntorci la mine
  • person

"nu plange pentru ca s-a terminat, zambeste pentru ca s-a petrecut!"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

GHIRLANDA CARTON HAPPY BIRTHDAY 2M

9 RON   11 RON