pilozitate excesiva fete

personnikko71

cine a mai trecut prin astfel de experienta si ma poate ajuta...
Fata mea de 11 ani are pb cu parul de pe picioare mai ales, dar si la subrat si pubian este in exces.mostenire buna i-am dat amandoi
As vrea sa o ajut, ca ma gandesc ca epilatul e cam timpuriu dar daca nu am alta solutie...
poate cineva sa ne spuna din experienta sau un sfat specializat sau un endocrinolog bun de copii?

• person buna

In primul rand ar trebui s aii efectuati un control endocrinologic deoarece unele dereglari ale glandelor endocrine care produc mai multi hormoni decat necesar pot da astfel de mainifestari.excesul de testosteron decele mai multe ori(si femeile secreta testosteron dar in cantitati mult mai mici decat barbatii).un centru bun ar fi Spitalul de boli endocrinologica Parhon din bucuresti.cred ca se face o intrarea cu un bilet de trimitere de la medicul de familie.eventual poti sa te sfatuiesti cu meddicul de familie care poate recomanda niste dzri hormonale care se fac la o gramda de policlinici sua laboratoare.poate face si un eco pelvin sa nu aiba vre-un chist secretor ceva oricum trebui investigata deoarece se poate rfezolva cu un tratament corespunzator daca este vorba de o cauza endocrina.mult succes si sper ca sfaturile mele sa va ajute.

02 Feb 201000:22
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Horoscopul zilnic 2009 al zodiei Rac
  • person

"iata un horoscop zilnic pentru 2009 interesant despre toate zodiile!"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON