relatia mama-fiica

personmonyka68

Buna ziua. Am o fiica de 15 ani,care este intr-o relatie de 2 ani cu un baiat.Sunt total nemultumita de aceasta relatie ,ca mama, deoarece baiatul are 20 ani si este un tip fara nici o educatie,fara nici o ocupatie. Imi fac griji mari pt.viitorul fiicei mele,deoarece nu vrea sa inteleaga ca aceasta relatie nu-i prieste. Va rog,un sfat.

• person buna

Trebuie sa avem foarte mare rabdare cu copii nostri si sa le explicam ce fac bine si unde gresesc. Trebuie sa le aratam ca pot avea incredere in noi . O prietena de-a mea a avut o problema asemanatoare, bine diferenta era varsta copiilor ( fata 19 ani, baiatul 21 de ani). Si prietena mea se plangea ca baiatul nu avea nicio educatie, iar fata era in primul an de facultate.S-a gandit sa nu o influenteze si sa renunte si ea la facultate.Ce pot sa spun decat ca era foarte ingrijorata si nu stia ce sa mai faca, iar o cunostinta i-a recomandat un psiholog, care i-a dat multe sfaturi in legatura cu acesta problema si nu numai. Radu Cocea este este numele psihologului iar mai multe informatii puteti gasi aici: www.inteligenta-relationala.ro . Multa bafta, sper sa rezolvati aceasta problema,

03 Mar 201202:47
  • person relatie???

cu tot respectul, eu la 13 ani ma jucam cu jucariile si ma uitam la desene animate, nu intram intr-o "relatie".

V-ati scapat fata din mana de prea devreme...

21 Oct 201112:44
  • person cred ca isi va da singura seama cu timpul

daca este sau nu bine pentru ea ceea ce face; insa daca vei incerca sa-i strici relatia isi va pierde toata increderea in tine...

20 Oct 201112:13
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Garderoba de serviciu in zilele de vara
  • person

"nu uita ca si cei mai frumosi trandafiri au spini!!"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON