pisu' i pe ea in somn la 5 ani

personotilia2008

Am o fetita care face 5 ani in august de la 8 luni a facut kk numai la olita iar pamparsi i-am dat definitiv jos la 3 ani jumate

pana la 4 ani jumate nu a facut niciodata pipi pe ea iar acum de cateva luni face si la somnul de la pranz , i-am facut analizele si s epare ca e ok , ne gandim totusi ca s-ar fi speriat si a ramas de atunci cu acest inconvenient

Daca cineva s-a m-ai confruntat cu aceasta problema astept sa-mi impartaseasca si mie cum a rezolvat situatia

Cu drag,
otilia

• person probleme cu trezitul noaptea la pisu

si eu am un baietel are 5 ani jumatate si am aceeas problema(nu stiu sigur daca este o problema sau este normal). il trezesc noaptea la 12 si il duc la pisu.... nu sta in picioare..il tin.. daca ii dau drumul cade langa toaleta. ce este de facut?este normal?

12 Sep 201010:54
  • person Buna!

Ma numesc Iulia.Am avui si eu aceesi problema cand eram in varsta de 6-7 ani(acum am 24).Tot asa invatata la olita,mergeam si singura la olita de la 2 ani.Nu am avut nici o problema pana la 6-7 ani dar cand aveam 2 jumate parintii mei au divortat,inainte de asta tatal meu era foarte agresiv cu mama mea si o batea iar eu am auzit si vazut toate astea.Cred ca lucrul acesta m-a afectat si speriat fiind foarte mica de aceea am inceput sa fac pe mine la 6-7 ani.Am fost tratata cu Antideprin,iar dupa o perioada nu am mai facut in pat(pe zi nu aveam aceasta problema doar cand dormeam.Cred ca fetita ta s-a speriat de ceva.Consulta un doctor si intreaba de Antideprin,ce crede si cum sa il ia.

10 Aug 201018:45
Recomandari

Newsletter Ele.ro

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

LUMANARE ARTIFICII SET24 DIVERSE CULORI

4 RON   5 RON

Ofert Ele.rochevron_right
20% reducere