PitiClic - joc educational

personalian36

Buna ziua,
am un baietel de 4 ani si 3 luni care a invatat si inca invata si se joaca cu PitiClic. Orice alte jocuri am incercat nu i-au placut atat de mult ca acestea. A invatat cifrele si o parte din litere, cateva cuvinte si expresii in engleza, franceza si germana, multe lucruri care il incanta si care ii dezvolta imaginatia si creativitatea.
Imi pare bine ca sunt softuri cu instalare si au renuntat la cele cu rulare de pe cd - mergeau mai greu, pe cand cu cele instalate nu mai avem grija cd-ului.
Acum ne jucam cu Visul lui PitiClic si cu covorasul lui PitiClic in ultima vreme nelipsit.
Voi ce preferati?

• person piticot

Al meu joaca piticot, gameboard, nu pe calculator. Vin prieteni in vizita si se joaca toti

26 Sep 201417:06
  • person jocuri educative PitiClic

pretul variaza in functie de CD (15, 20, 30 lei) poti gasi si promotii :) eu ultima oara am primit si un al 2 lea cd gratis :). Mi se pare rezonabil pretul avand in vedere cate lucruri noi invata cei mici din ele. O colega de munca se minuna ieri cate cuvinte de engleza a invatat copilul ei de 4 ani din joculetele PitiClic in limba engleza.

21 Mar 201321:28
  • person cred ca sunt bune si de facut cadou:)

sunt scumpe?

15 Mar 201313:54
  • person jocuri educative PitiClic

Au mai multe variante de CD-uri si cuprind mai multe joculete educative din diverse domenii.Eu le-am cumparat din supermarket dar mi se pare ca le gaseti si prin gradinite. Sunt tare prietenoase ca format pentru cei mici... Pentru invatarea alfabetului , recunoastere literelor si sunetelor, despartire in silabe..mi s-au parut utile cd-urile celor de la PitiClic.

15 Mar 201312:38
  • person de unde se poate achizitiona acest joc?

m-ar interesa sa cumpar si eu pentru nepotica mea

01 Feb 201310:37
Recomandari

Newsletter Ele.ro

o lectie si inca una
  • person

"poezia e creaa￯ie,e viaa￯a￯ tra￯ita￯ pe verticala￯ chiar a￯i o secunda￯..."

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON

Ofert Ele.rochevron_right
36% reducere