Tratamente corporale dupa nastere...

personana78

Am nascut anul trecut o fetita. Dar sarcina si nasterea au lasat in urma , multa celulita si piele lasata. Am slabit 20 kg pe care le adaugasem in timpul sarcinii.
De curand m-am apucat de electrostimulare (2 ori/saptamana) si masaje anticelulitice (2 ori/ saptamana) insa rezultatele paracaintarzie sa apara. Am un regim alimentar foarte echilibrat si beau lichide.
Sunt curioasa sa stiu cum si-au revenit si alte fete dupa nastere. Sportul este chiar atat de important? Mie nu-mi place sa merg la sala

• person Cosmetice pentru gravide

Scapati de vergeturile si celulita obtinute in urma sarcinii cu produse de la Sanctuary si Derma Mum http://www.azida.ro/Produse_Cosmetice_pentru_Mamici.php

21 Apr 201200:21
  • person Am nascut 2 copii si dupa fiecare am slabit 20kg

Buna Ana78,
    Anul acesta 2011, am nascut cel de-al doilea copil- o fetita de 3,4 kg.pe toata durata sarcinii am acumulat 22kg- care m-au speriat dar nu asa de mult cum mi s-a intamplat in 2009 , cand am acumulat 36 de kg .Am fost ingrozita- in fiecare luna ma ingrasam considerabil.Am nascut doi copii sanatosi si am reusit sa slabesc, nu am vergeturi pe burtica,doar pe fese f.f. putin.
    Ce am facut?
    masaj-toata perioada sarcinii
    dieta si masaj-dupa nastere(am alaptat un an si dieta mea a fost orice, dupa 7 seara nimic,fara dulciuri,cola,paine alba...Sper ca vei reusi sa slabesti,stiu cat de important este sa fii din nou TU.

15 Nov 201113:38
  • person macar putin sport:P

Din pacate,fara sport nu prea ai cum sa scapi de problema asta...Ma gandesc ca nu ai de ce sa fii asa de ingrozita de sport.Trebuie sa te gandesti totusi ca este ceva sanatos pt tine,iti intareste organismul,imunitatea,iar muschii nu cresc fara sport :P Acum nu trebuie sa faci culturism:)) dar si tu ai nevoie sa-ti mentii musculatura.Incearca totusi sa alergi pt inceput,macar o jumatate de ora pe zi,alege-ti un parc frumos in care iti place sa te plimbi de obicei,o muzica frumoasa si fugi...In acelasi timp(in timp ce alergi)ai putea purta acesti ciorapi modelatori http://bit.ly/aESuJO iar efortul depus ar da roade mult mai repede.Ar trebui sa incerci,nu ai nimic de pierdut.Mai ales ca acesta este cel mai sanatos lucru pe care il poti face:)

29 Mar 201120:52
  • person Slabeste frumos!

Salut. Intrand pe forum mi-am dat seama ca sunt foarte multe persoane care sufera de obezitate. Nu stiu cat de eficiente sunt dietele de pe internet, pentru ca fiecare om in parte e diferit. Va pot spune insa ca in Cluj s-a deschis in vara un centru medical care ii ajuta atat pe adulti, cat si pe copii. De retinut ca nu vand pastile sau mai stiu eu ce leacuri, ci evaluarea medicala integrata se bazeaza pe o echipa de medici: pentru copii (pediatru-nutritionist, consilier psihologic si kinetoterapeut), iar pt adulti (medic nutritionist, endocrinolog, internist, consilier psihologic, kinetoterapeut) care il consulta pe copii / adulti simultan, astfel diagnosticul este unul comun si personalizat: alimentatia este corelata cu exercitiile fizice si suport psihologic. Daca doriti mai multe informatii puteti intra pe site-ul lor: www.astecolifestyle.com.

03 Feb 201115:11
  • person o da, sportul e foarte important

ia-ti o bicicleta si fa acasa cate 25 minute pe zi, vei vedea rezultate intr-o luna cel mult..

21 Oct 200808:25
  • person minerale, vointa si putin ajutor

Alegând Programul de Control al Scăderii în Greutate GR2 de la GNLD puteţi afla ce înseamnă "să daţi kilogramele jos şi să nu le mai lăsaţi să se depună" pentru totdeauna GR2 Control Meal Replacement Protein Shake de la GNLD furnizeaza calori controlate, o buna nutritie si exclusivul "raspuns glicemic controlat" pentru a favoriza o buna sanatate si un nivel inalt de energie. GR2 Control Meal e testat stiintific si este demonstrat ca este eficace si inofensiv pentru sanatate. Contine un raport de macronutrimente echilibrat corect (proteine, carbohidrati si grasimi) pentru a asigura o pierdere a greutatii sigura si controlata. In mod complex, cele doua mese substituente furnizeaza un aport de vitamine egal cu 70% din cantitatea recomandata zilnic. Fiecare masa substituenta contine inalte procente de minerale esentiale pentru nutritia umana. Formula sa exclusiva limiteaza raspunsul glicemic si ajuta la minimizarea acumularii de grasimi, crescand in schimb consumul. Contine carbohidrati cu indice glicemic redus care furnizeaza un aport energetic prelungit si ajuta organismul sa arda grasimile in exces. pt. mai multe informatii: adriantoader26@yahoo.com; tel:

17 Sep 200809:33
  • person cele 3

cele 3 lucuri minune care te ajuta sa slabesti, sa-ti tonifici musculatura, sa scapi de celulita, sa ai un metabolism mai activ, sa nu mai retii lichidele, sunt regimul, sportul si masajul. Daca le combini ai rezultate bune, daca le faci separat si rezultatele nu vor fi depline

13 Sep 200821:40
  • person este foarte bun si sportul...

dar...problema este alta...din cauza k ai slabit prea mult,sau poate k ai slabit prea dintr-odata,ti s-a lasat pielea.ma tem ca sportul nu ajuta la asta.eventual sa-ti tonifici musculatura,si poate atunci pielea lasata nu va mai fi asa vizibila.nu stiu cat te vor ajuta si masajele anticelulitice in privinta asta.te vor ajuta sa scapi de eventualele vergeturi,sau de celulita acumulata.dar in nici un caz de pielea lasata.incearca totusi si sport.se va intari musculatura si totodata si carnea.nu trebuie sa mergi neaparat la sala.i-ati un aparat aksa...sau alearga jumatate de ora pe zi.iti va face foarte bine

02 Sep 200810:01
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Pt cineva
  • person

""ce este un barbat celibatar? un barbat care a pierdut ocazia sa faca fericita o femeie!""

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

LUMANARE ARTIFICII SET24 DIVERSE CULORI

4 RON   5 RON

Ofert Ele.rochevron_right
20% reducere