ce crema sa folosesc?

by: manea_florina
Am tenul foarte gras si nu stiu ce crema sa folosesc.Am incercat tot felul de creme pentru ten gras dar nu au dat nici un rezultat.Ce imi recomandati?

roxanasicu

roxanasicu

creme

13 Ian 2012, 14:26

da, si eu am folosit THE CUBE si este super! este intr-adevar o crema foarte buna care pe langa faptul ca hidrateaza, inlatura si liniile fine- ridurile mici:). Ei, asta e, varsta isi spune cuvantul:))). Am vazut ca acum au si un concurs facebook.com/zuccariromania; Poate castigati voi crema. Eu nu am noroc la de-astea:) dar imi place sa le urmaresc pagina de facebook pt ca au tot felul de promotii zilnice...

mirelaiones

mirelaiones

Crema cu migdale pentru ten sensibil

10 Ian 2012, 14:40

Buna fetelor! Voi folositi creme bio ? Am tenul destul de sensibil si ma gandeam sa folosesc si eu creme naturale. Mi-a recomandat o farmacista cremele din gama weleda cu migdale, speciale pentru un ten ca al meu, sensibil. Am inceput sa folosesc de cateva seri si sunt super. Voi ati folosit ?

soniar

soniar

concurs

15 Dec 2011, 11:27

http://testatpepieleamea.blogspot.com/

sau poti incerca sa castigi:)))crema si batonul de la nivea

soniar

soniar

THE CUBE

15 Dec 2011, 11:26

am tot spus, si o repet! este crema cremelor! caut-o pe net, ai sa vezi ca-mi vei da dreptate! contine numai substante naturale, fara parabeni, fara conservati! este cea mai tare! v-o recomand!

oanuska

oanuska

ceva nou, nu creme

12 Oct 2008, 11:46

buna sunt oanuska si sunt medic estetician.ultima noutate este un produs minune elvetian multiplu medaliat, care la 2-3 aplicari/saptamana inlocuieste toata crema din perioada de 7 zile, hidrateaza 500%, regleaza si acnea. ma puteti gasi la oanuska1978@yahoo.com

ankutza20

ankutza20

natura e secretul....

03 Apr 2008, 20:04

Iti recomand o crema cu adevarat miraculoasa, naturala 100% .Contine o adevarata comoara naturala: miere, ceara de albine, unt de cacao, complex de vitamine, uleiuri eterice si extracte din plante medicinale, uleiuri din plante – de ricin, migdale, masline si a alte componente naturale. Hraneste, regenereaza, improspateaza, mentine umiditatea si curata pielea. Este un fantastic mijloc de ingrijire a pielii pentru toate anotimpurile si conditiile meteo, deoarece inpiedica uscarea pielii si o protejeaza de frig....si pretul este destul de accesibil. Pt detalii contactati-ma pe mail si mess : ankutza20@yahoo.com. Numai bine
!

c4rmen

c4rmen

boreade

29 Mar 2008, 09:47

Sora mea are o problema asemanatoare; ea foloseste crema curatatoare si emulsie matifianta de la noviderm - boreade, sunt concepute pentru pielea grasa, si e foarte multumita de ele. Dar depinde de de tenul fiecareia, eu folosesc demachiant si crema hidratanta hydra de la roc si curand as vrea sa incerc si retinox (se impune :)).

krisztinna

krisztinna

piele???

24 Mar 2008, 18:51

In primul rand trebuie sa stii ca trebuie sa folosesti dintr-o singura gama orice creme tonic,fond de ten machij...Eu am terminat un curs Artistry in toata lumea este pe locul4 este o gama de produse excelenta naturala si foarte economica.In primul rand trebuie sa folosesti un sistem adica"crema demachianta, lotiuna tonica si crema hidratanta.dimineata si seara.Merita sa incercati

alanis

alanis

dermato-cosmetice

23 Mar 2008, 12:39

Incearca gama Purif-Ac de la Roc, este conceputa special pentru tenul gras. Eu folosesc lotiunea exfolianta Purif Ac in fiecare seara, dupa demachiere, dupa care aplic o crema hidratanta. De cand cu tratamentul asta, nu mai am puncte negre si nici tenul uleios.

oanakis

oanakis

Argila face minuni!

17 Mar 2008, 10:23

si eu am aceeasi problema, ...aveam de fapt. Am incercat destule creme din comert, cum vedeam o reclama noua, eram prima la farmacie. Dar isi faceau efectul doar citeva ore. Insa am descoperit o gama de produse naturiste ,Logona,
se gaseste in catalogul Life Care. Iti recomand pudra sau gelul de argila pt curatarea tenului,inaintea aplicarii argilei poti sa folosesti din aceeasi gama, un gel peeling pt fata, care curata pielea de excesul de grasime si lotiunea tonica antibacteriana cu menta, rozmarin si galbenele. Toate produsele sunt naturale, nu contin coloranti sau arome sintetice. Te pot ajuta cu placere, daca esti interesata!

miha2427

miha2427

bioten e ok

16 Mar 2008, 20:02

si eu am tenul f gras si folosesc de mai bine de 1 an crema de la elmiplant bioten cu miere,nuc si castan care m-a ajutat.intra f repede in piele si o lasa catifelata.mi-am mai luat recent tot din gama bioten gel de curatare cu miere si arnica,crema exfolianta cu miere si samburi de caise.aceste din urma sunt pt ten normal si mixt dar vad ca sunt super ok ,sunt multumita si de pret sa nu vorbim ca sunt chiar ieftine.eu zic sa incerci macar crema sa vezi daca ai s tu rezultate.bafta