Ce zicetzi de Fondul de ten ?

by: meonlyme
Ce influientze are asupra fetzei ? E adev oare k dak te dai in fiecare zi apar ridurile din cauza fond-lui ? Ast cat mai multe pareri..multumesc~!!

onnie

onnie

sunt d acord cu RUXXY

16 Apr 2008, 18:18

Eu folosesc l`oreal true match de vreo 2 ani si sunt extrem de multumita.Se intinde f frumos,acoperire ideala si se vede f bine atat la lumina soarelui kt si la cea artificiala.Kt despre riduri vor aparea oricum dupa 25 d ani si asta tine de felul cum iti ingrijesti fata si de cum o protejezi ...

firefly

firefly

hmmm

02 Aug 2007, 15:41

acum un an ma dadeam aproape zilnic cu fond de ten, si pot spune ca acum regret ca m-am ostenit atat...adevarul e k arata un pic mai bn fatza cu un fond de ten, dar d c atata stres knd e o diferenta asa de mik .... eu imi dau seama, personal, knd cineva e dat cu fond de ten...shi e cam neplacut knd acel cineva se da numai pana la gat shi se vede diferenta aceea de culoare...asta inseamna sa-ti alegi prost culoarea, dar adevarul e k e f greu sa alegi o culoare potrivita tenului tau.

katy

katy

:)

13 Iul 2006, 21:31

tocmai am vazut emisiunea "esentze" d la b1... unde o tipa make-up artist a spus k "machiajul fara fond de ten nu este machiaj"... fondul d ten in opinia ei, reprezinta baza, dar bineinteles trebuie sa stii cum sa l alegi :d... sa fie d calitate si potrivit tipului tau d ten! dar inainte a aplica fondul d ten, trebuie sa te dai cu o crema d zi :D!

mai rarutz ca-i mai dragutz

24 Feb 2006, 12:09

Am uitat ceva :)): eu sunt adepta ideei ca less is more. Mult mai mult place ochiului un machiaj simplu, natural, care pune in valoarea frumusetea nativa a purtatoarei lui decat aspectul de incarcat, de masca pe care-l vad deseori pe strada... Cu atat mai mult cu cat vrem sa placem barbatilor nostri (si nu numai :)). A! Si e si mai simplu, mai putina munca dimineata! :))
Ain't this funny?!

depinde

24 Feb 2006, 11:48

Eu am folosit fond de ten in facultate.Unul bun, de calitate. Zilnic, asa cum o face @nc@. Nu a fost OK, dupa o perioada nu mai aveam stralucire in obraji, mi se matifiase tenul. Asa ca am renuntat sa il folosesc si e muuult mai bine. In ceic ativa ani de la terminarea facultatii am mai folosit poate de vreo 2 ori fond de ten. Doar la ocazii speciale: petreceri, nunti etc. si nici atunci tot timpul. Daca sunt bronzata, sub nici o forma.
Spunea cineva de barbati si ca ei prefera naturalul. Mare, mare dreptate mai avea! E foarte neplacut sa-ti lipesti buzele de... fond de ten!!! Hai, o crema, treaca mearga, intra in piele, nu se simte asa rau. Dar fondul de ten...
Nu, doar in situatii speciale.
Iarna, daca aveti nevoie de protectie impotriva frigului, exista baze/creme speciale, vizitati o farmacie si o sa fiti sfatuite.
Mai spunea cineva ca fiecare cu parerile si alegerile proprii. Iar, mare dreptate avea.
Eu v-am impartasit din experienta propie: fondul de ten mi-a luat stralucirea din obraji si nu pot sa fiu de acord cu asa ceva...

ruxxy

ruxxy

aici e domeniul meu:)

23 Feb 2006, 17:48

fetelor dragelor ati nimerit pe domeniul meu:) pai treaba cu fondul de ten sta cam asa:in primul rand sa avem cunostinta despre tipul nostru de ten ,apoi un fond de ten bun (cele de la l'oreal sunt f bune)stati linistite ca ridurile tot apar cu sau fara fond de ten.folosirea zilnica nu este o problema atata timp cat va demachiati seara si dimineata,daca apar cosuri sau ceva de genul inseamna ca nu ai ales fondul de ten corect(sau e de proasta calitate),intradevar vara nu este indicat acest produs din cauza caldurii excesive dar puteti inlocui cu o pudra (are acelasi efect) iarna chiar este indicat folosirea fondului de ten pentru tonifiere si hidratare(repet sa fie de calitate si adaptat tipuli de ten)....pana la urma ideea e ca nu trebui sa va feriti de fondul de ten el ajuta (uneori)si nu sa fie in cantitati excesive , alegeti nuanta portivita culorii tenului vostru...sper ca nu va-m pliktisit cu atata vorba.

pisi

pisi

Pt Me_only_me

21 Feb 2006, 00:42

Daca iti apar cosuri si bubite imediat ce ai folosit un fond de ten s-ar putea sa fii alergica la una dintre componentele respectivului fond de ten !
Pt orice eventualitate,ca regula generala, sa ai fata curata si mainile curate, atunci cand aplici fondul de ten ! Si dimineata si seara trebuie sa te demachiezi, indiferent ca ai folosit fond de ten sau nu !
Si inca ceva ! Raluca avea dreptate cand se referea la faptul ca ar conta f mult si calitatea produsului ! Daca vrei ceva de calitate trebuie sa platesti un pic mai mult si rezultatele vor fi pe masura !
Personal nu folosesc decat f rar fond de ten, pur si simplu nu-mi place sa aplic asa ceva! Nu prea imi place efectul de masca pe care-l provoaca !:))

hedonista

hedonista

...

20 Feb 2006, 15:48

din cate am observat eu barbatii sunt adeptii motto ului:"keep it simple"si nu prea apreciaza ei cine stie ce chestiile astea cu fond de ten..k sa nu mai zic de gloss..crezi ca daca ai un cos si iti dai cu fond de ten sa nu se vada...n o sa se vada de la departare..dar daca vine iubitu' stai linistita c o sa l vada..si vara chiar nu e indicat sa te dai cu fond de ten deoarece combinatia, fond de ten - transpiratie - razele soarelui..nu prea este indicata..dar..ma repet..din nou..fiecare cum crede de cuviinta..

...

20 Feb 2006, 15:37

:))) Pai.... :)) nici chiar asa. Dar daca vine iubitul la noi acasa..ne machiem nu ? :)) Si stam in casa..de asta uitasem ...:)) deci..si in casa :))))

...

20 Feb 2006, 13:33

Fondul de ten este pt toate necesitatile.Vara unul usor,translucid,pt bluze albe,un fond de ten rezistent la trasfer.
Si un ten perfect necesita fond de ten pt aspect.
Nu te poti da cu fard de obraz,daca nu esti data si cu baza.Cel putin asa cred eu.Cand stau in casa nu ma machiez ..asta e clar :)) iar seara obligatoriu demachiere.Oricat as fi de obosita,nu uit sa ma demachiez.Din aceasta cauza se strica tenul...pt ca unii uita sa se demachieze.

hedonista

hedonista

.....

20 Feb 2006, 10:44

pe mine nu ma prea pasioneaza fondul de ten..ma dau doar in week end..cand ies pe undeva..asta pt ca imi place cand pielea respira, pot sa stau linistita ca nu mi fac vreo bluza alba..crem..si nu pot sa cred k cineva a spus la un moment dat ca nu intelege machiajul fara fond de ten..eu nu as putea suporta ca vara, pe caldurile alea infernale sa pun pe fata vreo urma de ceva..si sa transpiri sa se vada aiurea..si daca cineva are o piele perfecta nu stiu de ce s ar mai stradui sa se dea cu fond de ten...ma rog..e vorba de optiunea fiecareia..dar parerea mea ar fi bine mai rarutz..ca tot vom avea timp sa ne saturam de acest produs..si atunci va fi de nevoie

raluk

raluk

Ma rog...

20 Feb 2006, 09:58

Partea cu bubitele si cosurile care iti apar, cred ca are legatura si cu ce fond de ten folosesti. In primul rand, trebuie sa fie potrivit tipului tau de piele si in al doilea rand, cred ca are legatura si cu ce marca e si cat costa. Sincer acum...

katy

katy

:)

19 Feb 2006, 18:19

eu sunt total de accord cu fondul de ten... nu l folosesc in fiecare zi ce i drept... doar in zilele in care simt k arat dezastruos :))... nikiodata nu mi au aparut cosuri sau iritatii de la fond d ten, poate ca si textura pielii difera de la om la om.... Un lucru cert este k peste ani si ani, ii vom vedea efectele adverse!

nu cred ca vor fi probleme...

19 Feb 2006, 01:59

nu ma dau cu lucruri de proasta calitate.Imi intretin tenul,asadar nu cred ca voi aveam probleme.Eu nu am nici o imperfectiune pe fata.Am un ten perfect,chiar daca ma dau cu font de ten.Daca voi face riduri mai tarziu,ma intretin la fel si gata . :))

meonlyme

meonlyme

Ella*

18 Feb 2006, 16:10

la asta ma gandeam si yo,dar nu comentez k nu e treaba mea.. :D
Eu de fiecare data cand folosesc fond de ten (odata la 3 4 luni ) imi apar cosuri si mi se face naspa fatza..chear de aia am intrebat? chear atat de mult influientzeaza fondul de ten fatza ? ..cam nasol .. :P !! V-am pupat fetelor.

...

18 Feb 2006, 09:06

Eu utilizez fond de ten zilnic.(L'OREAL "Infailible") si nu am avut probleme.Arata f bine si nu incarca tenul.E usor si da o textura speciala pielii.Eu nu inteleg machiajul fara fond de ten.Ala nu e machiaj.Daca ne machiem zilnic,ne dam cu fond de ten zilnic.El e baza unui machiaj.