crema de fata care nu usuca tenul

by: lulee
am nevoie sa-mi recomandati o crema de fata care sa nu-mi usuce tenul, vreau sa mentionez ca imi doresc sa o aplic inainte sa ma dau cu fond de ten, deci nu as vrea sa capat nici acel aspect lucios al tenului, dupa cateva ore de la aplicare a machiajului

andreeaiovici

andreeaiovici

Solutia naturala

21 Mar 2013, 11:50

Hey, Lulee!

Eu aveam probleme cu tenul din cauza machiajului. Imi apareau cosuri si mi se inasprea pielea dupa demachiere, iar cand ma spalam pe fata mi se cojea pielea. Si stiu ce zici cu tenul lucios din cauza cremei, ca numai Dumnezeu mai stie cate creme am folosit si eu!

In fine, ce-ti recomand eu de fapt sunt cremele care la mine au mers si sper sa functioneze si in cazul tau. Gama de ingrijire a tenului cu iris de la Weleda cuprinde crema de zi cu iris, crema de noapte cu iris si crema intens hidratanta cu iris de la Weleda, toate 100% naturale si compuse din ingrediente organice. Dupa aprox 2 saptamani tenul meu era ca nou, iar in toata perioada fata mea se vindeca pe zi ce trecea.

Pt ca le-am incercat pe pielea mea, la propriu, ma simt indreptatita sa ti le recomand cu drag si incredere.

Le poti gasi la farmaciile Help Net si Plafar sau pe miobio.ro

Toate cele bune,
Andreea

adina_c

adina_c

Crema

11 Feb 2013, 12:53

Buna Lulee
Iti recomand crema revitalizanta de zi Apiserum Dr. Nobis care nu usuca tenul si are un miros foarte placut dat de combinatia dintre miere si uleiul de trandafir . ma inteleg foarte bine cu ea pentru ca e ca o baza pentru machiaj, si fondul de ten se intinde foarte bine dupa. Eu am aflat de ea dupa ce am facut un tratament la salonul Apiestetic, singurul loc din care se poate cumpara pentru moment: http://www.apiestetic.ro.

deliam

deliam

Recomandare

02 Nov 2012, 10:45

Buna. Si eu am cautat exact acelasi lucru de la crema de fata si din experienta mea iti pot recomanda doua produse:

http://www.aoro.ro/cosmetice/vichy/vichy-aqualia-thermal-crema-de-zi-hidratanta-pentru-ten-piele-sensibilafortifying-soothing-and-24hr-hydrating-care-light-50-ml/
si
http://skinmagia.ro/branduri/ren/ingrijire-ten/ingrijire-de-zi/crema-de-zi-vita-minerala-50ml.html

Crema de la vicy e foarte buna, intra repede in piele, cea de la REN o ador pentru ca e naturala si se simte suuper pe piele. De asemenea, iti recomand sa iti comanzi de pe net produsele, ptr ca sunt ceva mai ieftine decat in farmacii, si pe aoro am gasit cel mai bun pret eu.

iliescuamalia

iliescuamalia

re:

31 Oct 2012, 08:48

buna. sunt consultant de frumusete si reprezint 2 companii de produse cosmetice, care se distribuie prin una singura. adresa mea de mail: iliecuamalia@yahoo.com ; pt. oricine este interesata.

ca sa completez, reprezint compania AMWAY, sunt consultant de frumusete pt. brand-ul ARTISTRY (care se distribuie prin AMWAY), iar preturile sunt mult mai accesibile decat cele de la Lancome. de asemenea, sunt consultant de frumusete pe brand-ul BEAUTY CYCLE, un brand nou lansat in portofoliul companiei AMWAY, foarte accesibile ca pret (comparate la pret si calitate cu L'Oreal sau Olay). va stau la dispozitie pt. mai multe detalii.
toate produsele noastre sunt testate dermatologic; alergologic; au garantie pe satisfactie. eu sunt foarte multumita si nu am avut probleme cu nici una din clientele sau partenerele mele.

sper ca iti pot fi de folos printr-o prezentare personalizata. :)