Cum poti sa previni cosurile !!!

by: rasfatzata
Cum pot să previn coşurile? Nu te îngrijora, peste 90% dintre tineri au coşuri la un moment dat, aceasta fiind unuia dintre părţile neplăcute ale procesului de creştere şi este cauzată de influenţele hormonale. Important este că ele vor dispărea, aşa că fii răbdătoare.
Coşurile apar ca urmare a modificărilor hormonale care au loc în timpul pubertăţii.

Iată câteva metode pentru a preîntâmpina coşurile:

emiliac99

emiliac99

tratment acnee

30 Iul 2011, 21:03

In adolescenta am avut probleme grave cu acneea. Aveam fata toata plina de cosuri. Imi era rusine sa ies din casa. Am scapat de cosuri doar dupa ce am urmat un tratament cu pastile si crema de la Revitol. Auzisem si eu de acesta marca de produse de la colegele de facultate si mi-am spus sa le incerc. A dat rezultate tratamentul Acum pot sa ies si eu in lume fara sa-mi fie rusine cu fata mea. Pentru cei care au aceasta problema chiar le recomand aceste produse. Daca doriti mai multe informatii va astept pe mess sau pe e-mail la emiliac99@yahoo.com

kdroussi

kdroussi

tratament anti-acneic oriental

12 Nov 2010, 13:16

pentru tenurile grase,seboreice,acneice nu sunt recomandate uleiurile indiferent de natura lor...iar pentru a preveni aparitia cosurilor e bine de tinut sub control secretia de sebum....eu as recomanda o schema de tratament:sapunul negru marocan cu extract de eucalipt,pin..cu rolul de a inmuia in profunzime epiderma,de a o detoxifia si hrani in acelasi timp...dupa care ghassoul sau rhassoul cum e cunoscut la noi,o argila de origine vulcanica care pe langa alte calitati are rolul de a absorbi excesul de sebum.....iar la final o apa de portocal cu efecte fantastice asupra tenului gras,acneic etc.....

iulia32

iulia32

bruno vassari

12 Nov 2010, 10:17

eu am o crema corectoare de la bruno vassari si imi merge foarte bine cu ea.aplic seara p cos si imediat trece pana dimineata nu mai am nimic.e foarte buna e profesionala crema

christinam1976

christinam1976

produse pe baza de ulei de arbore de ceai

30 Oct 2009, 23:01

Poti incerca sa vindeci, ameliorezi in mod natural cosurile - cu produse pe baza de ulei de arbore de ceai australian - geluri, ulei esential de arbore din ceai (vezi pe aukro.ro, okazii.ro).

alexandra27

alexandra27

Boreade

08 Mai 2009, 15:24

Pentru tenul meu gras cu imperfectiuni, eu folosesc produsele Boreade din gama Noviderm. Dimineata ma curat cu crema curatatoare si apoi aplic emulsia matifianta si seara ma demachiez cu spuma purifianta si pentru exfoliere, aplic Boreade 12 crema puternic exfolianta. Astea sunt produsele care se potrivesc perfect tenului meu. Incercati si voi!

rauzan

rauzan

roxy

21 Feb 2009, 19:34

Nu folosi creme...doar atunci cand vei imbatrani , cand iti vor aparea riduri...etc...in primul rand spalate des pe fata : dimineata, amiaza, seara!
, Mananca mai multe fructe si nu dulciuri !
Nu sparge cosurile..oricat de mari ar fi, e mai bine sa ai acolo un cos dekat sa-l spargi si sa se vada acolo o culoare rosie de nu s emai uita nimeni la tine..suporta chiar daca altii rad, tu ingrijeste-te !

amalia_07

amalia_07

Incearca diverse creme si sapunuri

23 Ian 2008, 15:43

Incearca sa folosesti sapunul si gelul de la Clearasil, si eu le-am folosit odata si au avut efect grantat.

oanuska

oanuska

tratarea acneei fara medicamente

21 Ian 2008, 18:12

buna sunt medic si pot sa va spun ca in ultimul timp au aparut si pe piata din romania aparate performante care trateaza acneea fara a fi nevoie de tratament medicamentos asociat. acestea se bazeaza pe lumina pulsata si pe caldura si studiile facute de medici din strainatate arata ca au rezultate bune contra acneei. tel :

emilia_me

emilia_me

curatarea zilnica a fetei

17 Ian 2008, 16:24

Foloseste in fiecare zi produse exfoliante de curatare a tenului si creme hidratante.

rasfatzata

rasfatzata

ŞERVEŢELE MEDICINALE

11 Ian 2008, 07:36

Acestea reprezintă o bună alternativă la curăţarea clasică. Aceste şerveţele sunt, de obicei, deja îmbibate în soluţii anti-bacteriene. Acestea nu curăţă doar porii, ci lasă pe piele componente anti-iritaţii care previn apariţia coşurilor.

rasfatzata

rasfatzata

LOÅ¢IUNI MEDICINALE

11 Ian 2008, 07:36

Acestea sunt un bun înlocuitor pentru loţiunile obişnuite deoarece conţin componente anti-bacteriene. Acestea eliberează porii de grăsimea (sebuumul) şi murdaria acumulate, uneori chiar de două ori mai eficient decât loţunile obişnuite de curăţare.

rasfatzata

rasfatzata

SĂPUNURI MEDICINALE

11 Ian 2008, 07:35

Acestea sunt mai bune decât săpunurile obişnuite deoarece îndepărtează cu eficacitate bacteriile cauzatoare de iritaţii şi evită uscarea pielii. Cele mai multe dintre aceste produse sunt adecvate pielii delicate a feţei tale