dinti mai albi

by: bia

am si eu o intrebare...stie cineva cum se pot albii dintii? pasta de dinti din magazine nu ajuta cu nimic...

baby_crys16

baby_crys16

eu am facut la dentist

05 Feb 2007, 15:12

eu mi`am albit dinti la dentist si nu este bn de lok....am dat pe mijte porcari sa imi albesc dinti 150$ si nu mi am albit mai bn zis mi`a ingalbenit .putin niki eu nu am ideea voi sti ceva?

moon_girl

moon_girl

erata

09 Oct 2006, 15:05

atata=ataca....k sa inteleaga toata lumea... nu mai shtiu sa scriu:))))

moon_girl

moon_girl

nu e bine

09 Oct 2006, 15:04

Si eu shtiam cu bicarbonatul... shtiam k albeshte dintii dar atata tatrul de p dinti..deci mai bine o lasati balta.Cat despre lamaia "frecata" de dintisori..:P... ii face sa scartaie iar cei mai sensibili pot avea dureri.Se pot face diferite tratamente pentru albirea dintilor dar sunt foarte costisitoare(e vreo 600 de mii numai o spalare).Ce tratamente mai shtiti?Dar sa fie sigure..fara sa afecteze nimik

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Varianta bicarbonat plus lamaie

11 Sep 2006, 22:43

Eu stiam urmatoarea varianta - bicarbonat cu care iti cureti dinti ca si cu o pasta de dinti normala timp de 2-3 minute si apoi iti cureti dintii frecandu-i cu lamaie. :) Sa vezi ce aluneca dupa ;))

bubu_baw

bubu_baw

sigur?

09 Sep 2006, 12:05

bicarbonatul nu-ti afecteaza gingiile?sau chiar dintii?

violett

violett

Dinti mai albi

24 Aug 2006, 10:33

Incearca bicarbonat de sodiu pus pe periuta de dinti, dupa ce folosesti pasta, sau de 2 ori/zi intre periajele cu pasta de dinti.