feng shui - sanatate, bani, cariera

by: elenutza29
am citit ca feng shui poate influenta diferite parti ale vietii tale: cariera, bani, sanatate.
poate cineva sa-mi spuna care ar fi elementele definitorii ale fiecaruia.....de exemplu apa e pentru bani sau sanatate?
va multumesc anticipat si astept si parerile voastre

karuna

karuna

feng shui

28 Iul 2009, 12:17

Gasesti produse feng shui si explicatii pe :www.feng.shui.ro

cristia

cristia

bani

12 Mai 2009, 10:00

Pentru prosperitate asezi in partea de sud-est a casei plante cu frunze rotunde (muscate)in farfurioara caror pui banuti. Daca in acea parte se afla bucataria trebuie sa ai mare grija sa nu picure robinetul deoarece acesta inspira rispa.

seagull

seagull

sau invers

20 Feb 2009, 14:46

primavara est. avand in vedere ca primavara natura renaste, iar toamna moare.

mondi

mondi

toamna est?

20 Feb 2009, 10:44

nu cumva s-a strecurat o eroare cand ai postat urmatoarele:
Pentru putere - Toamna – Simbol: metal- pentru partea de vest.
Mi se pare mai normal ca in acest caz, avand in vedere si celelalte anterioare ca amplasarea sa fie pe est

Feng Shui si organizarea casei

04 Dec 2008, 17:08

Organizeaza-ti casa in felul urmator:

Pentru sanatate - Iarna - amplaseaza in partea de nord a casei o fantana in miniatura sau un acvariu cu pesti si plante.

Primavara - corespunde vestului. Pune in aceasta parte a casei plante verzi cu flori si decoreaza spatiul in nuante de verde.

Pentru repuitatie si faima -Vara – decoreaza partea de sud a casei cu lumanari, lampi si orice alte obiecte ornamentale rosii, portocalii sau purpurii.

Pentru puetere - Toamna – Simbol: metal- pentru partea de vest.

Pentru stabilitate - Simbol: pamant. Culori: maro si galben. Obiecte: Statuete de lut (nu ascutite).