Comedii romantice pentru gagici

by: raluk
Ce comedii romantice va plac cel mai mult? Pot fi cat de vechi... nu conteaza. Oldies but goldies. My personal favorite este Love Actually

stdmonik

stdmonik

Model VideoChat

30 Dec 2009, 02:10

Studio Videochat amplasat in zona Crangasi, angajeaza full-time modele cu sau fara experienta, conditii deosebite.
poti deveni model VideoGlam daca ai varsta minima 18 ani, aspect fizic placut, cunostinte minime de folosire a
calculatorului, limba engleza nivel mediu, seriozitate. Oferim conditii optime de munca, procent !!!!60%!!!!, bonusuri pt atingerea targetului,
training gratuit platit, colectiv tanar, dinamic.Pentru programare interviu:

corina_kittyc

corina_kittyc

Simone

04 Oct 2009, 18:02

Ca tot ai adus vorba de el, pisi si nu comenta nimeni vreau sa iti zic ca am vazut acest film cam acum 2 ani si a fost superb. Chiar m-a impresionat. Am vazut de curand The ugly truth. A fost super filmul. Am ras cu lacrimi la el. Are si partea lui de romantism, care de fapt are foarte mare legatura cu filmul.

rammymomotzel

rammymomotzel

filme romantice

01 Iul 2009, 10:42

iz o fana a filmelor romantice.. asa ca pot sa va recomand.. cu julia roberts: notting hill, america's sweethearts, runaway bride, mona lisa smile, cu sandra bullock: the proposal(2009 o super comedie),while you were sleeping , the lake house(un film kre mia plakut f mult) , alte filme suupeeeer: the wedding date, must love dogs(cu dermot mulroney si john cusack), no reservations,serendipity, love and other disasters, un film frumos, cu final trist este if only, o comedie romantica cu o fata dependenta de cumparaturi : confessions of a shopaholic, Sweet november (un film cu adevarat frumos), jeux d'enfants( love me if you dare) tot un film bestial de asemenea, 10 things i hate about you, si logik comediile romantice cu reese whiterspoon, care mi-au placut toate : just like heaven, sweet home alabama, legally blonde, si un alt film vzut de curand kre mi-a plakut : something's gotta give

roxy_lavy

roxy_lavy

,,the last kiss'' si ,,whirl girl'' merita vazute

02 Apr 2008, 15:07

salut va recomand si eu niste filme superbe cum ar fi candy(cu doi tineri dependenti de droguri)if only, loves come softly,loves enduring promises{continuarea la loves come softly}whirl girl{in stil la the girl next door}the last kiss(un film super din care iti dai seama ca toti baietii sunt la fel} suburban girl,sweet november-toate sunt extraordinar de frumoase. astept alte filme daca mai stiti.papa

corina_kittyc

corina_kittyc

..

02 Apr 2008, 00:40

nu stiu ce are toata lumea cu filmul acesta love actually l-am vazut si eu dar nu mi s-a parut cine stie ce...mi-au placut: coyote ugly, two weeks notice, the notebook(la care am si plans:P), music and lyrics(mi-a placut la nebunie), duplex, anger management, the hot chick, the animal, 50 first dates, a cinderella story, raise your voice, georgia rule, just my luck, mean girls, herbie fully loaded, confessions of a teenage drama queen, the princess diaries, blind dating, the devil wears prada, as good as it gets, something's gotta give, the bucket list, enchanted, 27 dresses, because i said so, mad money, last holiday, the holiday, beauty shop, bringing down the house, hairspray, bridget jones, benny and joon, chocolat, don juan de marco, casanova, 10 things i hate about you, arizona dream....sunt o gramada

ioana_roz

ioana_roz

:P

24 Oct 2007, 14:12

Un super film e The Phantom Of the Opera , si mi`au mai placut si A walk to remember si Love & Basketball .... asa ca daca nu le`ati vazut vi le recomand :P

anutza21

anutza21

hellow

01 Aug 2007, 18:18

sunt o fana adevarata a filmelor romantice si voi recomanda cateva dintre ele pentru ca nu merita ratate:The sweetest thing(cameron diaz), Wicker park, The holiday,Blind dating, Love & basketball, Love Don't Cost a Thing, Love for Rent, Something new, Step up. Mi-au placut foarte mult toate si sper sa va placa si voua. Vizionare placuta

gretty

gretty

comedii romantice pentru gagici

16 Iul 2007, 22:32

hello Mi/a placut foarte mult pretty women dintre filmele vechi.Dar sunt si noi casanova,honey,coyote ugly

lallu

lallu

hello

13 Iul 2007, 17:38

recomand Jeux d'enfants (engleza: love me if you dare),un film romantic pentru toate varstele...si Hable con Ella, un fel de drama...superb filmul.

lally

lally

:)

08 Apr 2007, 15:42

Buna fetelor! Si eu ador comediile romantice..si au fost cateva care au fost chiar foarte bune...pe majoritatea le-ati si amintit...the notebook, serendipity, a walk to remember, sweet november...muuulte. dar am mai vazut si altele care mi-au placut mult: pretty woman, filme cu dans(save the last dance, take the lead,dance with me), under the toscan sun, love don't cost a thing, just a kiss, shallow hall, she's all that, school for scoundrels, the uptown girls...

mata

mata

Filme ce iti creeaza lacrimi

22 Sep 2006, 15:49

Filmul meu preferat este "Riding in cars with boys",este un film bazat pe o intamplare adevarata,pana la urma poate fi povestea oricui.Locul 2 in topul meu ar fi "September",un alt film superb care nu are un final fericit cea il face mai realistic din punctul meu de vedere.Pe locul trei este "prima dragoste",este o drama cu adolescenti,este imposibil sa nu ti se topeasca inima,toti prieteniim mei au plans la filmul asta.Cam atat....pana acum

pinky

pinky

da

13 Iun 2006, 23:05

eu sunt o fana disperata al pacino, il iubesc! :)

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Liar Liar si Bruce Almighty

12 Iun 2006, 11:21

Dap, mie nu imi place mai deloc Jim Carrey dar filmele astea au fost super misto, mi-a mai placut si Truman's show

avlav

avlav

Comedie ,Romantism,Drama,Realitate

31 Mai 2006, 00:44

Va recomand "The Girl in the Café".Nu e "doar" despre dragoste , dar daca esti o gagica sensibila garantez ca o sa-ti placa.
Sa stiti ca si noi ne uitam la astfel de filme,si noua ne plac.Nu ne curg lacrimi pentru ca...

pisi

pisi

Bine ai venit printre noi , Oanna

28 Mar 2006, 13:11

Ma bucur mult ca-ti place aici, site-ul e f interesant, subiectele dezbatute sunt " fierbinti ", forumul e si el deosebit, sper sa postezi si la alte topicuri , nu numai la cele de muzica si film !
Impartaseste-ne si noua din viata ta, da-ne un sfat cand avem vreo problema etc !:)
D-abia astept sa-ti citesc mesajele !:)
Legat de subiectul muzica, Michael Buble imi place si mie f mult !:)

oanna

oanna

despre filme

28 Mar 2006, 12:45

Buna!De ceva vreme locuiesc in Anglia si sunt tare "happy" ca v-am descoperit,gratie unui prieten care s-a gandit sa imi trimita o felicitare haioasa! Zau ca tare ma plictiseam uneori de pc, insa acu` zabovesc un pic mai mult:)))
despre filme...am vazut cateva filme care mi-au placut foarte mult, si serios merita sa fie vizionate, chiar daca nu se incadreaza in categoria comediilor romantice!
The Notebook- "our love can take us wherever we want"
Message in a bottle-El- "when should i come?"
Ea. "yesterday!"
Two weeks notice- Il ador pe Hugh Grant! si Sandra Bullock e de pomina!
Si ar mai fi, si promit ca o sa revin...insa astea mi-ai ramas...in memorie pentru mult timp de-acum incolo!

erika

erika

Serving Sara

27 Mar 2006, 18:24

Ce ziceti de "Serving Sara"? Mie mi s-a parut f misto. Mattew Perry e preferatul meu. E dragutel si f funny, ma face sa rad mereu. MI-a placut si-n "Friends". Serialul meu preferat :P

pinky

pinky

:)))

27 Mar 2006, 18:15

asta da comedie romantica de gagici, super tare, heath ledger yummi! si dak tot suntem aici, mai e si save the last dance, nu e nici ala comedie dar e de femei! :)

raluk

raluk

Mi-am mai amintit

27 Mar 2006, 14:36

Ati vazut 10 things I hate about you ?

erika

erika

aaa da..

26 Mar 2006, 19:22

mi-am amintit :P "Youars Mine & Ours", ca tot l-am vazut zilele astea, a fost destul de reusit. Si daca-l bagam in oala asta si pe Jim Carrey, ca de pupat tot se pupa cu cineva la finalul fiecarui film, "Me, Myself & Irene" nu m-a impresionat f tare, dar am ras cu lacrimi la "Liar Liar" si la "Bruce Allmighty"...

erika

erika

Si mie mi-au placut

26 Mar 2006, 19:08

"Monster in Law" si "Hitch" si mai nou "Rumor Has It". Putin mai vechi "The Whole 9 Yards", tradus la noi "Cat imi dai ca sa te-mpusc", super film cu Mattew Perry, Bruce Willis, Rosana Arquette. A aparut si urmarea, "The Whole 10 Yards" dar nu a mai fost asa de bun. Si n-am sa uit un film mai vechi "Inima neimblanzita", nu-i stiu titlul original, cu Christian Slater si Marisa Tomei: el se zvonea ca are inima de babuin, inima care ii cedeaza taman cand e fericit langa ea :(
Cred ca mai sunt, dar nu-mi mai amintesc...

pisi

pisi

Fetelor,

26 Mar 2006, 17:28

dar ce spuneti de "Dirty Dancing " , de "Sweet Home Alabama " cu Reese Whitherspoon si filmul acela cu Ben Stiller si Jennifer Aniston , nemtii i-au zis "...und dann kam Polly " (in traducere libera:"... si apoi a venit Polly ")?
Ce m-a amuzat in filmul asta , faza aceea cand Ben se apuca sa manance alune de pe jos (desi el era nebun cu igiena, maniac de-a dreptul chiar ), ca sa-i dovedeasca ei cat de mult o place si o apreciaza !:D
Ati vazut filmul ?

raluk

raluk

Cum de am uitat

26 Mar 2006, 15:34

de "How to lose a guy in ten days"?! E genial pur si simplu

pisi

pisi

Ah da, Andra, asa ii spune pe engleza :))

24 Mar 2006, 09:52

Mi-am adus aminte si de alte filme comedii romantice :" Cum sa scapi de el in 10 zile ? " (si sunt convinsa ca functioneaza metodele de acolo :D, aviz amatoarelor )," Monster-in-law "( cu Jenica Lopez , Doamne, cat am ras la filmul asta ),"Italiana pt incepatori " ( un film danez , f frumos facut )," Wimbledon " ( cu Kristen Dunst , e facut de aceeasi producatori, care au produs si " Love actually " , deci Raluca, fii pe faza, nu rata filmul daca nu l-ai vazut pana acum ), " Povestea unui cavaler " (genial film )!
Nu m-a prea impresionat " Indragostit de o vrajitoare " , filmul cu Nicole Kidman , mi s-a parut plat, de aceea si cred ca n-a avut priza la public !
Se ia in considerare si " Shrek " la categoria comedii romantice ? :D
Pt fanii filmelor clasice, in special comediile romantice , recomand " Mic dejun la Tiffany's" ( cu Audrey Hepburn ), si un film tot cu ea si cu Humphrey Bogart ," Sabrina " ! Filme optimiste si frumos realizate !

pinky

pinky

23 Mar 2006, 15:49

uitasem de hitch hihi, mi-a placut f mult si mai ales ca e si cu will care e un sweetie :) filmul de care zici tu pisi nu e "something's gotta give" cumva (cred k asa ii zice)? iar seria bridget jones e geniala! alt film siropos e si notebook, pe mine ma omoara mesajul filmului, e ceea ce si-ar dori orice fata :) am vazut de curand "jeu d'enfants" tot la capitolul love asa cum imi place mie :)

pisi

pisi

Ati vazut "October Sky ", fetelor ?

23 Mar 2006, 12:53

Este genul de film de care pomenea Andra, semi-drama, cu Jake Gyllenhaal si Laura Dern, iubesc filmul acesta , e unul dintre filmele mele preferate, am ras, am si plans la el !:))
Daca aveti ocazia sa-l vedeti, sa nu-l ratati, filmul e superb ... Iti arata ca nu conteaza cine esti si de unde vii, atata timp cat stii ca ai un vis si stii ca acela e visul tau si ca merita sa lupti in pofida tuturor dificultatilor pt indeplinirea lui !
Sper ca v-am facut curioase !:))

raluk

raluk

Wow fetelor sunteti pe gustul meu

23 Mar 2006, 12:40

Chiar daca Big Fish si What dreams may come nu sunt chiar comedii romantice, tot se merita si imi amintesc ca am plans un pic asa la amandoua (sa nu radeti de mine)

Iar "Hitch" si "Bridget Jones" sunt chiar genul de comedii romantice care imi plac si mie. Dar tot "Love actually" RULES

pisi

pisi

Comedii romantice

21 Mar 2006, 17:19

"Love actually " e unul dintre filmele mele preferate , mai mi-a placut f mult , nu stiu cum ii spune in romaneste sau engleza, dar stiu cum ii spune in germana " Was das Herz begehrt "( cu Jack Nicholson, Diane Keaton si Keanu Reeves ), " Dr Hitch " ( cu Will Smith ), " Primele 50 de intalniri " ( cu Drew Barrymore si Adam Sandler ), " Amelie ", " Spanglish " ( cu Tea Leoni ), " Viata e frumoasa " ( in regia lui Frak Capra, daca nu ma insel ), " Cum sa furi un milion " ( cu Audrey Hepburn ), " Vacanta la Roma " ( tot cu ea ), " My big fat greek wedding ", " Bridget Jones ", " Ladykillers " ( desi nu e categoria comedie romantica, e comedie neagra , dar f reusita , dupa parerea mea ), " Me, myself and Irene "( offf, e totusi si un pic de romantism in filmul asta :D ), " Simone " ( tot recomand filmul asta, dar nimeni nu-si spune parerea despre el, este pur si simplu superb )si mai am, dar nu-mi vin in minte !:)
Si eu am devenit in ultimul an un fan al filmelor clasice, indiferent ca sunt de dragoste sau nu !

pinky

pinky

21 Mar 2006, 16:01

nu e comedie romantica, daarr, cel mai dragut film de dragoste mi se pare "what dreams may come", iar cea mai frumoasa poveste de dragoste mi se pare "gone with the wind" din '36 (sau cat era). cat despre comedii romantice am vazut aseara "music from another room", e foarte funny si e si cu jude law ( mai tanar, dar tot la fel de sexy :) ) si de asemenea casanova m-a distrat :) Love actually vreau sa vad, cred ca e foarte tare. aaa, mai e si "big fish" cu ewan mcgreggor, nu e chiar comedie dar e foarte tare filmul... si mai sunt dar nu-mi aduc aminte acum... dar sunt mai tari semi-dramele romantice decat comediile romantice, my opinion :)