Cine mai face fitness?

by: dana_ele2004
Mie mi se pare ca s-a cam invechit ca si moda. Acum se aude de altceva spinning, tae-bo. Era oricum un pic cam plictisitor. Seamana foarte mult cu exercitiile pe care le faceam in scoala generala.

lauraionescu19

lauraionescu19

Motivare in sport si slabire sanatoasa

28 Mai 2013, 10:43

Cristian Margarit vine la Health&Fitness Tour Romania #2 sa ne vorbeasca despre diete si miturile acestora. In ultimii ani suntem bombardati cu tot felul de diete minune, care ne asigura un organism sanatos si un trup de invidiat. Cat de eficiente sunt aceste diete si cum ne influenteaza ele echilibrul general al organismului o sa aflam pe 20 iunie, de la 18:45, de la Cristi.

Adrian Soare, speaker motivational, pasionat de sport ne va vorbi la acest seminar despre motivare si cum putem avea rezultatele dorite utilizand puterea noastra interioara.
https://www.facebook.com/events/45534/

samea

samea

Va recomand cu caldura Salsafit Gym

24 Oct 2011, 20:10

SALSAFIT GYM – la Magazinul Unirea – Bucuresti: aerobic, tae-bo, step, zumba, salsafit, cardio-fitness, dans - salsafit, salsa cubana, yoga, auto-aparare (Krav Maga) este o sala de fitness cu programe pentru orice varsta, conditie fizica si scop legat de fitness, singurele conditii fiind sa fii apta pentru efort fizic, sa stii ce vrei, si sa vrei cu adevarat sa reusesti! La noi vei gasi programul sau combinatia de programe care ti se potrivesc, iti fac bine, iti fac placere si te motiveaza sa perseverezi astfel incat sa obtii si sa-ti pastrezi conditia fizica pe care ti-ai dorit-o dintotdeauna!
Alte atuuri sunt preturile mici si locatia, SALSAFIT GYM fiind foarte accesibila cu orice mijloc de transport.

Program: Luni - Vineri 08:00 - 21:00
Sambata 10:00 - 18:00

www.salsafit.ro
021.30.30.244; 0728.94.72.71

papp_istvan_fitness

papp_istvan_fitness

Fitness-ul nu este demodat...

16 Sep 2009, 00:21

Spinning-ul si tae-bo-ul sunt antrenamente predominant aerobice(ai nevoie de oxigen pentru sintetizarea energiei). Te simti energizata DUPA pentru cateva ore. Insa efectul dispare. Dupa sala, esti obosita pentru ca metabolismul ti se ridica de la 24-72 ore dupa antrenament, timp in care ti se repara fibrele musculare deteriorate in timpul antrenamentului.

Fitness-ul sa invechit pentru ca va lasati induse in eroare si va lasati ghidate de mentalitatea de grup. Asta ca sa nu folosesc alt termen.

rauzan

rauzan

:D

08 Iun 2009, 20:12

bicicleta de fitness la ce e buna? e buna pt abdomen?

andreea_patrascu

andreea_patrascu

Fitness

30 Ian 2008, 17:54

Fitnessul este in continuare un sport accesibil, usor de practicat si necesar pentru a fi in forma.

seofirst

seofirst

calorii arse - sport activitati exercitii fizice

17 Nov 2007, 03:31

Lucrez la un sistem de ajutor in combinare planificarii activitatilor fizice si planificarea alimentara

Cate calorii arzi cand practici sport, activitati si exercitii fizice

sabb

sabb

power plate

12 Nov 2007, 12:56

si eu tot la fitness am ramas. perfect de acord. tocmai de aceea tot aduc aminte de power plate, este aparatul meu preferat de fitness. plus ca stau doar 10 min/sedinta, deci nu ma plictisesc :D

michelle_caro

michelle_caro

fitness-ul este mult mai eficient

26 Oct 2007, 09:42

Fitness-ul este plictisitor doar daca nu ai o motivatie puternica sa-l practici. Cand ai un obiectiv bine stabilit si vrei sa arati foarte bine sau sa te mentii in forma, cred ca esti al naibii de motivata.
Da, au aparut zeci de alte metode de a slabi, de a tonfia musculatura, de bodysculpture, dar in opinia mea fitness-ul este cel mai eficient. Pentru ca aparatele din sala, sunt concepute de asa maniera, incat iti izoleaza perfect zona musculara care vrei sa o lucrezi. Poti sa lucrezi izolat abdomen, cvadriceps, biceps femural, lombari, etc ... daca esti deficitara la capitolul "fesieri" poti prin fitness sa ii izolezi foarte bine si sa ii tonifici sau sa scapi de tesutul adipos.
Tae-bo are componenta cardio, slabesti cateva kg dar asta nu inseamna ca si musculatura se tonifiaza. Spinning-ul contine componenta cardio, slabesti dar nu lucrezi trenul superior (nu iti lucrezi musculatura bratelor, a dorsalilor, umerii...) etc ...
In sport nu este vorba de moda, ci de eficienta.
Si daca vrei sa ai rezultate si sa arati frumos este nevoie de munca multa si efort.

sabb

sabb

power plate

05 Oct 2007, 13:59

eu slabesc cu power plate. am ales acest mod in principal pentr ca sunt o lenesa :D o sedinta de power plate dureaza 10 min deci mai mult decat super pt mine. si vad ca deja incep sa dau jos :))

gymy

gymy

sunt plina de viata

14 Mar 2007, 09:57

desi am aproape 35 de ani nu merg la nici o sala dar in fiecare zi la mine acasa fac aproape o ora de exercitii,bineinteles cu ajutorul dvd-iurilor si vreau sa va spun ca in fiecare zi sunt intr-o forma excelenta si mereu plina de viata,iar marea majoritate a prietenilor pe care mi fac sunt cu mult mai tineri decat mine,dar se simt foarte bine in compania mea.la fel si cei doi copii ai mei ,baiatul de 17 ani si fata de 11 ani.eu sunt o prietena de alor ,nu sunt mama si ma simt excelent

gymy

gymy

ma mentine in forma

14 Mar 2007, 09:52

fa in fiecare zi macar 30 de minute de fitness si vei vedea atunci cat de tonica si plina de viata te vei simti

lali200380

lali200380

sala

23 Sep 2006, 21:10

intr-adevar timpul nu ne permite sa mergem la sala dar daca exista ambitie cred ca putem face si asta.in cazul meu problema e ca in preajma casei mele chiar nu exista nici o sala amenajata si astfel decat sa ma deplasez pana in centru prefer sa raman acasa si incerc pe cat pot sa fac ceva miscare acasa.sper sa ajute la ceva.

raluk

raluk

Fitness down

11 Sep 2006, 22:41

Eu consider ca fitnessul este oarecum plictisitor si ai nevoie de multa energie pentru a-l practica ca lumea. Eu dupa o zi obositoare nu am pic de energie in sala de fitness si mi-e greu sa ma mobilizez, iar prin urmare nu lucrez la capacitate maxima, asa ca lucrez oarecum degeaba. Pe cand la Tae Bo si Spinning te mobilizezi vrand-nevrand, ba chiar dupa aceste antrenamente te simti mai energizat. Si efectele mi se pare ca se vad mai repede. Totusi, antrenoarea mea de Tae Bo recomanda combinarea antrenamentului de Tae Bo cu sedinte mai rare de Fitness.