par gras

personlilly_buterfly

am auzit ca bicarbonatul de sodiu amestecat cu sampon iti face parul super curat, a incercat cineva pana acum?

• person hmmm

mai degraba imi cumpar un sampon profesional decat sa apelez la aceasta metoda:)

06 Sep 201210:41
  • person metoda

bicarbonat de sodiu amestecat cu sampon se foloseste de fapt impotriva matretii. insa asa este, lasa parul curat. atentie insa la parul lung, in urma acestei proceduri, se incurca/incalceste destul de mult. de asemenea, folosit in abundenta bicarbonatul poate schimba usor culoarea parului (nevopsit). se maseaza usor pielea capului, altfel se risca iritarea pielii capului din cauza bicarbonatului (chiar si dizolvat in sampon). strict pt par gras, fara matreata, ar trebui cautata alta metoda. insa fiecare poate reactiona diferit la aceeasi metoda/produs.

05 Sep 201221:10
  • person eu nu as incerca

nu stiu pe nimeni care sa foloseasca bicarbonatul de sodiu pentru par, mai repede cauta un sampon uscat daca ai parul gras. de obicei se gasesc sub forma de spray si se folosesc intre spalari

05 Sep 201212:46
  • person buna

nu am auzit de aceasta metoda, insa este o noutate pentru mine si chiar o sa incerc. Imi place sa am grija de parul meu, sa arate cat mai sanatos si bine, deci merita testat.

19 Iun 201213:42
  • person am auzit

si eu de aceasta metoda, m-am tot gandit sa incerc dar am uitat:)

19 Iun 201213:37
Recomandari

Newsletter Ele.ro

poza mea
  • person

"cand ai 10 pasi de facut, 9 pasi sunt jumatatea drumului.(proverb chinez)"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

BLOC NOTES A5 96 FILE DICTANDO COPERTA

25 RON   32 RON