idei de cadouri

personcarm3n

Dragele mele
Sigur ne-am confruntat toate cu dificultatea de a alege cadoul potrivit pentru iubit/sot/parinti/ sefi stc. Am deschis acest subiect pentru a ne impartasi idei de cadouri pentru cei dragi. Ma gandesc sa fac un fel de baza de date cu toate ideile de cadouri (de la voi, dar si de la rudele si prietenii mei) pe care sa o pun aici, pe forum. Ce ziceti?

• person continuare hmm :))

cu subtiteare cu cuv despre voi doi poate si o melodie frumoasa .... recomand david gray this year love ....sunt multe ideei de cadouri sincer sa fiu in ficare zi poti sa inventezi ceva .... o pers zicea ca sotul ei lucreaza la birou .... maine te sfatuiesc sa ii bagi in buzunar un biletel pe care sa scrie asa .. iubitule azi dormi pe canapea .......... pe partea cealalta LANGA MINE ..... in lenjeria ceea 9 ... imi inchipui ce zi la serv la avea sotul tau abia va astepta sa doarma pe canapea ....uite acum scriam la pc si langa mine aveam un cutter si m-am gandit asa ..la cutter ca sa tai tre sa impingi lama dintr-o parte in alta de ce nu in spatele lamei un TE IUBESC ... e un obiect destul de folosit ...sincer nu sunt n-am fost niciodata casatorit insa faza cu plictiseala sau ca te saturi de celalat mi se par absurde pt ca voi , noi lasam sa se intample asa .. asa ca de azi puneti-va pe treaba ... a mai am sa va mai zic cadoul meu de azi pt iubita mea ... e un tort mare cu frisca si capsune made by me pe care mai am doar de scris 9100 .... de la ce .. pai atatea zile are de cand sa nascut ... inca un motiv pt ca sa sarbatorim
    va multumesc si va doresc un week-end placut

09 Sep 200710:09
  • person hmm

sincer sa fiu nu mi sa parut a fi asa mult imaginatie ...decat o ideea mi-a placut tare mult ceea cu cina in cada ....iar cea cu ciocolata hmm merge si poate fi mutata si in alta parte de ex in pachetul de tigari eu asa am facut odata pt ca mai ales ca mai toti barbati din ro fumeaza (* eu l-am dat iubitei) apoi sunt cadouri de genul ... ii faci dimineata o cafea aduci ziarul de sport preferat ... tu cu cadoul cel nou o lenjerie mai sexy .... asa in ziar bagi o hartiuta cu un msg gen iubitule in timp ca tu citesti ziarul eu ma "joc" sau ... singura in pat in lenjeria ceea noua .... sau uite un cadou pe care eu nu am apucat sa il ofer niciodata o idee proprie dar din pacate nu am gasit pers potrivita uite se ia o pasta de dinti se goleste se scrie o declaratie de dragoste si face fisic se lipeste de capac si se baga in tub ... nu cred ca e ceva mai romantic cand dimineata buimacit de somn sa te trezesti cu ceva asa de frumos .... ai mai citit la un momet dat ca cineva zicea ca sotul ei ii plac jocurile pai nimik mai simplu la jocul cel nou fai un filmult cu voi 2 apoi i-l bagi in jocul respectiv sub forma ori de silde ori de filmulet si mai adaugi ceva text subtitrare c

09 Sep 200710:00
  • person dorinte sunt multe

normal ca atunci cand ii faci cadou unei persoane te gandesti sa ii placa...iar dak nu o cunosti,nu ai idee ce ii place cauti intradevar de inebunesti si pana la urma iei primul lucru vazut prima oara:)) parerea mea este ca gestul conteaza nu valoarea cadoului.sunt cu prietenul meu de 6 ani si nu a existat ocazie sa nu imi cumpere cadou si orice ar fi dak e primit de la el pt mine e cel mai frumos cadou,tin mult la ele pastrandu-le.odata mi s-a spart unu dintre ele primit de 8 martie si am plans,singurul cadou pierdut dar a trecut :P

25 Oct 200600:26
  • person :)

Stiind cam ce ii place, de fiecare data cand vad ceva frumos ii iau. Si cum suntem amandoi la fel si avem aceleasi preferinte, nici nu se pune problema sa nu ii placa, mai ales ca vine de la mine.

11 Aug 200613:05
  • person Casatoriti de 5 ani, impreuna de 8 - cadouri

Asa cum bine spunea cineva, intr-o relatie longeviva ideile gen portmoneu, etc se epuizeaza...
    In cazul meu , el avand un job la care merge la costum, ii iau destul de frecvent la anumite ocazii cate un set de camasa, cravata si curea , set de pixuri elegante fiindca oricat de sofisticate ar fi le pierde mereu si scrie tot cu de-alea inscriptionate de la diverse firme, alta combinatie de cadou - pantofi si curea - , la o ocazie super speciala i-am luat o bratara de piele cu aur, de-a lungul timpului i-am mai uat portmoneu, ceas, diverese chestii pentru birou : suporturi de cd-uri, de carti de vizita, etc...

07 Iun 200613:25

eu sunt cu iubitul meu de 6 ani si 3 luni(am avut o perioada mica in care am fost despartiti dar atat)...nu de la inceput a fost asha atent in sensul romantismului,dar a devenit pe parcurs pt ca eu sunt genul surprizelor...cadouri pisi am primit f multe de la el...atat obiecte gen parfumuri,imbracaminte,cosmetice dar de foarte multe ori aceste cadouri au fost alternate cu surprize gen...flori ascunse in diferite locuri(sub perna,printre maimutoii mei...),tort in forma de inima cu o declaratie de la el,...el nu gateste,nu se pricepe deloc,dar odata a gatit pt mine:)si felul meu preferat(ciorba de perisoare)si-a dat putin silinta pt ca nu e asa usor sa faci o ciorba...intr-un an la mare,ma trezit la 5 dimineta,m-a legat la ochi si ma dus pe plaja si acolo mi-a spus ca imi daruieste rasaritul de soare:)...sunt norocoasa si stiu pt toate astea dar sa stiti ca sunt multi baieti asha si multi devin asha daca le aratam cum suntem noi mai fericite...un barbat nu va fi niciodata romantic sau inventiv daca noi nu suntem sau daca noi nu le aratam ca asteptam si sa fie asha....daca vom astepta sa pice din cer!!!sincer astepati degeaba:).....a mi-am amintit un cadou facut de mine pt el....am facut gen proiect de licenta povestea noastra de dragoste,cu poze cu amintiri,apoi am dus-o la o legatorie:)...totul cred ca tine de fiecare in parte noua ne place sa fim asha,poate sunt alte relatii carora li se par stupide surprizele de genul si prefera obiecte de valoare si atat!

07 Mar 200616:44
  • person buna fetelor

n-am zis ca trebuie neaparat sa le dam iubitilor mereu numai obiecte decorative pentru ca isi vor umple casa de tot felul de prostioare
    e bine sa-i dai ce are el nevoie dar ce faci cand sunteti impreuna de 6 - 7 ani si locuiti impreuna de 1 an? haine si cosmetice ii cam cumperi si in restul anului.... astept pareri :)

07 Mar 200616:20
  • person Ella, eu si cu iubitul meu

suntem de 6 ani impreuna , asa ca nu stiu cum va fi peste 4 sau mai multi ani, dar am remarcat ceva la el, ca-i place f mult sa faca surprize, nu conteaza daca sunt eu, sau mama lui, sau altcineva, deci are o fire generoasa si savureaza momentele cand daruieste ceva, si cred ca asta e natura firii lui, si n-are nimic de-a face cu relatia noastra , pur si simplu, asa e el ! :))
    Sa fii iubita, Ella, pa !:))

07 Mar 200614:42
  • person WOW, Corina:))

Dar stiu ca s-a chinuit ceva logodnicul tau sa-ti faca acea surpriza !:)) Si cred ca si tu ai fost incantata de gestul lui foarte mult ! :))
    Apropos de surprize : al meu cand am implinit 6 luni de cand eram impreuna , a imprastiat petale de trandafir pe pat si a umplut dormitorul de lumanari, si am facut dragoste la lumina lor !:))
    Sau alta surpriza de la el :era ziua mea de nastere si eram tare amarata ca el nu-mi urase La multi ani , desi abia ne trezisem ! Ma gandeam cum sa-i spun ... Pleaca el la munca si gasesc in geanta pe care o iau la scoala o punguta care continea un sutien Triumph, pe care stia ca mi-l doresc f mult , plus o felicitare cu gandurile lui pt mine ! Nu m-am bucurat de sutien, cum m-am bucurat de felicitare , stiind cat de greu ii vine sa exprime in cuvinte ceea ce simte pt mine !:)) M-a emotionat pana la lacrimi ceea ce el imi scrisese acolo ...
    Si asa a facut si cu inelul de logodna, mi l-a ascuns in sertarul cu lenjerie, asa, mai la suprafata, nu-ti spun bucuria mea cand l-am gasit ! :))
    El cand imi face ceva cadou se orienteaza f mult dupa ce-mi doresc in acel moment si exact acel lucru mi-l daruieste !:) Si desi are alergie la flori, nu-l lasa inima sa nu-mi daruiasca pe langa si un buchet de flori ! :))
    Corina, tie ce-ti daruieste logodnicul ?
    Intrebarea e valabila si pt voi, fetelor !:))

07 Mar 200612:32

multumesc pisi...nu stiu cat de originale sunt pt ca si eu uneori ma mai inspir...dar imi place f mult sa surprind placut...mcar din cand cand sa dau putina dulceata unei anumite zile...la mine e frumos pt ca e reciprocitate...!uite spre exemplu cand eu si prietenul meu am implinit 2 ani...m-a invitat la el in ziua aia,facandu-se ca a uitat de ziua noastra,spunandu-mi ca e nu stiu ce meci...vai m-am dus plina de nervi pregatita de un mare scandal.........si cand am ajuns la el mi-a lasat usa intredeschisa si din loc in loc erau biletele cu indicii si cate o declaratie de dragoste..la sfarsitul biletelelor am gasit un imens buchet de flori de toate felurile....am ramas uimita pt ca el nu e cel mai romantic om dar stia ca mie imi plac surprizele astea si a facut-o cu gandul la mine!eu sunt asha si incetul cu incetul reusim amandoi sa ne dam culoare relatiei:)

06 Mar 200619:42
  • person Draga Carmen,

nu stiu cat de impresionat ar fi al meu daca i-as oferi cadou ceva decorativ , nu prea cred ca l-ar incanta in mod deosebit ! Eu cand ii fac cadou ceva ma orientez de ce are nevoie (spre exemplu, portchei din piele i-am facut cadou, stiam ca are nevoie ), dar si daca isi doreste f mult ceva (spre exemplu pusese ochii pe niste boxeri transparenti de la Versace , i s-au parut f scumpi, asa ca am economisit si i-am cumparat eu acei boxeri si ii i-am facut cadou ) !
    Ii plac f mult jocurile pt PC, asa ca a primit si asa ceva cadou din partea mea !
    Deci, idei sunt f multe , depinde de la persoana la persoana ce-si doreste in acel moment sau ce are nevoie ! :))
    P.S. Iar canuta cu chipul meu sau al lui , chestii din astea personalizate, nu mai mi se par de mult atragatoare !Dar depinde de gusturi !
    Pt Corina: frumoase ideile tale si atat de originale, sa stii ca o sa-ti " fur " ideea cu ciocolata !:)) Mi-a placut tare mult ! Dar o sa-i spun ca m-am inspirat de la altcineva, promit !:)

06 Mar 200617:56
  • person my idea

corinutza,
    interesante ideile tale
    eu zic ca merg si obiectele decorative, cum ar fi lampa pt aromoterapie - cu ulei afrodisiac :), un aranjament de sticla cu un te iubesc in interior sau obiecte personalizate - cani, tricouri cu poza voastra, un CD personalizat....

06 Mar 200612:29

cadouri pt barbati..este atat de greu la un moment dat mai ales intr-o relatie de lunga durata,pt ca se cam epuizeaza parfumul,portofelul,cravata,camasa...incat numai stii ce sa-i daruiesti si vrei mereu sa il surprinzi placut...eu spre exemplu combin...de ziua lui i-am cumparat un aparat de barbierit si am combinat cu ceva dragut...am luat o ciocolata,am deschis ambalajul usor,am scris o declaratie pt ziua lui si apoi am lipit la loc ambalajul,a fost f placut impresionat...altadata de ziua lui am organizat o cina romantica in cada:)a fost o seara de vis si mi-a spus ca a fost unul din cele mai frumoase cadouri primite de la mine...mie imi place sa imi pun imaginatia in miscare...uff ce frumos ar fi sa aiba si barbatii imaginatia noastra:)...imi place deobicei sa ii daruiesc indiferent de ocazie ce stiu ca i-ar place lui si l-ar incanta pe el si nu pe mine...a...odata i-am dauit 2 bilete la un meci de fotbal(vazusem intr-un film si mi-a placut ideea)si i-am spus ca se poate duce cu orice prieten vrea el...dar el a ales sa mearga cu mine:)..eu spun ca daca iti pui imaginatia si iubirea in miscare este imposibil sa nu gasesti un cadou care sa-i placa si care sa il si impresioneze si in acelasi timp sa ramai si cu o amintire frumoasa din ziua respectiva:)!

05 Mar 200616:57
  • person Ce cadouri ii putem face sotului sau iubitului?

Asta este si ideea mea numai ca baza de date este in lucru si pentru asta am nevoie si de parerile voastre. Dupa ce o sa identificam ce fel de cadouri putem da, o sa pun baza de date completa de forum. Asa ca hai sa vorbim despre cadouri. Daca e mai usor sa-i faci cadou unei femei, unui barbat ce-i putem da?

03 Mar 200613:34
  • person Hmmm

Poate ar fi misto sa se puna pe site o astfel de baza de date. Ce ziceti?

03 Mar 200612:00
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Merita ?
  • person

"http://luiza.zboara.eu - sau - fericirea daruita de copii"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

GHIRLANDA CARTON HAPPY BIRTHDAY 2M

9 RON   11 RON