O crema care nu usuca tenul

personwonderland

imi puteti recomanda? sa o pot aplica inainte sa ma dau cu fond de ten....mersi

• person baza

o baza de machiaj hidratanta zic ca ti-ar ajuta mult!

03 Mar 201601:19
  • person Apiserum

Iti recomand o crema pe care o folosesc zilnic inainte de a aplica fondul de ten – crema de zi Apiserum Dr. Nobis. E facuta in Germania, dar se poate gasi si la salonul Apiestetic. Pentru tenul meu uscat e numai buna, ca are in compozitie numai ingrediente naturale. Daca esti curioasa, o poti gasi la ei. poti ajunge usor ca au sediu intr-o locatie centrala, pe C.A. Rosetti. Iti las si site-ul aici: http://www.apiestetic.ro

11 Feb 201312:48
  • person ciao

Pot sa iti recomand cu mare placere o masca.
    Pui intr-o cratita 10 linguri de lapte, 5 de cacao si 5 de cafea(macinata). le amesteci pe foc si se formeaza o crema. o lasi sa se raceasca dupa care o aplici pe fata.
    este minunata. hidrateaza intens.
    o lasi 20 de min sa actioneze. cureti fata cu apa calda si aplici o crema sau demachiant de la yves roche. nu vei mai avea prob cu fata.
    sper sa incerci

11 Nov 201218:04
  • person anti-age tinted day cream

e o crema - fond de ten, dar eu o folosesc inainte de a aplica fondul de ten pentru ca are o nuanta deschisa. imi place ca hidrateaza si matifiaza tenul si in plus este buna si pentru riduri

30 Oct 201207:33
  • person crema

hey,

daca ai incercat tot ce se poate incerca de pe piata cosmetica/dermatologica, te sfatuiesc sa gasesti un medic care are propria lui gama de creme. stiu de la bunica, farmacista, ca ingrdientele active sunt in proportie mai mare fata de ceea ce exista acum pe piata.
    am un medic esteticin la care merg, daca vrei pot sa intreb daca are gama de creme.
    sunt sigura ca vei gasi ceva bun pentru tine, e important sa iti cunosti tenul si sa nu il incarci. o crema neadecvata iti poate schimba aspectul tenului.

26 Oct 201213:49
  • person Apidermin

Apidermin, mai ales acum ca vine frigul...
    Multe sfaturi utile am mai gasit aici:
    http://despreten.wordpress.com

21 Oct 201217:42
  • person crema de zi

buna, eu folosesc o crema pentru fata, de zi, de la Nivea:) e ok

16 Oct 201212:11
Recomandari

Newsletter Ele.ro

Mici minciunele de efect.
  • person

""nu vreau decat un colt de cer sa cada pe pamant...""

Blog Ele.rochevron_right