C elulita si piele moale

by: 
Nu stiu exact care e problema mea. Sunt o slabanoaga(am 50kg la 1,68). Si totusi am celulita pe fundulet (si credeti-ma ca e foarte micut:)nu am nici coapse, solduri etc). Ce pot sa ii fac? NU vrea sa fac muschi acum, vreau doar sa scap de celulita aia care arata oribil mai ales pe un fund asa mic:(.Inca ceva. AM sani frumosi dar pielea mea nu e destul de ferma, am impresia ca daca mai cresc putin o sa se lase. Am abia 18 ani, nu vreau sa incep sa folosesc cine stie ce creme de pe acum ptr ca si acesta este unul dintre motivele ptr care pielea isi pierde din elasticitate. Orice sfat e bine venit. Multumesc anticipat!

andreea_patrascu

andreea_patrascu

Nu chiar

25 Ian 2008, 17:45

Nu chiar, trebuie sa tii si un regim destul de dur, nu ai vazut ce drastic era Octavian Belu cu gimnastele? Dar poti avea o silueta de invidiat si practicand doar gimnastica insa nu ca cea a gimnastelor profesioniste.

melania_antony

melania_antony

gimnastica si regim?

25 Ian 2008, 17:43

Practicand gimnastica in sine si din cauza antrementelor se obtine o silueta de invidiat, sau trebuie tinut si un regim drastic?

julya_ionescu

julya_ionescu

sport

12 Dec 2007, 15:28

Doar faptul ca esti slaba nu te scuteste de celulita,asta tine de metabolismul tau.Pt. a scapa de celulita fa sport,chiar daca esti slaba,si astfel tesutul adipos urat modelat va disparea.

iuliagf

iuliagf

:)

04 Iul 2006, 23:39

cu alimentatia cum stai- e foarte importanta!
degradarea tesuturilor are mai multi factori-iar o alimentatie sa zicem dezechilibrata poate contribui si ea; oricum la virsta ta ai suficient timp de sala sau alte forme de miscare(super recomandare)- cit despre fundulet- cred ca datorita faptului ca mult timp il petreci sezind(scoala),circulatia singelu este deficitara in acea zona o perioada mare de timp,de aceea e mai afectat ca alte zone(+genetic)- mergi la un cabinet de masaj- cel mai simplu; in general un aport normal de vitamine asigura elasticitatea pielii- fructe proaspete sau un complex de vitamine din farmacie; Bafta!

pinky

pinky

:)

06 Apr 2006, 12:08

eu zic sa te apuci de un sport, ori inot, ori sa te duci la sala, sau niste dansuri ceva... ca oricum pana sa faci muschi dureaza, nu te faci ca la culturism, pur si simplu te tonifici si te mentii in forma :)