Cat sa las de la mine?

by: miruna_alice2004
Buna Buna.....si-o capsuna:) am inceput intr-o maniera mai vesela cu toate ca ceea ce o sa va relatez nu este tocmai atat de "roz". La varsta mea, 22 de ani, ar trebui sa am parte de cat mai multe distractii, de prieteni cat mai multi si de lucruri pe acre in general le face un tanar. Dar uite ca nu-i asa......L-am cunoscut pe EL. Dragut, admirat, stilat, cam tot ce ai vrea de la un barbat. La inceput toul este, ca de obicei, extraordinar. Ne-am mutat impreuna dupa nici o luna si atunci cand el a fost sigur de faptul ca eu nu l-as parasi indiferent de ce ar face, atunci au inceut problemele: lipsa de acasa, seri intregi cu baietii, telefoanele la care nu raspundea, culminand de Revelion cu promisiuni ca vine sa petrecem impreuna dar si-a facut aparitia la 5 dimineata pretextand ca a trebuit sa stea cu mamam lui venita din Italia. Am cedat si ne-am impacat. Eu nu sunt o persona geloasa, cel putin nu eram...Insa toate acele gesturi pe care el le facea m-u dus cred la o stare de gelozie mai mult decat normala. Tot timpul imi reproseaza ca sunt un pic cam "nebuna", ca il banuiesc de lucruri de care el nici nu are habar. Ca sa nu fie doar astea s-a mai adaugat si o fata.....fata cu care el vorbeste pe yahoo messenger.Am zis ca e ok, ca nu are ce sa se intample atata timp cat ea este departe (in Rusia) si el aici, insa aseara am facut un lucru pentru acre imi pare rau.....ca niciodata i-am luat telefonul si m-am uitat in el....mai exact la apelurile pierdute si la mesaje....si ghiciti voi ce am gasit....apeluri de la ea si 2 mesaje in care ii spunea ce dor ii este de el. Am zis ca merita sa incerc pana la capat si am dat si la cele pe care el le trimisese.....surpriza....un mesaj in care ii spunea ca si lui ii este dor de ea. Am simtit cum ma ia cu calduri si am zis ca pun capat relatiei insa ceva ma opreste...nu stiu daca il iubesc atat de mult incat sa ii iert toate lucrurile urate pe care mi le face sau daca eu sunt aia paranoica si nebuna.....va rog mult dati-mi un sfat , oricat de mic ar fi el...pentru ca simt ca nu mai rezist. Va pupic pe toate

doe

doe

felicitari,capsunico

28 Ian 2006, 22:45

ei bine ca ti-ai luat inima in dinti si ia-i inchis usa.Dar asta nun seamna ca nu ati ramas prieteni.Ca daca imi raspunzi ca nu,atunci ceea ce afost intre voi nu a fost iubire.Fai ceea ce nu ai putu sa faci pana acum.te pup capsunico

doe

doe

vrei sa suferi mai tarziu?

28 Ian 2006, 22:33

Este foarte neplacut ca de revelion sa nu-l fi facut impreuna.Acest tip are nevoie de un soc care trebuie sa il oferi tu.Si cum?Iati o pauza si vezi ce sentampla dar ez sa fie lunga.Atunci fi atenta la cese petrece cu tine si cu el.Asa sa-i dai de inteles ca tu defapt nu mai vrei sa fi cu el sa vezi ce face.Timp in care esti foarte atenta la ce sentampla.Si cu siguranta vei sti ce sa faci mai incolo.Nustiu cine ar putea sa stea asa departe de tine,eu sincer nu,de ce.Pentru ca am remarcat la tine ca esti,glumeata.Daca el chiar te iubeste te va cauta sin gaura de sarpe,numai sa nu-l parasesti.Poate ca sa-ti spuna sa tentorci inapoi,dupa un timp sa renunte,asta inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat.Oricum nu vei ramane mult timp fara partener,de ce, te ajuta umorul pe care il ai.Bafta.Capsuna

miruna_alice2004

miruna_alice2004

Abia acum...

26 Iun 2005, 07:25

M-ati sfatuit sa plec si sa il las...mi-am ascultat inima si nebunia care m-au condus pana azi...GATA...Am amenintat atunci ca o sa plec din viata lui si s-a mai potolit...dar acum GATA...a degenerat in altceva azi....am o viata inainte si mult timp de recuperat....poate nu langa un barbat ci poate doar langa mine...sa mai fiu si cu mine, sa-mi mai traiesc si eu viata....ma simt impacata cu mine pentru ca stiu ca voi putea fi fericta...azi ma gandeam la cate lucruri frumoase faceam eu inainte de El...si imi placeau...si ma simteam implinita...de ce sa refuz imi refuz acele lucruri poate neinsemnate dar care pe mine ma multumeau?...am multe de oferit celor din jur...am multe sa-mi ofer mie...nu am varsat o lacrima cand am vazut ca pleaca...nu am simtit decat o usurare...o senzatie de bine pentru mine...nu ne-am spus un cuvant...am plecat fiecare pe drumul lui....stiu ca atitudinea mea il va ambitiona...stiu ca ma va cauta....Dar oare cine ii va mai "deschide usa"? pupicei

alinatrand

alinatrand

pleaca ACUM!

28 Mar 2005, 10:34

NU MAI AMANA, NU AI DE CE SI NU CASTIGI NIMIC.ITI ASUMI RISCUL DE A NU TE CAUTA, E ADEVARAT,DAR DC NU TE CAUTA INSEAMNA CA AI FACUT CE TREBUIA. DC TE CAUTA, LASA-TE GREU, F GREU.
EU TOCMAI AM IESIT DINTR-O RELATIE DE 2 ANI, AU TRECUT 2 SAPTAMANI SI CEVA, NU AM SUNAT SI NU VOI SUNA.PRIMELE ZILE SUNT MAI GRELE,DAR TREC REPEDE...
E GREU, E F GREU, DAR CAUTA IN TINE SI AI SA VEZI CA MAI AI INCA F MULT ORGOLIU SI DEMNITATE...PENTRU DRAGOSTE "TOT" E DOAR O VORBA PE CARE DE MULTE ORI NU TREBUIE SA O APLICAM...
MAI SCRIE-NE SA NE SPUI CUM MAI MERGE!
BAFTA!

miruna_alice2004

miruna_alice2004

cat sa mai las de la mine?

25 Mar 2005, 23:02

Multumesc foarte foarte mult pentru raspunsul atat de promt! Am incercat o ruptura de o saptamana timp in care am fost cu prietenele la munte dar in acele zile parca eram alt om....nu mai vroiam sa fac nimic, nu mai aveam chef de nimic...ma gandeam doar la el...am incercat si discutia serioasa la care el nu a zis nici un cuvant...de fapt am purtat eu mai mult un monolog...nu vrea sa poarte o discutie de genul asta.....spune doar ac nimic inafara de vointa lui nu-l tine langa mine...el vrea sa fie cu mine si de asta si sta....cred ca o sa m gandesc foarte bine la ce am de facut...pt ac in situatia asta deja imi fac mie rau.

eli27ro

eli27ro

nu lasa prea mult

24 Mar 2005, 16:59

Draga prietena, in situatia ta am fost si eu...deh, 25 de ani...am avut timp, din nefericire.
Am iertat , ca si tine, pentru ca eu credeam ca il iubesc.nu era deloc sa, dupa ce ne-am despartit mi-a fost mult mai bine.
Parerea mea...vorbeste cu el dechis, spune-i parerea ta, si mai ales, spunei clar ca nu esti dispusa sa accepti orice.
Draga mea, viata e tare frumoasa si nu merita sa o traiesti asa, in incertitudine.In plus, poate fericirea ta e in alta parte.Hotararea iti apartine, in finel, incearca o "ruptura" si vezi cum reactioneaza, asta daca iti e prea greu sa o rupi deodata.
Nu uita, tu trebuie sa te respecti si asta si prin calitatea celor care iti sunt aproape.
Te pup si ne spui ce faci, da?

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.