Ce ai face daca l-ai insela?

by: melania_antony
Ce ai face daca intr-un moment de cumpana ai alege sa iti inseli iubitul? Ai pastra secretul, ai discuta doar cu cea mai buna prietena sau i-ai spune lui ?

intuneric

intuneric

06 Mar 2012, 05:06

I-mi pare bine ca la acest capitol sunt si oameni cu experinta.
Adica, ganditi-va ce s-ar intampla daca persoana care oricum nu a simtit pe cel inselat si i-ar spune tampenia si daca cel inselat s-ar sinucide?
Si pentru cine crede ca toata lume are fanteziile proprii e coplect eronata fiindca exista si dedicatie absoluta. Iar asta nu inseamna ca exista nebuni. Iar daca crede sa defineasca notiunea de nebun. De obicei nu numai Omul dar si o mare parte din animale se dedica mai ales familiei. Aceasta e diferentiata de Instinctul de Conservare manifestandu-se in special la oameni. In afara influentelor biochimice Omul are darul sa construiasca adevarata Iubire iar cand Barbatul si Femeia reusesc, ei au trecut de barierele materiale unde se contopesc cu Energii deosebite de acele pe care le cunoaste Stiinta. De aceea Stiinta nu poate sa le contrazica fiindca ea poate studia deocamdata doar Stiinta Materializata.Deci, acei care reusesc sa construiasca adevarata Iubire nu mor nici o data.

intuneric

intuneric

06 Mar 2012, 04:32

Dar de cand e necesar sa-l inseli si asta nu inseamna ca aceste persoane sunt usuratice? Adica a insela nu inseamna slabiciune si daca stie ca va insela la ce mai sta langa oameni doar ca sa insele si sa se scuze ca provoaca sinusideri, dureri, sau sa suporte pedepse sau chiar moartea? daca e asa de simplu sa inseli la ce e nevoie sa explici ca esti o usuratica? sau usuratec? Iar daca se pune problema de a recunoaste de ce nu recunoaste de la inceput ca nu poate avea o relatie de prietenie cu nimeni? Omul este constient de greselile proprii si reactioneaza prin schimbare prin a nu gresi asta insemnand ca rationeaza ceea ce i-l diferentiaza de animale Ok?

eva31

eva31

Pai...

24 Sep 2011, 23:55

Nu cred ca l-as insela. Intai i-as da papucii si pe urma m-as duce la altul.

nociolina

nociolina

l-as cam parasi

13 Sep 2011, 10:59

Eu nu prea ma pot ascunde prea mult. Chiar mi s-a intamplat sa-mi insel partenerul, dar dupa o luna sa-i spun si sa ne despartim. Oricum nevoia mi se pare cumva normala, mai ales daca intervine rutina, dar asta inseamna sa muncesti mai mult la relatie nu sa te duci in bratele altuia, unde, normal totul este roz si frumos, la inceput.

tashulina

tashulina

@darcom

15 Iun 2011, 15:30

Un sfat destul de exact si la obiect, spus cu detasare.

Insa ce te faci cand dispare detasarea si esti prinsa intre doua sentimente, acela de a-i spune pt ca asa ti se pare normal, sa nu il minti, si acela de a nu-i spune, pt ca exista riscul sa il pierzi...

darcom

darcom

Mama cate sfaturi !

13 Iun 2011, 08:12

Una/unu ca lasal,alta ca daca nu te multumeste intai lasal apoi gaseste-ti altul.Ma da pentru unii se pare ca viata sociala este o stiinta exacta!:)))
Sfatul meu ar fi altul:
Nu confundati viitorul cu aventura !
Ti-ai ales un barbat, esti convinsa ca la modul general e ok,nu ai de ce sa-l lasi.Mai gaseste-ti ceva pe "alaturi" si invata sa manipulezi ambele "subiecte" fara sa-sti strici familia.

L-as insela

13 Nov 2008, 23:14

daca nu l-as iubi, iar in aceiasi zi i-as spune ca totul s-a terminat intre noi :)

lidia-fetesti

lidia-fetesti

nu cred ca i-as spune

11 Nov 2008, 14:38

...pt ca nu vreau sa stric ce avem deja...dar nu cred ca l-as insela, pt ca nu suport sa traiesc pe 2 planuri

pisi

pisi

roxy,

25 Sep 2008, 12:07

daca e doar o fantezie, n-ai de ce sa-ti faci griji! toti avem fanteziile noastre secrete, fii convinsa ca si el le are pe ale lui! :)

roxyland87

roxyland87

infidela cu gandul

19 Sep 2008, 21:51

daca ma gandesc sa fac sex cu altul desi stiu ca nu as pune in practica sunt infidela?iliubesc totusi pe sotul meu ce ar trebui sa fac

lanic

lanic

ce sa faci...

14 Aug 2008, 21:19

nu exista cumpana la acest capitol...daca nu te satisface din diferite motive lasa-l liber nu-l insela.

alica

alica

oare?

13 Aug 2008, 14:09

L-am inselat...dar mi-am dat seama ca poate si el a avut putina vina ca am ajuns asa...si totusi nu am vrut sa sufere pt ca l-am iubit.
in 5 luni ,pt ca nu am mai putut sa-l mint,l-am parasit dar fara sa-i spun de ce.Nu am vrut sa sufere, desi cred ca a suferit...dar altceva ce puteam face?
am facut bine oare?

....

09 Aug 2008, 13:36

buna!!!!!am o relatie de 4 ani,cu un baiat mai mic k mine,eu am 22 el 21,chiar daca e mai mic a stiut intodeauna cum sa ma faca fericita...si nu ma interesat nimieni altcineva desi am avut multe ocazii pana de curand cand am cunoscut un barbat de 29 de ani care credti-ma ma zapacit de tot,ce conteaza varsta,nu numai k mi-am inselat iubitul ci ma-m si indragostit ci rau de tot,acum nu stiu ce sa fac..nu stiu ce sentimente mai am pt cel mic,nu stiu cum sa ii zic k nu mai vreau,desi cred k in sufletul meu inca il iubesc sau habar am ce vreau sa fac,important e k,cand sunt cu cel de 29 sunt fericita si implinita...ce sa fac?????

zok27

zok27

./,

01 Aug 2008, 08:00

Il inseli doar atunci cand ceva nu functioneaza intr-o relatie. Cand in relatie nu mai gasesti prietenie, respect, tandrete, sustinere macar morala e cel mai firesc sa-ti gasesti persoana care sa-ti unul dintre aceste goluri.

Oricat de corect as dori sa joc, nu poti rani persoana pe care ai inselato spunandu-i adevarul. O faci doar daca doresti sa reactioneze intr-un mod la care te astepti. Sa te alunge. Marturisirea in sine nu aduce nimanui fericirea si intelegerea. Iertarea e doar o forma de impacare nu de uitare.

Materia umana, are nevoie de energie cand aceasta dispare din corp. Toate emotiile , trairile pe care le recuperam din alta parte echilibreaza aceasta energie.

Cine nu cunoaste starea de a trai cu un barbat care nu stie sa ofere iubire, care nu poate sa poarte o dicutie in doi fara a te face sa te simti inferior in fata lui, cine nu stie ca exista acest barbat de cariera cu pozitie in societate, preocupat sa acumuleze prin invatatura dar niciodata dispus sa-si alinte sotie, sa-i aline durerea, sa o sprijine , sa-i dea un sfat, sa o scoata in societate.

L-as insela dar nu l-as face sa sufere.
Chiar eu si creierul meu, suntem prea multi.

just_me_c

just_me_c

secretul meu

31 Iul 2008, 19:42

Nu i-am spus :))))) pentru ca vreau sa-l pastrez

lolitalove

lolitalove

nu i-as spune

24 Iul 2008, 19:33

daca s-ar intampla, ceea ce nu va fi posibil, nu i-as spune daca as vrea sa mai fiu cu el, nu merita sa sufere asa ca nu ii voi pune o greutate pe umeri.
iar daca l-am inselat ca nu il mi iubesc pai l-as lasa si gata.

...

23 Iul 2008, 15:51

Ai chef sa schimbi calaretul? Lasa-l liber pe cel pe care il ai deja!

monita

monita

.

23 Iul 2008, 15:15

Prin absurd vorbind, daca l-as insela, i-as spune... si as suporta consecintele unei despartiri... Nu mi se pare moral sa ii ascunzi o astfel de intamplare... relatia ar deccurge probabil bine insa intr-un mod fals, pt ca daca ar sti realitatea sigur nu ar accepta sa continue relatia...

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.