Ce faci cand te lasa de una singura?

by: addy
Exista multe cazuri in care ea e cea care munceste (sau aduce mai multi bani in casa decat el) in timp ce el se face ca isi cauta ceva de munca sau viseaza cai verzi pe pereti band bere. Daca stiti cazuri sau va aflati chiar voi in asemenea situatii, please share!

roughrastaa

roughrastaa

hmm....chestie de educatie.

13 Dec 2006, 01:38

Barbatii sunt crescuti sa intre usor in competitie...,iar atunci cand competitia apare in relatia lui ,cu partenera ,pe cel mai important criteriu de evaluare al unui barbat (puterea finanicara...sa fim seriosi ,asta este) ,tinde sa cedeze nervos. Cred ca de fapt ,se inverseaza rolurile. De ce era femeia cea care statea acasa? Pt ca EL trebuia sa mearga la servici ,la santier ,la vanatoare de mamuti...oriunde. Cand se vede "femeie" ,scoate coltii :)

brunetzica

brunetzica

pai sa vedem...

06 Nov 2006, 09:07

Pune-l macar sa faca alte treburi. Cumparaturi, curatenie in casa, sa ia copilul de la gradinita (daca exista copil), sa platesca facturile.In cshimb tu ai putea sa mai intarzii la o cafea cu o colega de birou sau prin magazine sa-ti clatesti ochii cu ce mai e nou in materie de moda ca doar banii astia se castiga greu si "cu multe ore suplimentare" nu? Daca ii convine asa bine, daca nu sa puna el mana la munca si sa asigure necesarul familiei

addy

addy

yup

02 Oct 2006, 14:32

Intr-adevar inca mai exista mentalitatea conform careia barbatul este cel care aduce bani in casa, iar femeia trebuie sa se situeze la un nivel inferior.

Cu toate acestea, sunt multe femei ai caror soti nu numai ca accepta dar le si incurajeaza in cariera.

amedeea

amedeea

... trecut si eu

02 Oct 2006, 10:19

Am trecut si eu prin asa ceva ... Am fost in ambele ipostaze: la inceput castigam mai putin decat el dar cand am ajuns sa fiu platita cu mult mai mult decat el ...ei bine atunci au inceput prbl .. nu suporta ideea .. venea cu tot felul de texte de 2 lei ...Asa ca am pus punct relatiei ...

Cred ca fundamental barbatii nu prea accepta sa stie ca tu ca femeie poti fi independenta (desi daca vb despre o relatie notiunea de independenta nici nu ar trebui sa existe ) ...