Cum procedezi , cand iubitul prietenei tale iti face avansuri?

by: 
- Astepti ca relatia lor sa se incheie , apoi ii marturisesti ca el s-a dat la tine.
- Ii spui direct in fata, ca are la usa un magar.
- Nu faci nimic, eviti sa te mai intalnesti cu ei.

eva31

eva31

Sa nu-i spui direct.

02 Apr 2011, 02:02

Nu i-as spune in fata, pentru ca il va intreba pe el, el va nega si prietena ta isi va crede iubitul. Cred ca m-as vedea doar cu prietena, nu cu amandoi.

nu mai suntem

28 Dec 2010, 02:14

asa apropiati cu ei, ne vedem foarte rar, de sarbatori le mai luam copiilor cadouri, cam atat. Nu stiu daca asta a fost singura lui greseala, caci nu l-am urmarit sa vad ce face, dar vad ca e mult mai retras acum, nu am vazut sa aiba o alta iesire fata de celelalte tipe din gasca noastra. Sper sa isi dea seama ca are langa el o fata care il iubeste din tot sufletul, parca a inceput sa o aprecieze mai mult in ultimul timp ...

scorpion_girl

scorpion_girl

Presupun

22 Nov 2010, 09:49

ca tu mai discuti cu prietena ta. Cum este acum? Sunt fericiti? el s epoarta ok cu ea si cu copiii?
O fi fost doar o greseala singulara faza cu tine?

copiii

29 Sep 2010, 22:48

au doi copii, si nu o sa ii stric eu casa ca sotul ei s-a dat la mine. Nu s-a intamplat nimic intre noi, l-am pus la punct, nu a mai avut nici o iesire de atunci.

criss84

criss84

cum?

23 Sep 2010, 13:20

eu cred ca o prietena buna ii spune adevarul prietenei ei si nu o lasa sa ramana intr-o relatie care oricum nu are niciun viitor

knowhoooow

knowhoooow

Am o solutie pentru toti:

12 Sep 2009, 17:34

Am o solutie pentru toti:
Daca vrei parola email-ului/messenger-ului/Hi5-ului iubitei,iubitului,sotiei,sotului sau a unui prieten noi te putem ajuta.
Avand parola poti urmari conversatiile avute in yahoo messenger, poti seta messengerul sa salveze conversatii cand tu nu esti la calculator si sa le citesti ulterior,
poti vedea toate emailurile pe care le trimite sau le-a primit, poti vedea cu cine comunica pe siturile de matrimoniale/socializare.
Trimite email la adresa: knowhoooow@yahoo.com pentru mai multe detalii.
Aflarea parolei dureaza intre 3 si 10 zile.

1.Avem nevoie de adresa ta de email (pentru contact), de emailul la care vrei sa aflii parola, de numele persoanei.
2.Dupa ce aflam parola iti trimitem dovezi (capturi de ecran din email,emailuri trimise spre tine, absolut orice vrei din email)
3.Verifici dovezile iar noi iti trimitem datele pentru a plati. Plata se face usor, rapid si sigur pentru ambele parti.
4.Dupa ce se confirma transferul iti trimitem parola originala.

Costul unei parole este de 30Euro care se platesc doar atunci cand am demonstrat accesul la email prin dovezi.
Asteptam emailurile voastre

nu i-am zis nimic

13 Nov 2008, 22:58

fetelor, nu am putut, am asteptat sa treaca putin timp si ... azi mi-a scris ca e insarcinata!! Asa ca, buzele imi sunt pecetluite. Sunt trista, as fi vrut sa fiu eu nasa fetitei :(
Seagull, nu ma indoiesc nici o clipa ca nu m-ar crede, dar nu rezolv nimic daca ii spun , imi dau seama ca nu si-ar parasi sotul, nu i-as provoca decat durere.

seagull

seagull

nu i-as spune prietenei -

31 Oct 2008, 11:36

pentru ca nu m-ar crede. am fost si eu in situatia asta si, daca-l iubeste e greu de crezut ca isi va crede prietena... nu neaparat va crede ca minte dar cel putin va spune ca i s-a parut, a interpretat ea gresit... etc
probabil i-as spune la momentul oportun.. atunci cand se incheie relatia, sau cand o face sa sufere.

Merci pisi

15 Oct 2008, 22:25

Nu m-am hotarat ce o sa fac, nu as vrea sa o supar pe prietena mea pentru nimic in lume, dar cumva o sa ii atrag eu atentia

pisi

pisi

erata

15 Oct 2008, 01:50

citeste: "ca i-ai ascuns adevarul". mersi.

pisi

pisi

marlena,

15 Oct 2008, 01:48

pune in balanta si vezi ce conteaza mai mult: sa stii ca prietena ta nu e suparata pe tine (deoarece mentii niste aparente) sau faptul ca i-ai spune adevarul, iar pentru o perioada prietena ta s-ar supara pe tine, dar ar afla intr-un final ce fel de barbat are alaturi, dar mai tarziu iti va fi recunoscatoare ca ai atentionat-o.

mai ales daca ai o relatie apropiata de prietena ta, cu atat mai mult o va durea sa stie ca i-ai ascuns, atunci cand il va afla.

Fetelor,

14 Oct 2008, 17:57

pe el l-am rezolvat, nu cred ca mai indrazneste sa imi mai spuna ceva vreodata.
O faza asemanatoare mi-a facut primul meu prieten, s-a dat la prietena mea cea mai buna. Ea la respins, dar nu mi-a zis nimic, apoi ne-am vazut din ce in ce mai rar cu ea, din diverse motive. Au trecut aproape 3 ani si m-am despartit de el, prietena mea mi-a marturisit ca magarusul de ex s-a dat la ea . Uf, am scos flacari pe nas, as fi vrut ca ea sa imi fi zis de atunci, m-am simtit tradata, umilita … cu toate ca eu mi-am dorit sa stiu adevarul, acum ca sunt in aceiasi situatie, ma trezesc ca procedez la fel, tac si nu ii spun prietenei mele nimic. As vrea sa ii spun cumva ca iubitul ei profita de increderea ei, dar ea il iubeste, si nu stiu sincer ce sa fac. In plus ei sunt casatoriti si au si un copil.

andreea_mandra

andreea_mandra

sa-l ignori ar fi cel mai bine....

14 Oct 2008, 10:46

...dar nu stiu daca e si eficient.trebuie sa fi ferma si sa-i explici ca pe tine chiar nu te intereseaza avansurile tale.Daca insista, desi tu nu-i dai sperante, atunci e chiar o problema destul de grava.Daca ii vei spune prietenei tale, cel mai probabil va fi sa te inteleaga gresit, si sa creada ca tu ii spui asta pt ca de fapt il placi. Deci...nu stiu exact ce e cel mai bine. Daca o cunosti bine pe ea, inseamna ca stii si ce sa faci si cum sa faci.In orice caz, sa fi direct...nu e intotdeauna favorabil

lidia-fetesti

lidia-fetesti

eu cred ca e cel mai bine sa-l eviti

14 Oct 2008, 10:30

pentru ca 1. oricat ar intelege prietena ta bunele tale intentii isi va pune intrebari mereu cu privire la voi, daca te-a mai cautat prietenul ei si etc....deci , preferabil e sa te departezi

cu el

14 Oct 2008, 06:35

Asa am si procedat, dar ma intrebam daca ar trebui sa o atentionez si pe ea, sa stie pe cine tine in casa.

pisi

pisi

l-as

14 Oct 2008, 02:02

respinge din start destul de dur si i-as spune ca, daca nu se potoleste, imi voi anunta si prietena de ce poama are la usa.