cum s-o fac sa nu-l mai caute??

by: brunetica
dragele mele va rog din suflet sa ma ajutati.
am un prieten de 8 luni si ne intelegem foarte bine.problema este ca fosta lui prietena inca il mai iubeste...stiu ca el ma iubeste pe mine mi-a demonstrat-o de mii de ori.fosta lui prietena cauta motiva sa tot vina la el acasa...ei inca sta cu parintii.peste o luna este ziua lui.stiu ca va veni si ea...chiar daca el nu o cheama...nu isi tine ziua..dar ea se crede ca la ea acasa...nu vreau sa ma cert cu prietenul meu din cauza asta
as vre ca ea sa nu mai caute...nu stiu cum...so fac geloasa in asa fel incat sa nu-l mai caute...sau nu stiu ...dar cert este ca nu mai vreau sa-l caute
va rog sa-mi dati un sfat ce sa fac....deocamdata nu vreau sa-i spun sa-i spuna ei sa n-o mai caute pt ca vreau eu s-o fac sa nu mai vina la el
ce ar trebui sa fac??
cum sa ma comport cand este si ea acolo??

nikki68bzn

nikki68bzn

Te-ai gandit?

21 Apr 2007, 11:58

Te-ai gandit ca,poate ea tot il mai cauta si vine la el acasa pt ca si el ii da motive?Daca ea ar fi ferm convinsa ca el n-o mai vrea,sigur ea n-ar mai veni,nu l-ar mai cauta,dar cred ca si el i-a dat sperante ca vor fi din nou impreuna.Fii mai atenta la felul in care el se comporta cu ea.

doe

doe

ai incredere in el?

28 Ian 2006, 23:27

daca el te iubeste cu adevarat atunci el o va elimina din calea voastra.Dar tu ce drept ai sa o faci pe ea sa dispara din calea voastra.Ceea ce vad eu este ca tu nu sti ce este iubirea.Unde este gelozia iubirea nu a parut.Gelozia nu poate coexista impreuna cu iubirea.Daca il iubesti cu adevarat si ia-i demonstrat-o si lui si el stie asta atunci ea nu va aveea nici o putere asupra voastra.Cerceteazate in interior sa vezi il iubesti sau esti geloasa.Retine daca esti geloasa il vei pierde.Cine poate sa stea linga o persoana care este geloasa?Stai in iubire.Astept raspuns.

nycgirl

nycgirl

vorbeste cu ea

10 Mai 2005, 12:53

poti incerca sa vorbesti cu ea. Sa-i explici ca te deranjeaza faptul ca il cauta tot timpul.
Poti sa-i sugerezi ca nu e loc pentru altcineva in viata lui decat pentru tine, spunandu-i ca, daca tine neaparat sa verifice il poate intreba chiar pe el
O alta metoda- cea pe care o folosesc mai mereu, e sa incerc sa ma imprietenesc cu ea...E mai greu la inceput, dar cred ca poti s-o convingi mai usor asa...explicandu-i de fiecare data cat de mult va iubiti voi doi, cat de stransa e relatia intre voi si tot asa
Totul trebuie facut foarte calm. Daca vei incepe cu tipete si amenintari te va crede isterica

gitlanelena

gitlanelena

RE: cum s-o fac sa nu-l mai caute??

08 Ian 2005, 13:45

Ai dreptate.Si eu, daca as fi in locul tau nu m-as simti chiar in largul meu daca prietenul meu ar fi cautat de fosta prietena.Eu cred ca daca tu vei insista sa ei legatura cu ea, o vei face sa se simta satisfacuta ca nu iti plece acest lucru.Si, probabil, va face contrariul pentru a-l recastiga sau, cel putin pentru a te enerva pe tine.Atata vreme cat va iubiti si va intelegeti si ea va vedea acest lucru sunt sanse sa renunte singura.

brunetica

brunetica

RE: cum s-o fac sa nu-l mai caute??

22 Dec 2004, 18:15

nu vreau sa-i spun lui sa-ispuna ei ca sa nu-l mai caute pt ca vreau eu sa s-o fac sa nu-l mai caute
asta am vreut sa scriu dar m-am incurcat
va rog sa ma ajutati