cum te simti in postura de amanta, dar de barbat inselat? dar tu, barbate, care inseli?

by: byank84
Unii/ unele ar fi in stare sa bage mana in foc pt persoana de "alaturi"..dar stiti voi ce face ea / el cand ..nu este langa voi?
Incercati sa va ganditi si la aceasta posibilitate...Toti am fost infideli cel putin o data...Si sa nu ma contraziceti!!!
toate cunostintele mele "practica" escapadele...
Dragele mele si dragii mei, cum a fost cand inima a tresarit pt o/un ea/el? dar cand la ureche a ajuns un zvon: " l-am vazut cu ..."?

Astept parerile voastre + sa-mi spuneti cat la % din relatiile cunoscute s-au dizolvat din aceasta cauza ...

panterootza

panterootza

.....

29 Ian 2008, 19:32

ink ma consider o persoana fidela,in sensul k pana la aceasta varsta nu am ajuns sa imi doresc macar sa imi insel partenerii(fostul sau actualul)...nu ´´bag mana in foc k nu ma inseala´´,doar ii acord toata increderea mea pana la proba contrarie.din moment ce nu imi da motive sa ma indoiesc de el,cred k ar fi o nebunie din partea mea sa incep eu sa caut,sa rascolesc,doar-doar voi gasi vreo urma a infidelitatii,nu?iar daca intr-o zi s-ar intampla,asta e...ink un capitol incheiat din viatza mea(deja am experientza k femeie inselata)...ne despartim si fiecare cu viatza lui...acum chiar nu stiu ce as face in situatia in care am avea si copii impreuna...aaahhh...te rog,leo,nu ma mai tortura psihic...nu ma pune sa raspund si la intrebarea asta:D

leo

leo

eu...

13 Mar 2007, 13:14

nu dau a doua sansa ca sa greseasca iar. un om trebuie sa stie ce vrea de la inceput. nu sa imi piarda timpul inutil si sa imi insele asteptarile. si asa, ii eu spun de la primele intalniri ce vreau de la ea. o data ce a acceptat si nu se descurca imi pare rau.

byank84

byank84

pt leo

13 Mar 2007, 12:48

da..dar daca persoana respectiva spera sa se "indrepte" pt ca iubeste prea mult...Asta este specific femeilor...voi barbatii, aruncati repede ceva la gunoi, si uitati TOT

pisoiu

pisoiu

Nu am inselat

24 Feb 2007, 12:38

Nu am facut asta niciodata, si nici nu o voi face. Asta pentru ca eu nu pun doar sentimente intr-o relatie, ci si ratiune. Am principii care sunt ceva mai presus decat o amarata de dorinta de moment. Din pacate insa, toate relatiile mele de pana acum, inclusiv una oficializata, s-au incheiat din acest motiv.
Dupa parerea mea, in momentul in care inseli e ca si cum ai aduce un rahat in casa. Sunt sanse mari ca partenerul sa nu il vada de la inceput, insa pana la urma il va gasi. Ce e sigur e ca putoarea o va simti imediat.

mata

mata

adevar sau....imaginatie

01 Feb 2007, 17:45

Nu stiu cat de mult exista cineva acolo sus care sta si vede tot pedepsindu-i pe cei ce calca stramb!!!Nu stiu dak asta este adevarat pe cat vrem noi sa fie...dar speram...cine stie...poate dak noi nu putem sa facem ceva in legatura cu inima zdrobita,cineva poate

leo

leo

nu am inteles niciodata...

31 Ian 2007, 15:32

...atitudinea asta de a suferi dupa un om care te tradeaza. dupa mine e specifica masochistilor. inteleg sa nu inseli, dar nici sa suporti cand esti inselat.
nu merita nici sa te omori sa iti iei revansa (desi eu nu ma pot abtine de la asta). am observat ca pe oamenii pe care noi nu ii ajungem ii ajunge natura. deci poate ca e cineva acolo sus...

shaddow

shaddow

hmmmmm

24 Ian 2007, 16:04

poate vi se pare ciudat, dar nu am calcat stramb niciodata. nu am simtit nevoia. in schimb am primit reversul.si am fost inselat de ea. bineinteles ca nu am vrut sa cred. o iubeam foarte mult. pana ce am fost pus in fata faptului implinit. si atunci am terminat totul. odata ce ai facut asa ceva, nu are rost sa-ti mai pierzi vremea pe langa persoana cu care esti, decat daca iti place sa faci persoana respectiva sa sufere. pt ca va afla pana la urma. si atunci doare cel mai tare. atat pt ea cat si pt tine.

roughrastaa

roughrastaa

doar un punct de vedere...

13 Dec 2006, 01:41

In ceea ce priveste post-ul lui mata ,sunt de acord cu o singura treaba. E un fel de lant...cand se creeaza un precedent ,deja esti cu un pas pe maginea prapastiei. O faci! o faci cu prima ocazie cand partenera (aceeasi) iti creeaza climatul de a o face. Atunci cand sentimentul de vina dispare, pleci ,vanezi si te intorci ,spasit...cu sentimentul de vina resturat...pana data viitoare.....

leo

leo

Mata

18 Sep 2006, 10:40

nu cred ca ai dreptate. desi sunt barbat nu am inselat decat o singura data. si doar pentru 20 de minute. cand mi-am dorit altceva am incheiat pur si simplu o relatie si am redeschis alta. nu vad pentru ce ti-ar place sa iti bati joc de un om care totusi tine la tine. si apoi cine stie cand ti se intoarce si tie? cand faci pe cineva sa sufere sigur iti deschizi un viitor in care vei suferi si tu...

mata

mata

asta e...

12 Sep 2006, 14:29

Eu pot spune k mi-am inselat artenerul de fiacre data...la randul meu am fost inselata o data..nu a fost placut...probabil ca acum crezi k ar trebui sa invat din cea ce am facut si asa mai departe..dar nu o sa invat niciodata..Asa k uite raspunsul la intrebarea ta:e de ajuns sa inseli odata,pt k vei sti k nu te vei mai opri.De ce?Simplu pt k nimic nu se compara cu vanatoare,cu adrenalina,cu puterea de a fi iubit de mai multe persoane odata...stiu,tote sa platesc..iar la tradarile le platesti la sfarsit,cand o sa vezi k nu vei putea sa-ti intemeiezi o familie,nu vei putea sa traiesti dragostea cea mare..pt k nu vei putea rezista prea mult langa o singura persoana

bogdan30c

bogdan30c

a

04 Sep 2006, 12:41

Eu sunt de parere ca toti dorim in adancul inimii sa "sarim gardul" din cand in cand.... E poate ceva ancestral: masculul sa aiba mai multe femele, femela sa procreeze cu cel mai puternic mascul, chiar daca nu-l poate pastra, dar sa aiba langa ea un alt mascul in care sa se poata baza pt cresterea urmasilor.... Totul e sa nu se afle de catre partener.

raluca30

raluca30

faptul ca m am indragostit de un barbat care nu er

30 Iul 2006, 15:32

Cand am vazut ca barbatul pe care l iubeam cu toata fiinta mea a plecat in spania si nu mai venea am incercat sa l uit inselandu mi sotul si pe el cu altii am crezut ca e o modalitate f buna de a uita , de atrece mai repede peste asta credeti ma am reusit sa uit dar nu total am facut lucruri de care nu ma credeam capabila numai ca sa uit de cel din spania .cert e ca ma simt bine cand o fac cu cine apuc numai asta ma face sa uit si mai ales ca frang inimi la o gramada de barbati in prezent sunt 5 insi pe care i am disperat si care ma cauta intruna. am o placere sadica sa vad cum sufera si ei.Numai asa ma simt razbunata , ma simt bine. daca doriti sa ma contactati contactati ma la adresa de mess vyttts@yahoo.com