Detectivi particulari?

by: raluk
Am ramas astazi absolut blocata cand mi-a spus un prieten ca a angajat un detectiv particular pentru a afla daca prietena lui il inseala...

Ce parere aveti? Mi-am intrebat surprinsa o prietena, care mi-a spus si ea ca a facut asta acum un an pentru ca era paranoica ca prietenul ei o inseala. Se pare ca o insela, dar l-a iertat.

Cum vi se pare ideea? Eu nu sunt de acord.. in primul rand, pentru ca nici mie nu mi-ar conveni sa fiu urmarita.

knowhoooow

knowhoooow

Am o solutie pentru toti:

12 Sep 2009, 17:20

Am o solutie pentru toti:
Daca vrei parola email-ului/messenger-ului/Hi5-ului iubitei,iubitului,sotiei,sotului sau a unui prieten noi te putem ajuta.
Avand parola poti urmari conversatiile avute in yahoo messenger, poti seta messengerul sa salveze conversatii cand tu nu esti la calculator si sa le citesti ulterior,
poti vedea toate emailurile pe care le trimite sau le-a primit, poti vedea cu cine comunica pe siturile de matrimoniale/socializare.
Trimite email la adresa: knowhoooow@yahoo.com pentru mai multe detalii.
Aflarea parolei dureaza intre 3 si 10 zile.

1.Avem nevoie de adresa ta de email (pentru contact), de emailul la care vrei sa aflii parola, de numele persoanei.
2.Dupa ce aflam parola iti trimitem dovezi (capturi de ecran din email,emailuri trimise spre tine, absolut orice vrei din email)
3.Verifici dovezile iar noi iti trimitem datele pentru a plati. Plata se face usor, rapid si sigur pentru ambele parti.
4.Dupa ce se confirma transferul iti trimitem parola originala.

Costul unei parole este de 30Euro care se platesc doar atunci cand am demonstrat accesul la email prin dovezi.
Asteptam emailurile voastre

dda_07tm

dda_07tm

Detectivi Particulari Timisoara

12 Mai 2009, 11:59

www.discreetdetectiveagency.ro

doe

doe

...

06 Sep 2006, 12:27

Atunci unde mai este iubirea, iubirea este libertatea deplina.
Cei care angajaza detectivi nu sunt oamenii maturi, si mai cred ca nu iubesc cu adevarat.

28 Mar 2006, 14:01

te-a apucat asa deodata, a?

pisi

pisi

Considerati ca n-ati citit ce

28 Mar 2006, 12:55

am postat eu ! Asa...
Cam atat !

pisi

pisi

Pot sa am toti banii din lume,

27 Mar 2006, 10:56

daca nu sunt sanatoasa si fericita , iubita ,degeaba ...
Da, ma bucur de " momentele pline " ca sa te citez ! :))
Sa fii iubit, pa !

27 Mar 2006, 08:52

implinira sufleteasca e mai presus de cea materiala, si apoi chiar daca uneori esti singura reusesti sa te bucuri de momentele pline, nu?

pisi

pisi

Am momente, ce-i drept destul de rar,

24 Mar 2006, 13:59

cand regret ca am venit incoace ! El calatoreste f mult , si de obicei zile intregi sau sapatamani sunt singura, aici am amici, n-am prieteni, familia mea e departe, sunt studenta si am si un mini job platit pe masura, adica o nimica toata, e f greu sa traiesti printre straini, atunci cand ti-e greu, sa nu ai cui sa-ti spui pasurile , daca el e plecat, sun acasa sa vorbesc cu mama sa-i spun de nu stiu ce suparare, ma trezesc ca incepe si plange , si asta ma da peste cap si mai rau, asa ca tac si astept sa vina el acasa ca sa vorbim ...
Doar n-o sa-i spun problemele prin telefon, nu ?
Dar am si momente, de fapt , asta e senzatia mea mai tot timpul , ca am facut alegerea potrivita , si tot citind pe forum,de tot felul de neplaceri in relatii ale unora, ale altora, imi dau seama cat de norocoasa sunt, ca am facut alegerea potrivita si ca am fost aleasa de cine trebuia ! :))

Pisi

24 Mar 2006, 13:49

nu e usor sa faci sacrificii, nu? Mie mi s-a propus de de ori sa ma intorc in orasul meu natal, iar cei care mi-au propus sunt familia mea pe care am lasat-o acolo. Eu totusi nu am plecat si nici nu vreau sa plec, singurul motiv care ma tine aici fiind prietena mea, de fapt e impropriu spus prietena, e sufletul si gandul meu. Nu trebuie sa regreti ceea ce faci atat timp cat stii ce faci si o faci cu toata inima!

pisi

pisi

Mirage,uite vezi tu,

24 Mar 2006, 13:45

de aceea nu accept propunerea lui de face un copil si de a ne casatori, pt ca apar multe incurcaturi !
Caut sa inteleg pe fiecare in parte ,va inteleg pe toti dupa cum ma duce capul, dar uneori, nu stiu, mai bine ma abtin, de a mai scrie ceva...
Hai sa-ti spun ceva si despre mine : ca sa fiu cu el, el plecand intr-o alta tara , am renuntat la aproape tot :job, familie, prieteni , casa etc
Crezi ca nu mi-e greu ? Mi-e greu si mie, dar nu-l fac raspunzator pe el, pt ca a fost alegerea mea de a veni sa studiez si sa locuiesc aici impreuna cu el, renuntand la tot... Mi-am urmat inima .
Legat de scuze, daca stai sa te uiti in gura lui, cand nu mai exista dragoste, respect, intelegere , la ce te astepti ? Normal ca va scoate ce-i mai rau din el, ca sa te jigneasca, sa te umileasca , si tu probabil ca l-ai jignit , poate nu prin vorbe , poate prin atitudinea ta, poate ai fost mult prea toleranta si intelegatoare cu el sau impasibila ! Lasa trecutul in pace, acolo unde e, asta e, ai luat niste hotarari, care ti-au influentat intr-un fel sau altul viata , acum sper ca ai invatat ceea ce trebuia din greselile tale !
Sa fii iubita !

...

24 Mar 2006, 13:38

pt o conversatie directa pot fii gasit pe dead_sb (asta fiind un id de messenger, sa nu creada careva ca-s mort... buhuhu)

Pisi...

24 Mar 2006, 13:37

piiisiiiiiiiiii... ce spun eu ce intelegi tu? Oh, femeile :))) Spuneam prin aia ca nu am timp mai. Ai citit tot? :D
Mirage, iar trebuia sa apari sa ma incurci? M-am zapacit de tot. Te rog sa nu ma copii, chestii de genul "linsati-ma... bla bla bla" sunt spuse in gluma de mine. Sper ca si la tine.

mirage04

mirage04

???

24 Mar 2006, 13:28

Nu stiu de ce v-ati suparat asa de tare...NU AM SPUS NICAIERI CA NATURA ESTE O PROSTIE...cred ca nu ati citit corect!
Sunt de acord cu SB-care zice ca "natura este un mister"...ce am mentionat,este motivatia pe care o gaseste el/ea...adunci cand calca pe alaturi de relatia stabila. Vezi mesajele de mai sus care se refereau la ovulatie si alte chestii... naturale ...de acord....motivatia-de a insela-este O PROSTIE.
Draga PISI aici nu este vorba de "diviziunea corespunzatoare a muncii"...cine pune sau nu pantalonii pe umeras...aceasta este SCUZA pe care a gasit-o fostul...pentru a-si motiva "actiunea".
Nu am luat acest lucru ca pe un defect...de mult nici NU MA MAI deranja atat de tare (oricum eu eram cu stransul lucrurilor prin casa)... obisnuinta ...bat-o vina...chestia este ca el a gasit acest REPROS...acum dupa multi ani...de cand a fost facuta ultima observatie...
Iar cand mi-am asumat responsabilitatea nasterii unui copil am facut-o in deplinatatea facultatilor mintale...stiam foarte bine ce vreau si ce nu,de la viitor...nu stiu de unde ai dedus ca am ramas insarcinata pe nv. A...ca a insistat el mai mult,poate...eu eram ocupata cu mobilarea casei,pregatirea profesionala...si alte argumente...de ale vietii...dar imi doream in acelasi timp si un urmas...problema este ca fostul a luat acest lucru:"NU MA MAI POTI PARASI ACUM-pot sa-ti fac ce vreau,ca nu ai sa pleci"-nu stiu daca ai experienta sau nu...e fff greu pt.o femeie sa creasca un copil de una singura...de acea toate cartile,articolele...recomanda nasterea copiilor intr-un mediu familial fff bine inchegat... Sa fac si eu niste calcule...pronosticuri...studii de piata...cate femei isi cresc...CU F BUNE rezultate...copii in afara unei familii recunoscute de "sfatul popular" si biserica?
Si intrebare pt.PISI...ma bucur ca esti multumit/a (deocamdata) de relatia ta...dar...CUM AI REACTIONA cand ai simti (fiind neglijata mai mult de o luna) ca te inseala, ai afla sigur apoi (nu e nevoie sa angajezi detectivi..te descurci si singura-cred). Poate acum nu ai nimic in comun-material zic-cu partenerul-dar cand ai casa...mobia...masina...o casnicie esuata-nu din vina ta-in special-...si ....multe planuri....ramase de izbeliste...inclusiv...multe rate la banci ????
HAI....OMORATI-ma !!!

pisi

pisi

Ok, las ca frec

24 Mar 2006, 13:24

eu menta destul citind filosofie si carti de sociologie in germana !
Mda

Parampampam

24 Mar 2006, 13:18

Mama ce bun sunt :P Nu incerc nici un link Pisi, e ca si cum as vrea sa ma inscriu la Asociatia Romana de Frecat menta dar nu pot dintr-un singur motiv: nu am timp :P. Sunt mult prea ocupat, nah, ce sa zic. Ella*, stai relax, nu scapi asa usor, cum ies de la servici ma apuc de alt calcul, vad eu cum fac, tre sa te sucesc si eu pe tine, nu?

pisi

pisi

Pt SB

24 Mar 2006, 13:14

http://www.amazon.de/exec/obidos/search-handle-url/index=books-de&field-keywords=bas%20kast&results-process=default&dispatch=search/ref=pd_sl_aw_tops-3_books-de_6644942_2/302-6584669-7828802

Incearca si cu linkul asta, sper sa mearga !:)
Morrowind, stiu sigur de la al meu, e joc pt pc, chiar nu stiu unde ai nimerit, amazon vinde cam orice, filme, cd-uri, jocuri, carti, parfumuri, pc-uri etc !
Revenind la oile noastre iti dau si tie dreptate, razboiul asta dintre sexe e unul fara sens...
Noi suntem noi, voi sunteti voi,cu totii avem si bune si rele,nimeni nu e perfect, noi ii judecam pe altii de parca am fi noi fara de pata, asa este .... Am renuntat demult de a mai judeca pe cineva , mai critic si eu , pe X sau Y, dar rar, si cand o fac , o fac cu scopul de dojana ...
Mda, o lume fara barbati mi s-ar parea o lume banala, sincer ! :)
Cine m-ar mai rasfata pe mine, cine m-ar mai lua in brate , cine mi-ar mai spune cuvinte de dor,oooffff, n-as mai avea cui sa duc dorul, n-as mai avea pe cine sa alint, as fi si n-as fi eu fara el ...

So...

24 Mar 2006, 12:59

Hai s-o iau p-aia dreapta si sa spun ce cred eu. Nu e patologic sa zaca in tine nestatornicia, e doar uman. Fiecare persoana are propria personalitate, fiecare are activitatile pe care doreste sa le aiba, la baza actiunilor tampite stau constrangerile, determinarile si provocarile. Daca nu esti o persoana sigura pe tine o sa angajezi pe cineva sa-ti urmareasca prietena, daca esti si mai nesigur ai face bine sa angajezi pe cineva si sa o satisfaca... Daca esti destul de sigur pe tine o sa stai in banca ta si o sa ai parte de armonie si bucurii, daca esti un pic prea sigur o sa mai sari calul din cand in cand dar nu atat de tare incat sa-ti dea o copita peste oua, daca esti prea sigur pe tine, prea increzator o sa incerci sa iti depasesti cu mult limitele fara sa te gandesti la consecinte. Si totusi, natura umana e un mister, nu poti sa-ti dai seama cum e fiecare astfel incat sa-l poti judeca, dar nici nu e bine sa generalizezi in functie de cazurile particulare. Poate ca l-ai vazut pe vecinul cum "parcheaza" pe "aleea" vecinei de la 3 blocuri mai incolo in timp ce sotia lui statea acasa si numara secundele pana la terminarea mancarii, poate il sti pe prietenul prietenului unui prieten ca si-a inselat prietena de nenumarate ori, uneori chiar sub nasul ei, poate chiar jumatatea ta ti-a dat un shut in spate si te-a facut sa suferi. Asta nu inseamna ca poti face o catalogare generala, nu inseamna ca esti in masura sa spui ca suntem toti o apa si-un pamant.
Pisi, daca aia era pagina cu jocuri PC inseamna ca eu sunt femeie.
mirage04... nu am observat prea atent ce ai spu, cand am vazut ca sucesti propozitiile si se pierde legatura intre ele m-am lasat de lectura, dar pana sa spui ca natura e o prostie...
Ella*, presupun ca ai o viata tare plictisitoare daca faci calcule de genul asta in autobuz in drum spre munca, mai rau, te mai iei si de un copil ca mine... glumesc, pana acum esti in top 5 la preferintele mele.
In concluzie: cine suntem noi sa spunem ca ceilalti sunt mai prejos ca noi? De unde stie cel care citeste post-urile ca in spatele cuvintelor inteligente nu se afla o persoana care le-a incercat pe toate si care nu e nici pe departe un model de urmat? Razboiul asta dintre sexe e o prostie, pe bune. Nici noi nu putem fara voi, nici voi fara noi.
Hai, linsati-ma acuma :P

Ella*

24 Mar 2006, 12:46

nu ma mai joc :((

pisi

pisi

Sa va spun de un banc

24 Mar 2006, 12:12

Daca o pocnesti, se cheama maltratare.daca te pocneste ea, e autoaparare. daca iei o decizie fara sa o intrebi, esti sovinist. daca ea ia o decizie fara sa te consulte, e femeie emancipata. daca-i ceri sa faca ceva ce nu-i place, e dominare masculina. daca te roaga ea, iti face o favoare. daca apreciezi formele unei femei si lenjeria sumara esti perveres .daca nu, esti homo. daca ii oferi flori, urmaresti ceva. daca nu, esti molau (te gandesti prea mult). daca esti mandru de realizarile tale esti plin de tine. daca nu, esti lipsit de ambitie. daca o doare capul, e obosita. daca te doare pe tine, nu o mai iubesti. daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat. daca nu, ai pe altcineva.Barbatii mor mai repede decat femeile. Si-o doresc ei!!!"

pisi

pisi

WOW,Ella

24 Mar 2006, 11:59

esti pur si simplu, geniala, m-ai facut sa zambesc ! :))
Normal ca tine si de noi, daca inselam sau nu , daca rezisti f bine, daca nu, iarasi f bine, daca nu ai regrete dupa !:D
In general, incerc sa rezist ispitelor de orice fel, ma las condusa de ratiune , sentimente , intuitie, decat de instincte ...
Si ca mine sau ca tine,Ella, sunt inca f multe femei !:)
Cred ca problema e cu mult mai complicata decat credem noi ! Hai sa-mi argumenetez spusele: la inceput , cand cunoastem o persoana de sex opus, ne spunem in sinea noastra :" Ce bine arata tipul / tipa ! ", deci e vorba de atractie fizica ! Mai tarziu , femeile nu mai vor doar atractie fizica, vor mai mult de atat, vor si acel ceva , care nu e vizibil cu ochiul liber !
Nu neg ca barbatii nu ar dori ceva mai mult decat un fizic reusit de la posibila partenera , dar pt cei mai multi dintre ei , factorul fizic e f important intr-o relatie, si daca iubita sau sotia sufera oaresce transformari sau el vede una mai frumoasa decat cea de acasa, si culmea, si disponibila, credeti ca v-a rezista tentatiei sa nu-si insele partenera ? Sincer, probabil, ca va incerca sa nu calce stramb, daca isi iubeste cat de cat iubita sau sotia si mai are si ceva constiinta , dar nu stiu cati barbati vor reusi !
Pt ca o femeie sa insele, e nevoie de ceva mai mult de atat, poate doar daca nu vrea decat sa-si satisfaca o necesitate fiziologica si atat ,si se va multumi cu un fizic atragator din partea lui(dar aceste cazuri sunt mai rare ),o femeie are nevoie de intelegere, afectiune, tandrete si tot tacamul, degeaba domnul e frumos, daca e brutal, nu stie sa lege doua vorbe, e incult, nu e inteligent etc !
Oare cati dintre barbati sunt atenti si la astfel de detalii, cand doresc o aventura sau o legatura extraconjugala ?
Cam atat de la mine !
Ella, imi pare rau ca nu te cunosc personal ! As avea multe de invatat de la tine ! :)
Mai scrie pe forum sau publica vreun articol pe site, pt ca te citesc cu deosebita placere si mi se par interesante parerile tale !:)
Si inca ceva: barbatilor li se par atragatoare mai ales femeile frumoase, femeilor li se par atragatori barbatii care discuta despre chestii interesante , oricat ar fi ei de uratei, daca au ceva in cap , vor atrage orice fel de femeie, parerea mea ! Ah da, si sa fie si tandru, si sa-i spuna ei ca nu conteaza fizicul unei femei, ci valorile interioare !:D

pisi

pisi

SB, mama, te-am trimis la cumparat carti

24 Mar 2006, 08:39

si tu ai ajuns la pagina cu jocuri PC ! :Dhi hi
Pt Mirage:daca tu numesti natura o prostie, oare noi, creatiile ei, cum ne numim ?
Nu te mariti cu un barbat , doar pt ca esti f indragostita de el, astepti sa ma treaca dragostea si abia apoi vezi daca ii poti trece cu vederea defectele, nu te mariti doar de dragul de a fi maritata (cum mai fac unele tipe ) sau pt ca ar fi romantic (cum fac altele ) , eu asa privesc lucrurile, de aceea nici nu m-am casatorit pana acum ,deoarece notiunea de casnicie nu mi se pare deloc realista...
Daca un barbat ma jigneste sau ma loveste, clar, il parasesc , eu nu-mi pot imparti viata sau o buna bucata din ea cu o bruta ! N-ai auzit de divort sau despartiri ? Daca el vede ca stai cu el, desi te umileste si te loveste, asta va face in continuare ...
Cand ati luat decizia de a concepe un copil, banuiesc ca ati luat-o amandoi, nu doar el ...
Si al meu e haotic si dezordonat, dar am stiut de la bun inceput ca asa e, in rest , e un om de nota 10 , dar nu ma deranjeaza ca nu-si pune panatalonii pe umeras sau ca nu-si spala ceasca de cafea , ca in rest face alte chestii care sa compenseze acest " neajuns " (desi e prea mult spus neajuns ) al lui ! Noi am convenit de la bun inceput sa ne impartim treburile in casa si asta si facem , daca am eu mai mult timp, preiau DOAR o parte din sarcinile lui, daca el are mai mult timp sau eu am de invatat pt examene, preia el o parte din sarcinile mele !
Pt Juli: una e sa flirtezi si alta e sa faci pasul urmator , acum sa inteleg de la tine ca sunt o femeie usoara sau ca ma duc cu oricine, doar pt ca-mi place sa flirtez ? Ma faci sa rad...
Cam atat de la mine !
Pt SB : cu ce anume sa te ajut ? ce anume vrei sa stii , legat de amazon ?:)
Si acum fara suparare, daca nu te-ai descurcat cu textele de pe site-ul de pe amazon, mi-e greu sa cred ca vei putea citi cartea in germana !:)
Asteapta sa apara in engleza sau romana, parerea mea , si fara suparare !:)

am uitat cev

24 Mar 2006, 07:21

Pisi, arunca-mi un deget de ajutor pe amazon.de, engleza aia e mult prea germana pentru mine, era cat pe ce sa der Nachfolger zum erfolgreichen Rollenspiel "The Elder Scrolls III", dar si "Morrowind" wartet mit einer noch größeren Spielwelt, einer neuen, fesselnden Geschichte, vor allem aber einer spektakulären Grafik auf.
Sarumana pentru F1.

mirage04

24 Mar 2006, 07:17

Te-ai cam incalcit fetito, de fapt te-ai incalcit bine de tot. Eu nu am redus totul la contextul "testosteron agitat - ovule gata de livrare", a fost o deductie simpla, mica si nostima.
Ella*, hai sa te vad, fa si tu un calcul care sa ma suceasca pe mine, chiar am nevoie de o provocare, daca e nevoie emit o noua teorie de matematica :D

juli

juli

barbatii

23 Mar 2006, 15:22

inseala cu orice ocazie. isi cauta ocazii. flirteaza cu conotatii mai mult sau mai putin erotice poate chiar romantice stiind ca li se va raspunde. ati vazut vre-odata vre-un barbat care sa incerce un flirt, o gluma si sa nu i se raspunda? unele o fac din politete, altfel sunt catalogate ca nu stiu "sa glumeasca". ei nu bat niciodata in retragere, pt ca le place sa fie curtati, le place sa faca avansuri. le place sa aleaga. cred ca atunci cand pentru un barbat nu exista posibilitatea ca de la flirt sa ajunga la o aventura el nu mai este interesat si cauta o alta. nu vi s-a intamplat niciodata ca un coleg de servici sa "glumeasca" intr-un anumit fel si dintr-odata sa "dispara"? putini sunt cei ce stiu sa-si pastreze pantalonii pe ei. putine au ramas si cele care nu-si dau fusta jos (din prima).

mirage04

mirage04

Progres !?

23 Mar 2006, 15:10

Mai "copii" devine din ce in ce mai interesanta discutia,de la ce am plecat si unde am ajuns,dar se zice ca orice "contradictie" duca la progres!
Mai intai sa lamurim problema SB-nu este vorba de hormoni-ovulatie sau mai stiu eu ce prostii...este hazlie comparatia,dar probabil fiecare incearca sa motiveze reactiile partenerului/ei prin "asocieri" care nu ne multumesc chiar pe toti (e bine sa ne mai si distram-nu?!
Am mai zis parca...nu cred ca e vorba de nivel ridicat de hormoni (ovule)...aici e vorba de ASUMAREA RESPONSABILITATII,spriritul de daruire, sacrificiu...si de ce nu DE BUN SIMT (ce tie nu-ti place..) in relatiile cu cei din jur.
Nu e vorba care inseala mai mult barbatul-femeia (sotii nu se duc tot cu o alta femeie...cand vor sa se relaxeze-de parca sotia nu are nevoie de "relaxare...nu colcaie si in ea hormonii...dar cand vine domnul..si ea stie de unde vine...si o jicneste/loveste....pe unde sa-i mai fugareasca pe "domnii hormoni")-cred ca s-a discutat enorm pe tema asta CARE INSEALA MAI MULT? relatia SOT-SOTIE-dar mai este loc!
Deci cum ziceam...din experienta mea...din discutiile cu prietenele...FEMEILE nu prea inseala daca acasa au un mediu cat de cat corespunzator,sunt constiente ca "mierea" de la inceputul casniciei nu tine o vesnicie...dar PUTIN RESPECT...nu poate sa ramana? Nu am auzit femei care sa motiveze...ca s-au dus la vecinul ca sotul nu a vrut sa faca piata,sau ca erau curioase,sau bete...sau ca au dat cu aspiratorul, au dus gunoiul...au spalat rufe...si se cam plictiseau singure acasa...cand sotul era la o bere cu baietii...si s-a dus sa se "relaxeze" la vecinul...care tocmai trecea prin fata "portii"!?
In fine...bat campii...DA?
Pentru PISI-da,am cunoscut 3 "bucati" toate 3 pe aceeasi factura. Eu zic ca nu le-a lipsit nimic acasa, conditiile erau multumitoare (perfectiune nu exista-faza cu femeile cicalitoare...nu merge...este o scuza pt.d-lor).La a 2-a relatie...chiar am facut si un copil (dorit de el ca sa ma "fixeze la domiciliu" dupa cum s-a exprimat)...iar acum...destul de curand aceeasi motivatie..."eu nu am vrut...m-a atras la ea in casa...nici macar nu mi-a placut"-ce ar mai fi de spus la asa ceva ??? (a da-"IL CICALEAM" sa-si puna pantalonii pe umeras-acolo era liniste...putea sa-si arunce pantalonii pe jos...pt.o ora ???)
Astept pareri PRO/CONTRA...de aceea suntem pe aici!

pisi

pisi

Oameni buni , stati un moment

23 Mar 2006, 13:47

Dar tipii aceia, supermasculi, ce naibii, nu-s insurati si ei sau macar intr-o relatie stabila ??? Deci si ei daca ar calca stramb, logic, si-ar insela si ei partenerele !
Acu', SB, ne redusi doar la ovulatia noastra si urmarile ei ?:D Uitasi de masculii feroce, ca au si ei partenere, bietele de ele ?:)) Sau la ei nu se numeste calcat stramb ? lol

Ella*

23 Mar 2006, 13:30

nu e vina mea ca asta imi iese la calcul. Destul de aiurea totusi, nu?

pisi

pisi

Cine oare ?:))

23 Mar 2006, 12:03

Natura in nici un caz, ea face totul pt procreerea speciei, pt perpetuarea ei !:)
Citeste cartea, SB, daca ai ocazia, vei avea ocazia sa afli chestii de la care nici nu te-ai astepta, si totul a fost facut, sau ma rog majoritatea experimentelor, impreuna de psihologi cu biologi sau chimisti !:))
Daca n-a aparut in Romania si daca stii germana, comand-o pe www.amazon.de !

23 Mar 2006, 11:54

Ma distraza chestia asta. Adica femeile inainte de ovulatie au tendina de a insela si inseala... si sunt barbati cu trasaturi masculine accentuate care inseala in mod constant... Ok, o "matematica" simpla, impartim barbatii in doua tipuri, cei cu trasaturi masculine accentuate si cei cu trasaturi feminine predominante... Toate femeile au ovulatie din cate stiu eu (si eu nu stiu prea multe :D), asadar toate femeile sunt dispuse si chiar inseala intr-o anumita perioada a lunii. Cine iese in defavoare aici?

pisi

pisi

Iti dau dreptate, Ella

23 Mar 2006, 11:45

Nestatornicia barbatilor ( a unora dintre ei ) este patologica, asa e , nici ca puteai s-o spui mai bine !
Hmmm, haideti sa va spun ce am citit in cartea lui Bas Kast ( am recomandat-o la topicul de " Carti " )legat de acest aspect, al infidelitatii: se pare ca barbatii care au trasaturi mai masculine , trasaturi mai pronuntate decat restul, au o concentratie mai mare de testosteron in corp, ei bine, acesti indivizi , s-a observat din mai multe sudii psihologice, au tendinta de a-si insela partenerele , de a le bate , de a le parasi mai des decat restul barbatilor etc !
Pe cand barbatii cu trasaturi mai feminine, sunt cu mult mai fideli partenerelor decat restul,au grija de sotie si copii , nu sunt violenti, ei sunt cei cu cantitati de testosteron mai mici in organism !
S-a observat ca femeile ii prefera pe cei din urma, inconstient, din motive lesne de inteles (cititi explicatiile de mai sus )!
Dar, exista si un dar mare , femeia , cu cateva zile inainte de ovulatie, se schimba, atitudinea ei se schimba, incepe sa gaseasca atragatoare chestii care in mod normal nu i-ar placea , spre exemplu, barbatii cu trasaturi masculine pronuntate, femeia in acea perioada incepe sa-si expuna nurii, mai mult sau mai putin la vedere, si are tendinta de a insela in aceasta perioada delicata !
De ce, va veti intreba ? Pt ca se pare, ca barbatii mai masculini, daca imi permiteti exprimarea, au un sistem imunitar puternic, deoarece corpul trebuie sa se descurce cu acest hormon , care este mai mult sau putin , "otrava " pt organism, ei bine, si natura vrea tocmai acele gene ale barbatului supermasculin , natura vrea tot ce e mai bun din ce-i mai bun , si atunci a creat genul asta de atractie , mai mult sau mai putin, fatala ! De aceea, se pare ca femeile inseala mai des inainte de ovulatie , iar barbatii cu trastauri dure sunt niste infideli notorii, iar in acest context factorii educatie, cultura etc, sunt de neglijat !
Nu pot sa fiu de decat de acord cu Bas Kast !
Stiu ca voi primi vociferari, dar ia ganditi-va mai bine ...