Dupa 7 ani de iubire

by: nataly21
Am fost impreuna 7 ani in care am iubit si am fost iubita mai mult decat as fi crezut vreodata... este primul si singurul barbat din viata mea. Problema este ca bea... mereu, oriunde iesim impreuna bea in exces, ma face si se face de ras etc etc. Ultima faza a fost ca, beat fiind, s-a dat la sora mea, cand eu dormeam, lucru pe care l-am aflat de la ea, el sustine ca nu isi aminteste nimic. L-am parasit cu inima indoita pentru ca a plans ca un copil, mi-a spus ca nu poate trai fara mine, ca eu reprezint totul pentru el... stuff... nu stiu ce sa fac... nu pot sa nu imi cred propria sora, dar imi este foarte greu sa dau cu piciorul la 7 ani extraordinari din viata mea si a lui. Imi e frica de ce poate face, e la pamant. Cum procedez?

dosreis

dosreis

de acord cu fetele

04 Feb 2008, 17:48

mai bine lasal acum nu se merita sa traiesti cu un alcolic de la alcol vine si violenta si tot ce e mai rau ancearca sa uiti ani petrecuti an preuna stiu ca e greu dar fii puternica

dcroxana

dcroxana

lectie dureroasa,-nataly21

31 Oct 2007, 20:49

Si eu credeam,,sperand ca se va schimba ,,era bine,,cateva zile,dupa care incepeau aceleasi certuri,din cauza problemelor sale.A devenit din ce in ce mai urata relatia,totul culminand cu violenta verbala si fizica. Am fost daramata psihic,,si a trebuit sa ies cu orice pret din aceasta relatie,in ciuda eforturilor sale de a ne impaca(au urmat plansete,veniri neasteptate la mine acsa,in mijlocul noptii si urmariri,,amenintari).In final,m-a lasat in pace..au trecut deja 4 luni.
Nici acum,nu inteleg cum am putut sta intr-o astfel de relatie si cum am putut iubi un astfel de om..am reusit,totusi,sa ma iert pentru greselile pe care le-am facut si,totodata,pe el,,ca sa pot merge mai departe.
Tot ceea ce vreau,Nataly21,este sa fii reusit sa te fac sa intelegi,ca o astfel de relatie in care esti acum,nu-ti poate oferi nimic bun,,situatia se va inrautati si tu vei fii cea care va iesi cu sufletul indurerat.NImeni nu este mai important decat propria-ti persoana,,trebuie sa te iubesti si sa te respecti,sa-ti doresti ce e mai bun..si sa nu te plafonezi intr-o relatie distructiva.
Te pup dulce si iti doresc tot binele din lume si multa vointa,pentru aputea fi fericita

dcroxana

dcroxana

lectie dureroasa,-nataly21

31 Oct 2007, 20:47

Si eu credeam,,sperand ca se va schimba ,,era bine,,cateva zile,dupa care incepeau aceleasi certuri,din cauza problemelor sale.A devenit din ce mai urata relatia,totul culminand cu violenta verbala si fizica. Am fost daramata psihic,,si a trebuit sa ies cu orice pret din aceasta relatie,in ciuda eforturilor sale de a ne impaca(au urmat plansete,veniri neasteptate la mine acsa,in mijlocul noptii si urmariri,,amenintari).In final,m-a lasat in pace..au trecut deja 4 luni.
Nici acum,nu inteleg cum am putut sta intr-o astfel de relatie si cum am putut iubi un astfel de om..am reusit,totusi,sa ma iert pentru greselile pe care le-am facut si,totodata,pe el,,ca sa pot merge mai departe.
Tot ceea ce vreau,Nataly21,este sa fii reusit sa te fac sa intelegi,ca o astfel de relatie in care esti acum,nu-ti poate oferi nimic bun,,situatia se va inrautati si tu vei fii cea care va iesi cu sufletul indurerat.NImeni nu este mai important decat propria-ti persoana,,trebuie sa te iubesti si sa te respecti,sa-ti doresti ce e mai bun..si sa nu te plafonezi intr-o relatie distructiva.
Te pup dulce si iti doresc tot binele din lume si multa vointa,pentru aputea fi fericita

dcroxana

dcroxana

lectie dureroasa

31 Oct 2007, 20:32

Raspund mesajului tau,impartasindu-ti experienta mea..cred ca te va ajuta sa iei o decizie,care sunt sigura ca va fii cea corecta.
Eu am avut o relatie,care,totusi,nu a durat la fel de mult ca a ta(doar 10 luni),din care am reusit cu greu sa ies(nu stiu ce s-ar fi intamplat cu mine daca as fi stat mai mult decat am facut-o,poate chiar ani..)
A fost o atractie chimica intre noi,din prima clipa in care ne-am vazut,,,nu mai traisem pana in acel moment o astfel de experienta minunata (si nici nu cred ca voi mai intalni asa ceva).Am fost fascinata de el,probabil si pentru ca imi "punea lumea la picioare"...ma facea sa ma simt deosebita,sa simt ca sunt totul pentru el.
Starea asta euforica a durat prea putin...aparitia mea in viata lui,nu a reusit sa substituie dorinta lui de a fi client frecvent al jocurilor de noroc si consumator de alcool. Pe langa aceasta combinatie de viciuri,posesivitatea si gelozia absurda erau adevarate blesteme pentru mine..
Am incercat de mai multe ori sa rup relatia,dar ma implora sa-l iert pentru tot ce facuse pana in acel moment,jurandu-mi ca va renunta la tot pentru mine,pentru ca ma iubeste si sunt tot ceea ce-si poate dori mai mult in viata..

jenny31

jenny31

corect

30 Oct 2007, 23:43

Lasa-l ca cunosc astfel de experienta oricat un om e bun oricat bautura il strica. Intr-adevar greu e sa-l lasi dar ani trec.

laurra

laurra

e clar...

30 Oct 2007, 17:09

Stiu ca iti e f greu sa te desparti de el, dar mai devreme sau mai tarziu povestea se va repete. NU neaparat cu sora ta. E greu ...e f greu sa dai cu piciorul unor ani...dar .....la un mom dat va trebui sa alegi : tu sau el...SI cred ac te vei gandi la tine , in acele momente..Tb sa ai puterea sa te rupi....Mie mi-au trebuit 9 ani sa fac asta, dar......ce sa zic?
dupa 1 an jum m-am hoatrat ca il vraeu inapoi, il am intr-un fel...spun ca nu ma mai atasez, ca se rezuma totul la sex , dar sunt convinsa ca nu va fi asa. Si in final, .DOamne-ajuta sa ma insel, poate se va ajunge la acelasi rezultat ac si pana acum. Incearca sa te rupi de el. In mom in care vei cunoaste alti barbati vei vedea ca te mai poate iubi si altcineva , La fel mi s-a intamplat si mie cu respectivul( fiind primul si sg barbat din viata mea) , apoi am vazut ca pot fi placuta si iubita si de altcineva.incearca , chiar daca nu acum....