Crestera parului

by: alexia_t
In primul rand va salut, sunt noua pe site si sper sa aflu cat mai multe lucruri intereseante de la voi.
M-ar interesa ce metode cunoasteti de crestere a parului. Eu am auzit ca tinctura de ardei iute ar fi buna.Mai stiti si altele?Multumesc anticipat.

benedetta

benedetta

solutie naturala de la Ardes Cosmetici

09 Apr 2007, 14:00

Ardes Cosmetici (www.ardes.ro) are produse foarte bune pentru cresterea parului si prevenirea caderii lui. Eu am folosit si m-a ajutat foarte mult.

alexia_t

alexia_t

Cresterea parului

25 Feb 2007, 21:35

Multumesc foarte mult pentru primirea calduroasa...
Si multumesc foarte mult pentru sfaturi. Promit sa le incerc

ioana_v

ioana_v

continuare

21 Feb 2007, 18:05

Pune in aceasta lotiune miez de paine de secara pana la obtinerea unui amestec gros. Pasta rezultata se aplica pe parul umed si se lasa sa actioneze minim 2 ore.Dupa acest procedeu, clateste-ti parul cu apa calduta din abundenta. Tratamentul se poate aplica saptamanal intre spalarile normale cu sampon si balsam

ioana_v

ioana_v

masca pentru cresterea parului

21 Feb 2007, 18:04

Ia de la un Plafar umatoarele plante: patlagina, musetel, urzica, salvie si sovarv. Pune cate o lingura de planta uscata si maruntita in 200 ml de apa clocotita si lasa sa se infuzeze timp de o ora. Strecoara apoi ceaiul concentrat obtinut

ioana_v

ioana_v

....

21 Feb 2007, 18:03

cat despre tehnici exacte,
http://www.elady.ro/articole/Frumusete/Cresterea-parului.html
vei gasi lucruri interesante, poate pe care le stiai dar nu le punea-i in actiune...

ioana_v

ioana_v

bine ai venit!

21 Feb 2007, 17:58

cel mai important e sa cunosti in primul rand ce fel de par ai..gras, slab fir tare..radacina etc...apoi...in functie de asta...ca sa ia un par sanatos pentru creste e important sa nu te joci mereu cu mana prin el...lasa-l free!si lasa-l sa respire, incearca sa nu il prinzi ff des